reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

AZS czy ŁZS?

To nie najlepszy pomysł - jak bardzo mu nie podchodzi smak - to zastąp 1miarkę pepti - 1miarką NAN. Jak zaakceptuje, zmniejsz do pół miarki, aż do całkowitego wyeliminowania NANa.
 
reklama
witch miałam taką koncepcję w głowie żeby delikatnie osłodzić, naprawdę delikatnie, kilka ziarenek , jakaś 1/10 łyżeczki na całą butlę, żeby tylko przyzwyczaił się do smaku tego pepti, które bardzo odbiega od nan, ktore synek pije, i po 2-3 dniach cukier stopniowo odstawić dodając go mniej, może to nie najlepszy pomysł ale jak dać mu to mleko inaczej ?
Spróbuj na początku mieszać mleko nan z tym bebilonem i stopniowo zmniejszaj nan. Absolutnie nie dosładzaj.
:)
 
Ja też mam podejrzenie, że u mojego synka wystąpiła alergia na laktozę, ale to możliwe żeby dopiero po 6. miesiącu od karmienia piersią wystąpiły objawy, m. in. naderwane uszy?
 
Moj samego mleka nie wypije,więc dodaję mu kakao ,ale on ma 2 lata:)
Latopic w saszetkach (teraz w kapsułkach) to jest probiotyk!
Ja do pielęgnacji polecam oliwkę Babydream z Rossmanna ,jest bez żadnych parafin itp. wlewam zawsze do wody lub smaruje suche miejsca. Cała reszta kosmetyków jest też bardzo dobra i my użuwamy od początku. Latopic krem mamy, ale lepiej nawilża Babydream na niepogodę (ma olej z awokado i inne).
Mąka ziemniaczana do kąpieli fajnie wygasza wypryski.
Ja też mam podejrzenie, że u mojego synka wystąpiła alergia na laktozę, ale to możliwe żeby dopiero po 6. miesiącu od karmienia piersią wystąpiły objawy, m. in. naderwane uszy?
Jest nietolerancja laktozy ,nie alergia. I ona daje objawy typowo brzuszkowe : biegunka, wzdęcia, ból brzucha ,gazy, kolki. I na to wystarczy Delicol lub inny enzym laktazy.
 
Ostatnia edycja:
A może podać mleko kozie. Znajoma miała podobny problem i po mleku kozim było wszystko ok.
 
Sasanka pomyślałam o moim mleku, bo te naderwane uszy zauważyłam zanim zaczęłam rozszerzanie diety, do tego zielone kupy (tuż przed skonczeniem 6 miesiaca), ale początkowo nie skojarzylam tego z nietolerancją laktozy, dopiero niedawno mnie oswiecilo, że prawdopodobnie coś nie grało :( W poniedziałek idę do pediatry to zapytam go co myśli o tych objawach. Bo wychodzilo by na to, ze ma na coś alergię ale że mojej laktozy też może nie tolerować?
Po wprowadzaniu glutenu zauważyłam, że wyskakują mu krostki na brzuchu, udach, czasem na twarzy.
A wcześniej jeszcze walczyliśmy do 5 miesiąca z ciemieniucha.
Trudno, mam nadzieję, że pediatra coś zaradzi :)
 
W mleko kobiecym szczególności pierwszej fazie mleka jest bardzo dużo laktozy. Synek po cycku potrafił przeplakać pół dnia.
Mój oprócz mleka ma też na gluten i powiem Ci że jak ma wysypkę to nie wróży nic dobrego...
Dawaj maluchowi probiotyk z szczepem l. rhamnosus ,ponoć pomagają uszczelnić jelita. I bardzo ważne sa wapń ,wit D oraz C przy alergii . Polecam bardzo witaminy Omegamed alergia :)
 
Ostatnia edycja:
No właśnie zrobiłam mu tydzień przerwy od glutenu i nic mu już nie wyskoczylo. W przyszłym tygodniu znowu chcę dodawać manne do posiłku i zobaczę czy coś wyskoczy znowu...
A czerwone policzki miał niestety po bananie :( Mam jeszcze nadzieję, że po roczku mu minie uczulenie na te banany. Znasz może takie przypadki, że odczyny alergiczne minęły samoistnie?
 
reklama
adiika Często bywa tak, że na sam owoc/warzywo dziecko nie ma alergii, a uczula je chemia, którą są pryskane, by do nad dotarły. Zbliża się wiosna - uważaj też na pierwsze warzywa, bo coś musi im pomóc urosnąć (np. młode ziemniaczki nie są wskazane dla maluchów). No chyba że są z własnego ogródka :)
 
Do góry