reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

AZS Kosmetyki

DropKick

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2022
Postów
1 708
Hej, szukam kosmetyków do kąpieli dla roczniaka z AZS i alergiami. Do tej pory uzywalismy Latopic, ale w sumie nie jestem w stanie stwierdzić czy jestem zadowolona. Na pewno nie szkodzi, ale czy nawilza lub poprawia kondycję chorej skórki 🤔 no nie wiem. Szukam czegoś nawilżającego, jeśli dodatkowo mialby w sobie jakies szczepy, lub cokolwiek co dziala na rany itp byloby super, ale nie mam az takich wymagan, bo do zadan specjalnych mam maści, kremy.
Czy jesteście w stanie polecic jakis konkretny kosmetyk do kąpieli ?
 
reklama
My kupiliśmy emolium do kąpieli i później mleczko nawilżające tylko ze u nas jeszcze nie zdiagnozowana ta wysypka jesteśmy w trakcie szukania dermatologa dziecięcego koleżanka na AZS kąpię małego w ziajce zaraz podeślę zdjęcia
 
Emolium nasze ziajka koleżanki synka
 

Załączniki

  • 1f5c4120-a40e-47c1-a0cc-a80e16180a0d.jpg
    1f5c4120-a40e-47c1-a0cc-a80e16180a0d.jpg
    44,3 KB · Wyświetleń: 39
  • 48494368-a44e-43e3-abd1-cc296fc7488e.jpg
    48494368-a44e-43e3-abd1-cc296fc7488e.jpg
    35,8 KB · Wyświetleń: 42
Hej, szukam kosmetyków do kąpieli dla roczniaka z AZS i alergiami. Do tej pory uzywalismy Latopic, ale w sumie nie jestem w stanie stwierdzić czy jestem zadowolona. Na pewno nie szkodzi, ale czy nawilza lub poprawia kondycję chorej skórki 🤔 no nie wiem. Szukam czegoś nawilżającego, jeśli dodatkowo mialby w sobie jakies szczepy, lub cokolwiek co dziala na rany itp byloby super, ale nie mam az takich wymagan, bo do zadan specjalnych mam maści, kremy.
Czy jesteście w stanie polecic jakis konkretny kosmetyk do kąpieli ?
U nas sprawdziła się tylko bioderma, z serii atoderm. Do kąpania jest żel ( hoile doche bodajże) potem balsam, atoderm intensive baume.
Testowalismy wiele rzeczy, tylko to działało i to skutecznie, ale wiadomo, każdy inny.
Bioderma jest droga, natomiast często mają promocję np w doz - jeden plus jeden za grosz.
 
@mArusia33 dla mnie ziaja i emolium mają tragiczne składy. Oleje mineralne itp oblepiają skórę i na dłuższą metę pogarszają jej stan. Muszę uważać co nakladam synkowi na skórę, poniewaz alergie są bardzo silne, skora bywa z oplakalnym stamie, pozniek długo ją leczymy (sterydami zresztą, ktore i tak nie dają rady), z ran sączy się osocze itp potrzebujemy czegos specjalnego, nie tego co jest polecane przez położne
 
@mArusia33 dla mnie ziaja i emolium mają tragiczne składy. Oleje mineralne itp oblepiają skórę i na dłuższą metę pogarszają jej stan. Muszę uważać co nakladam synkowi na skórę, poniewaz alergie są bardzo silne, skora bywa z oplakalnym stamie, pozniek długo ją leczymy (sterydami zresztą, ktore i tak nie dają rady), z ran sączy się osocze itp potrzebujemy czegos specjalnego, nie tego co jest polecane przez położne
Dlatego u nas te kosmetyki też odpadały.
Jak było źle, kąpałam w krochmalu i tyle.
Nic więcej.
Spróbuj bioderme.
Od razu napisze ze Atoperal, skład dobry też nie pomógł, avene też nie, desery też odpadł.
 
U nas sprawdziła się tylko bioderma, z serii atoderm. Do kąpania jest żel ( hoile doche bodajże) potem balsam, atoderm intensive baume.
Testowalismy wiele rzeczy, tylko to działało i to skutecznie, ale wiadomo, każdy inny.
Bioderma jest droga, natomiast często mają promocję np w doz - jeden plus jeden za grosz.
Sprawdzilam atoderm, i mają slabe sklady :/
 
@mArusia33 dla mnie ziaja i emolium mają tragiczne składy. Oleje mineralne itp oblepiają skórę i na dłuższą metę pogarszają jej stan. Muszę uważać co nakladam synkowi na skórę, poniewaz alergie są bardzo silne, skora bywa z oplakalnym stamie, pozniek długo ją leczymy (sterydami zresztą, ktore i tak nie dają rady), z ran sączy się osocze itp potrzebujemy czegos specjalnego, nie tego co jest polecane przez położne
ojej biedne dzieciątko 🙄my na początku tej drogi bo mała ma z dwa tygodnie ta wysypkę i sucha skórkę u nas to wygląda jak ukaszenie po czym zasycha 🤷‍♀️Ty bardziej doświadczona jak maleństwo ma już rok nasza malutka ma 5 miesięcy i tak jak mówię szukamy dermatologa dziecięcego bo pediatrow to już 3 przerobiliśmy i każdy dawał co innego
 
reklama
ojej biedne dzieciątko 🙄my na początku tej drogi bo mała ma z dwa tygodnie ta wysypkę i sucha skórkę u nas to wygląda jak ukaszenie po czym zasycha 🤷‍♀️Ty bardziej doświadczona jak maleństwo ma już rok nasza malutka ma 5 miesięcy i tak jak mówię szukamy dermatologa dziecięcego bo pediatrow to już 3 przerobiliśmy i każdy dawał co innego
W naszym wypadku dermatolog tez niewiele pomogl. Dopiero alergolog, i nasz pediatra dobrali nam odpowiednie mleko, masci recepturowe, lekarstwa (przeszlismy przez dziesiatki syropow, kremow, masci). No i udalo sie nam ustalic alergeny.
 
Do góry