reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

AZS w ciąży

A czy któraś z Was smarowała 0,5 hydrokortyzonem doraźnie? Dermatolog przy zaostrzeniu wypisał taką robioną maść, smarowałam kilka razy i zastanawiam się teraz czy rzeczywiście to bezpieczne dla dziecka, tak jak powiedziała lekarka.

Ja stosowałam i stosuje czasem na zaostrzenia nawet 1%. Lepiej tak niż doprowadzić do zakażenia.
Dodatkowo lekarka mi mówiła ze niektóre kobiety łykają sterydy przez cała ciąże. A przez skore za dużo do maluszka nie przejdzie. Spokojnie 😊
 
reklama
Właśnie byłam wczoraj u alergologa i też potwierdził, że maści, które mam od dermatologa są bardzo słabe i żeby się nie obawiać. Ale też kazał zrobić testy skórne, których w ciąży nie powinno się podobno robić, więc sama nie wiem czy jest wiarygodny 🤷‍♀️
 
Temat co prawda z zeszłego roku ale opiszę jak u mnie to wyglądało. Zaostrzenie przyszło ok 6 tygodnia i trwało do 5 miesiąca ciąży. Całe ciało mnie swędzialo, na nogach, rękach ,twarzy ,szyi czerwone placki . Myślałam że oszaleję ,nie mogłam spać drapałam się aż do ran, zamknęłam się w domu bo nie chciałam się pokazywać wyglądałam strasznie . Od początku jedyna maścią na którą pozwoliła mi moją dermatolog to była właśnie robiona z hydrokortyzonem, stosowałam ja tylko na zmiany ale w moim przypadku bylo ich niestety dużo . W końcu inny lekarz polecił mi kosmetyki z biodermy dokładnie atoderm intensive balsam do ciała i olejek do kąpieli ( wcześniej używałam wiele rodzai emolientow ) , wtedy dopiero poczułam ulgę , te kosmetyki mają w składzie coś co likwiduje świąd , nie mogłam się doczekać kąpieli aż się nasmaruje olejkiem a potem balsamem . W końcu mogłam spokojnie iść spać , wiadomo że nie wyleczyło mi zmian ale pomogło bardzo . Po 5 miesiącu wszystko się wyciszyło .
 
Próbuj kosmetyków dla dzieci tzn takich które mogą być stosowane od 1 dnia życia.
Spokojnie możesz mediderm, emotopic, cetaphil. Ja od dermatologa (przy pokrzywce alergicznej z podejrzeniem łuszczycy) od dermatologa dostałam locoid i hydrokortyzon. Do stosowania miejscowego.
W ciąży można stosowac locoid w nagłych przypadkach ?
 
Dziewczyny w 1mc ciąży miejscowo można stosować locoid lub protopic 0,1.?
Nie daje rady 🙈 usta już wyglądają okropnie. Bioderma emolienty nie dają rady
 
W ciąży można stosowac locoid w nagłych przypadkach ?
Tak, ja otrzymałam od lekarza bodajże w 3 trymestrze. Nic się nie działo. Miejscowo, na stopę. Nie używasz sterydów jak balsamu przecież tylko punktowo, kilka dni. Locoid jest słaby. Jak masz wątpliwości zadzwon rano do lekarza, upewnij się.
 
reklama
Tak, ja otrzymałam od lekarza bodajże w 3 trymestrze. Nic się nie działo. Miejscowo, na stopę. Nie używasz sterydów jak balsamu przecież tylko punktowo, kilka dni. Locoid jest słaby. Jak masz wątpliwości zadzwon rano do lekarza, upewnij się.
Dziekuje😘 zadzwonię
 
Do góry