reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

AZS i co dalej?

G

goszczaca

Gość
Witam. U mojego brzdąca po badaniach krwi stwierdzono bodajże skazę białkową no i pojawiło się azs; mam zakupić Bebilon Pepti DHA; co zrobić żeby kupić to mleko z refundacją? I co używać na jego wysuszoną skórę ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Na mleko recepta.
Na skórę koleżanka używała Oilatum. Nam przy podejrzeniu AZS lekarka poleciła Emolium,więc chyba chodzi generalnie o jakiś emolient.
 
andzelika87 Lekarz rodzinny może wypisać. Najczęściej jednak nie chce wypisywać i trzeba donieść zaświadczenie od alergologa. W każdym bądź razie mi przez 3 miesiące wypisywał rodzinny, potem doniosłam papiery od alergologa. Ja polecam poczytać o leku Latopic - po kuracji za jego pomocą udało nam się zrezygnować z Nutramigenu i przejść na zwykłe mleko modyfikowane (HA nigdy moim dzieciom nie podchodziło). Na przesuszoną skórę u nas najlepiej działała maść Dermobaza (do kupienia w aptece za kilka złotych)
 
Latopic używałam tylko krem do twarzy i ciała; a tobie chodzi o saszetki? A do alergologa będę musiała się przejść tylko nie wiem czy potrzebne jest to badanie IgE czy coś w tym stylu
 
Tak - chodzi mi o te saszetki. Przyjmuje się je bodajże minimum przez 3 miesiące. Tylko nie wiem od jakiego wieku one są. Mój zaczął je brać jak miał ok. 14 miesięcy.
Wszelkie wyniki jeśli masz - to weź do alergologa. Jeśli będą potrzebne dodatkowe, to na pewno Ci zlecą. My dostaliśmy zaświadczenie bez żadnych badań, tylko na podstawie wywiadu.
 
Najpierw musisz iść do alergologa po zaświadczenie, że maluszek ma azs i skazę białkową i musi pić Bebilon Pepti. Z takim zaświadczeniem pediatra przepisze mleko na receptę z refundacją. Polecam również probiotyk do picia w saszetkach Latopic. Do ciała używaj emolientów, do buzi najlepsza jest maść cholesterolowa robiona na receptę. Nie uczula, bardzo dobrze natłuszcza, moja córka miała bardzo suchą buzię, po tej maści wszystko doszło do normy po 3 dniach. Kosztuje ok 8 zł, wystarcza na około 4,5 miesięcy.
 
Słyszałyście o Beta-Skin? Mają w ofercie doskonały produkt na AZS, łojotokowe zapalenie skóry i łuszczycę - Natural Active Cream. Możecie go stosować także do codziennej pielęgnacji suchej i wrażliwej skóry, do regeneracji skóry po zabiegach kosmetycznych, po oparzeniach słonecznych oraz po goleniu. W dodatku jest teraz na niego super promocja do 9 kwietnia - rabat 20%. Przy zamówieniu należy wpisać kod rabatowy: Natural. Link do sklepu: https://sklep.betaskin.pl/pl/c/Beta-Skin-Professional/6
 
reklama
Do góry