reklama

AZS na powiekach?

Temat na forum 'AZS S.O.S' rozpoczęty przez beata26, 21 Marzec 2013.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

Witam Pani doktor, chcę zapytać czy na powiekach może występować AZS? Córka ma stwierdzone atopowe, niedawno przechodziła zapalenie spojówek a od tego czasu ma bardzo suche powieki, wciąż trze oczka, co prowadzi do ich łzawienia. Córka skarży się na ból oczu i pieczenie. Chciałam spytać czym to smarować. Mam w domu małą aptekę, m.in. laticort i zastanawiam się czy tym mogę posmarować choć raz żeby to jakoś zaczęło schodzić? (córka ma niespełna 4 lata).

2. Anna Rosińska - Więckowicz

Anna Rosińska - Więckowicz specjalista dermatolog - wenerolog ekspertka BB

Droga Mamo,
    AZS może występować na powiekach. Jest to najcieńsza i najdelikatniejsza skóra z całego ciała, łatwo dochodzi tu do podrażnień i trzeba BARDZO OSTROŻNIE stosować sterydy typu LATICORT - na okolice oczu stosuje się specjalne preparaty, o lekkiej konsystencji, z postaci tzw. maści ocznych. Poza tym masz pewnie Laticort maść (krem nie jest już produkowany) a jeśli masz krem, to może już być nieważny. Proponuję poprosić lekarza o np. Dicortineff w maści ocznej lub np. LOCOID CRELO - oba sterydy są bardzo delikatne i mają lekką konsystencję. Sterydy należy stosować CIEŃKO wyłącznie 1 x dziennie maksymalnie 7 dni. Lepiej jednak spróbować preparatów przeznaczonych na skórę powiek dla atopików np. Topialyse firmy SVR czy Ophtalin firmy Iwostin (oba można stosować do woli) . MOżna tez spróbować leku CICAPLAST B5 w kremie lub CICAPLAST żel - można je równiez stosować do woli, a przyspieszają gojenie i regenerację skóry.
    Pozdrawiam!

3. reklama
  4. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

bardzo dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź :-)

5. Anna Rosińska - Więckowicz

Anna Rosińska - Więckowicz specjalista dermatolog - wenerolog ekspertka BB

Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum