reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

AZS czy ŁZS?

No właśnie zrobiłam mu tydzień przerwy od glutenu i nic mu już nie wyskoczylo. W przyszłym tygodniu znowu chcę dodawać manne do posiłku i zobaczę czy coś wyskoczy znowu...
A czerwone policzki miał niestety po bananie :( Mam jeszcze nadzieję, że po roczku mu minie uczulenie na te banany. Znasz może takie przypadki, że odczyny alergiczne minęły samoistnie?
Moj ma 2 lata i na razie nie mineło. Mam ogromną nadzieję że to się kiedyś zmnieni.
Ale slyszałam o wielu dzieciach które w wieku 2-3-4 lat przestały mieć alergię
 
reklama
Dzięki Kochane za wszystkie odpowiedzi. Dziś zrobiłam pepti z małą ilością NAN, ale mały wyłapał, nerwowo wypluwał smoka i za chwilę brał z powrotem, possał ze dwa łyki i znòw nerwy.
Takim sposobem wypija co 2 godz po ok 70ml, normalnie zjadlby wiecej, teraz o 21 wypil 130 bo strasznie był śpiący i usypiał pijąc. Ale to juz chyba jakiś sukces ? ;)
 
No właśnie zrobiłam mu tydzień przerwy od glutenu i nic mu już nie wyskoczylo. W przyszłym tygodniu znowu chcę dodawać manne do posiłku i zobaczę czy coś wyskoczy znowu...
A czerwone policzki miał niestety po bananie :( Mam jeszcze nadzieję, że po roczku mu minie uczulenie na te banany. Znasz może takie przypadki, że odczyny alergiczne minęły samoistnie?
Daj spokoj z tym glutenem. Nam nasz pediatra , ze wzgledu wlasnie na alergie corki, kazal sie wstrzymac do roku z podawaniem- powiedzial, ze dzieciom tak naprawde ten gluten nie jest do niczego potrzebny. Wtedy obowiazywal scisly schemat wprowadzania glutenu, nastepny "bezpieczny termin" byl wlasnie po ukonczeniu roku. Dzis najnowsze badaniamowia, ze nie ma znaczenia sposob wprowadzenia glutenu do diety dziecka. U nas najbardziej uczulala marchewka, dlugo jej unikalam. Dzis moze jesc wszystko, ale nie moze "przesadzic" - w niewielkich ilosciach marchewka, cytrusy i kakao jej nie szkodza.
Ja tak naprawde dopiero zobaczylam, co uczula dziecko, gdy przestalam karmic piersia, a przeszlam na mleko HA i zaczelam rozszerzac diete- karmiac piersia nie mialam pojecia, ze to np marchewka byla glownym "winowajca" :/
 
@happybeti byłam u pediatry i właśnie dokładnie to samo mi powiedział, że teraz kolejny raz mam podać gluten jak mały skończy rok. Tylko, że o dziwo mówi do mnie, że mam już mu podawać jogurt naturalny z pokruszonym biszkoptem, przecież biszkopt=gluten? (synek ma 8 miesięcy, a sam mi mówił, że produkty z mleka krowiego po skończonym roku..)
Na naderwane uszy powiedział, że to wcale nie musi być oznaka alergii i przepisał neomycyne do smarowania.
 
Do góry