reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

AZS na powiekach?

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

beata26

szczęśliwa mamusia :)
Dołączył(a)
15 Maj 2009
Postów
2 569
Miasto
taka tam ładna miejscowość :)
Witam Pani doktor, chcę zapytać czy na powiekach może występować AZS? Córka ma stwierdzone atopowe, niedawno przechodziła zapalenie spojówek a od tego czasu ma bardzo suche powieki, wciąż trze oczka, co prowadzi do ich łzawienia. Córka skarży się na ból oczu i pieczenie. Chciałam spytać czym to smarować. Mam w domu małą aptekę, m.in. laticort i zastanawiam się czy tym mogę posmarować choć raz żeby to jakoś zaczęło schodzić? (córka ma niespełna 4 lata).
 
reklama
Droga Mamo,
AZS może występować na powiekach. Jest to najcieńsza i najdelikatniejsza skóra z całego ciała, łatwo dochodzi tu do podrażnień i trzeba BARDZO OSTROŻNIE stosować sterydy typu LATICORT - na okolice oczu stosuje się specjalne preparaty, o lekkiej konsystencji, z postaci tzw. maści ocznych. Poza tym masz pewnie Laticort maść (krem nie jest już produkowany) a jeśli masz krem, to może już być nieważny. Proponuję poprosić lekarza o np. Dicortineff w maści ocznej lub np. LOCOID CRELO - oba sterydy są bardzo delikatne i mają lekką konsystencję. Sterydy należy stosować CIEŃKO wyłącznie 1 x dziennie maksymalnie 7 dni. Lepiej jednak spróbować preparatów przeznaczonych na skórę powiek dla atopików np. Topialyse firmy SVR czy Ophtalin firmy Iwostin (oba można stosować do woli) . MOżna tez spróbować leku CICAPLAST B5 w kremie lub CICAPLAST żel - można je równiez stosować do woli, a przyspieszają gojenie i regenerację skóry.
Pozdrawiam!
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry