reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Azs

Tusia5058

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
12 Luty 2019
Postów
40
Witam, a my znowu problem ze skórą, byliśmy u lekarza 4 dni temu, dostaliśmy mupirox i nie ma poprawy. Może to nie jest azs, może któraś mama miała podobny problem, co to jest?
 

Załączniki

  • Screenshot_20190511-182708.png
    Screenshot_20190511-182708.png
    326,2 KB · Wyświetleń: 323
reklama
Rozwiązanie
Moja córa ma 9 lat, no i 9 lat AZS, chociaż teraz bez porównania lepiej niż było kiedyś. To co mogę powiedzieć, że niestety to walka na zasadzie prób i błędów. Nie zliczę, ile przeszliśmy emolientów, maści i sterydów :( Moja dieta nic nie dawała. Poza tym, że sama wpędziłam się w niedobory.
To co mogę zaproponować, to niestety cierpliwość i pisanie "pamiętnika". Ja zapisywałam wszystko co młoda jadła, ile mleka piła, kiedy robiła kupę i jaką. Obserwacja i jak się pogarszało, to analizowaliśmy co nowego zjadła, co mogło zaszkodzić. Do tej pory piorę w loveli. W tym wieku z leków mieliśmy fenistil, w pewnym momencie najbardziej nam pomagała nivea baby sos. Potem stopniowo zmienialiśmy leki i maści.
Chłodno w pokoju, bo jak się pociła...
Witam, a my znowu problem ze skórą, byliśmy u lekarza 4 dni temu, dostaliśmy mupirox i nie ma poprawy. Może to nie jest azs, może któraś mama miała podobny problem, co to jest?
Wygląda to właśnie na pokrzywkę alergiczną. Wczoraj mieliśmy podobny problem z córką, ale oprócz takich zmian, wyglądała jak poparzona.. mąż pojechał do apteki. Zalecili zyrtec krople, kalia - tabletki z których robi się roztwór i przemywa lub kąpie dziecko , wapno w syropie najlepiej bezsmakowe i maść bephanten. Dziś już nie ma prawie śladu. Kalia daje radę polecam !
 
Tez jestem mama atopika i u nas tez to tak wyglądało plus zaczerwienienie w zgięciach kolan, łokci, zgięciach nadgarstków. Mupirox jest na infekcje bakteryjna, która może sie wdać przy rozdrapywaniu zmian. A nie przepisał Ci lekarz sterydu, hydrokortyzonu? Ile dzidzius ma miesięcy? Stosujesz emolienty? Pisz jak coś, u nas już lepiej, Młody skończył rok, a było tragicznie, 90% ciała miał w zmianach, drapał się jak wściekły.. U nas jest jeszcze alergia na bmk, dodatkowo zmiany sa silniejsze podczas ząbkowania.
 
Tez jestem mama atopika i u nas tez to tak wyglądało plus zaczerwienienie w zgięciach kolan, łokci, zgięciach nadgarstków. Mupirox jest na infekcje bakteryjna, która może sie wdać przy rozdrapywaniu zmian. A nie przepisał Ci lekarz sterydu, hydrokortyzonu? Ile dzidzius ma miesięcy? Stosujesz emolienty? Pisz jak coś, u nas już lepiej, Młody skończył rok, a było tragicznie, 90% ciała miał w zmianach, drapał się jak wściekły.. U nas jest jeszcze alergia na bmk, dodatkowo zmiany sa silniejsze podczas ząbkowania.
My już się meczymy 2 miesiące, 3 tygodnie temu miał sterydy pomogło niewiele, nadkazilo się w dodatku, braliśmy fenistil i nic. May kończy, 4 miesiące w środę,karmię go piersią i jem tylko kasze, ryż, indyka i królika, ziemniak i burak, chleb żytnia na zaskwasie. Stosowalismy emolium i nas uczulilo, cetaphil który też nic nie dał. Teraz dexeryl. Już jestem na skraju depresji, co tydzień u lekarza i nic.
 
Dlugo jestes na diecie? Chleb bez mleka w składzie?
Może AZS nie związane u Was z alergią pokarmowa. W czym pierzesz ubranka? Z czego ubranka?
Podstawa to odpowiednie natluszczenie. Czym smarujesz skórę?
Nam pomaga Emotopic a na mega suche miejsca np za kolanami tlusty krem typu nivea gruba warstwa.
 
Ja szczerze powiem, ze u nas po przetestowaniu kilkunastu emolientow stanęło na Dream Cream z Lusha w wersji self-preserved. Jest to jedyny krem, który trzyma skore małego w ryzach do tego stopnia, ze odstawiliśmy sterydy. Nadkazenie trzeba koniecznie nadleczyc antybiotykiem, bo bedzie się roznosić. No i żeby się nie drapał coś na łapki na noc. Strasznie Ci współczuje, wiem jaka to męczarnia i bezsilność, a dieta tez jest frustrująca...
 
Dlugo jestes na diecie? Chleb bez mleka w składzie?
Może AZS nie związane u Was z alergią pokarmowa. W czym pierzesz ubranka? Z czego ubranka?
Podstawa to odpowiednie natluszczenie. Czym smarujesz skórę?
Nam pomaga Emotopic a na mega suche miejsca np za kolanami tlusty krem typu nivea gruba warstwa.
Już ponad 2 miesiące, piore w mleczku jel. Smaruje go kremem dexeryl, wcześniej emolium i cetaphil, które go uczulily i wogole nie nawilzaly. Ubranka bawełniane. Już nie daję rady psychicznie.
 
reklama
Jak nie ma poprawy po diecie to widać nie to jest przyczyną i czas jeść normalnie. Po 6 tyg powinna juz byc poprawa. Lub uczula to co obecnie jesz. Co jest całkiem też możliwe. Może zmień płyn na np lovele albo na płatki mydlane. By sprawdzić czy to coś da.
 
reklama
Jak nie ma poprawy po diecie to widać nie to jest przyczyną i czas jeść normalnie. Po 6 tyg powinna juz byc poprawa. Lub uczula to co obecnie jesz. Co jest całkiem też możliwe. Może zmień płyn na np lovele albo na płatki mydlane. By sprawdzić czy to coś da.
Mieliśmy już lovele, wtedy też mu się pogorszylo. Niby to co jem jest bezpieczne.
 
Do góry