reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

AZS u dwulatka

Dołączył(a)
5 Luty 2010
Postów
8
Witam:) Od urodzenia borykam się z problemami skórnymi u mojego synka. Od urodzenia karmiony był mlekiem pepti, stosowałam jeszcze różne mieszanki na ulewanie. Skórę miał mocno suchą, swędzącą i czerwoną, od razu pediatra zauważył ż to atopowe zapalenie skóry. Jak skończył półtora roku, nie było śladu po azs. Pediatra postanowiła żeby powoli do diety wprowadzać mu mleczne rzeczy. I udało się,mały nie miał alergii, a teraz wszystko wróciło, choć nie tak w dużym stężeniu, na szczęście, mały ma pojedyńcze plamy na policzkach i nóźkach. Dziś mały ma 2 latka i 4 miesiące. Lekarka dała maść z hydrokortyzonem i zyrtec, jednak te plamy nie znikają. Dodam że wykluczyłam mu z diety mleczne posiłki. Jogurty, serki, twarogi, sery poszły w odstawkę. Myślałam, że alergia mu już przeszła, starszy syn mial alergie do ok 2 roku i nie było juz nawrotów , inaczej jest z tym najmłodszym Pani doktor, jeśłi dziecko boryka się nadal z azs, to tak będzie do końca już życia? Kąpie go w oliantum oraz stosuje szampony do azs cały czas. Nie da się tego wyleczyć?.
 
reklama
Droga Mamo,
AZS to pewna sklonnośc skóry do wysychania, jak wysycha to swędzi, jak swedzi to drapanie powoduje powstawanie zmian. AZS jest niejako zapisane w genach, skóra nie produkuje wtedy pewnych bialek i tluszczów, dlatego ważne jest codzienne nawilżanie, 2-3 x dziennie w okresie pogorszenia, a potem 1 x dz po kąpieli. Część dzieci wyrasta z AZS, część przez całe życie ma skłonność do suchej, swędzącej skóry i już zawsze pownna stosować kosmetyki dla atopików.
Co do ucuzlenia na mlekao - jest bardzo mało prawdopdobne, że t właśnie ono spowodowało nawrót - więszość dzieci wysrasta z ucuzlenia na mleko krowie stopniowo do 4-7 r.zyłam do innych postów, gdzie tłumaczę przycyny AZS - uczulenie na jedzenie to tylk jedna ale nie najważniejsz aprzycyzna choroby. Gdyby to nabiał był przycyzna pogorszenia u twojego malucha, po diecie byłoby lepiej, a nie jest z tego co mówisz. Warto wykonac testy na alergeny powietrznopochodne, bo to one moga być przycyzna pogorszenia stanu skóry.
Warto tez udać się do dermatologa - sa rózne sterydy i maści do leczenia AZS, dobrze, żeby ktos was prowadził. na razie proponuję częstzą pielegnację skóry preparatami przeznaczonymi dla atopików, jednej z serii np. LIPIKAR, OILATUM< EMOLIUM, MUSTELA< BALNEUM. Zyrtec też nie zaszkodzi.
Pozdrawiam !
 
Do góry