reklama

AZS u dwulatka

Temat na forum 'AZS S.O.S' rozpoczęty przez mysiunia25, 19 Marzec 2013.

1. mysiunia25

mysiunia25 Początkująca w BB

Witam:) Od urodzenia borykam się z problemami skórnymi u mojego synka. Od urodzenia karmiony był mlekiem pepti, stosowałam jeszcze różne mieszanki na ulewanie. Skórę miał mocno suchą, swędzącą i czerwoną, od razu pediatra zauważył ż to atopowe zapalenie skóry. Jak skończył półtora roku, nie było śladu po azs. Pediatra postanowiła żeby powoli do diety wprowadzać mu mleczne rzeczy. I udało się,mały nie miał alergii, a teraz wszystko wróciło, choć nie tak w dużym stężeniu, na szczęście, mały ma pojedyńcze plamy na policzkach i nóźkach. Dziś mały ma 2 latka i 4 miesiące. Lekarka dała maść z hydrokortyzonem i zyrtec, jednak te plamy nie znikają. Dodam że wykluczyłam mu z diety mleczne posiłki. Jogurty, serki, twarogi, sery poszły w odstawkę. Myślałam, że alergia mu już przeszła, starszy syn mial alergie do ok 2 roku i nie było juz nawrotów , inaczej jest z tym najmłodszym Pani doktor, jeśłi dziecko boryka się nadal z azs, to tak będzie do końca już życia? Kąpie go w oliantum oraz stosuje szampony do azs cały czas. Nie da się tego wyleczyć?.

2. reklama
  3. Anna Rosińska - Więckowicz

Anna Rosińska - Więckowicz specjalista dermatolog - wenerolog ekspertka BB

Droga Mamo,
    AZS to pewna sklonnośc skóry do wysychania, jak wysycha to swędzi, jak swedzi to drapanie powoduje powstawanie zmian. AZS jest niejako zapisane w genach, skóra nie produkuje wtedy pewnych bialek i tluszczów, dlatego ważne jest codzienne nawilżanie, 2-3 x dziennie w okresie pogorszenia, a potem 1 x dz po kąpieli. Część dzieci wyrasta z AZS, część przez całe życie ma skłonność do suchej, swędzącej skóry i już zawsze pownna stosować kosmetyki dla atopików.
    Co do ucuzlenia na mlekao - jest bardzo mało prawdopdobne, że t właśnie ono spowodowało nawrót - więszość dzieci wysrasta z ucuzlenia na mleko krowie stopniowo do 4-7 r.zyłam do innych postów, gdzie tłumaczę przycyny AZS - uczulenie na jedzenie to tylk jedna ale nie najważniejsz aprzycyzna choroby. Gdyby to nabiał był przycyzna pogorszenia u twojego malucha, po diecie byłoby lepiej, a nie jest z tego co mówisz. Warto wykonac testy na alergeny powietrznopochodne, bo to one moga być przycyzna pogorszenia stanu skóry.
    Warto tez udać się do dermatologa - sa rózne sterydy i maści do leczenia AZS, dobrze, żeby ktos was prowadził. na razie proponuję częstzą pielegnację skóry preparatami przeznaczonymi dla atopików, jednej z serii np. LIPIKAR, OILATUM< EMOLIUM, MUSTELA< BALNEUM. Zyrtec też nie zaszkodzi.
    Pozdrawiam !

Poleć forum