reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

AZS?

Mitap

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
24 Lipiec 2019
Postów
103
Mam pytanie do mam niemowlaków które mają stwierdzone AZS. Czy plamy swędzą wasze dzieci? Wyznacznikiem AZS jest podobno swędzenie a ja nie zauważyłam żeby moje dziecko się drapało. Niemowlę ma 8 miesięcy myślę że chyba takie dziecko było by wstanie odczuć dyskomfort i drapać się? Od ok 4 miesiąca wyskakują mojej córce plamki początkowo były to ręce i nogi a teraz doszły plecki. Plamki wyskakują w tych samych miejscach po czym znikają na parę dni i od nowa. Zanim wyskoczy odgraniczona plamka wyskakują małe krostki w tym miejscu i dopiero potem robi się czerwona plamka. Ile lekarzy tyle teorii. Jedną jest właśnie azs. Czy u waszych dzieci tak wygląda przebieg AZS czy tak małe dzieci też się drapią w przebiegu tej choroby?
 
reklama
Rozwiązanie
Teraz jestem na etapie wypróbowywania nowego leczenia u córki (10miesiecy), próbowałam smarować ja olejem z wiesiołka zachwalany na internecie ale po tym tylko się pogorszyło, najpierw jeden raz zmiany wysmarowalam lekiem przepisanym od dermatologa (protopic 0,03) na następny dzień użyłam rano i wieczorem balsamu z biodermy i kremu mediderm na zmiany, do kąpieli używam emolientu emolium a do mycia płyn Nivea zamieniłam na Onlybio hipoalergiczny. Na kran zamontowałem filtr do zmiękczania wody zobaczymy może coś pomoże. Czekam jeszcze aż przyjdą mi zioła do kapieli (nazywa się to uczep) też będę używać ale nie codziennie. I zobaczymy co będzie, jak nie pomoże będę szukać dalej. Na razie zmiany trochę zbladły możliwe że to po użyciu...
Hej, moja miała czerwona szyje i drapała do krwi.
Naszym najgroźniejszym wrogiem okazała sie kukurydza, co za tym idzie musiałam sprawdzać czy w słoiczkach nie ma np skrobi kukurydzianej lub syropu glukozowo- fruktozowego. Nie mogłam pic soków i juz całkiem sie połamałam gdy odkryłam ze nawet w boczku sa substancje pochodne kukurydzy lub w popularnym syropuie na gorączkę. Dla alergika nic nie jest pewne.
Jesli eliminujemy mleko to i serwatkę w proszku, masło, bułki często i soję czyli lecytynę sojowa. Jesli jajka to i nabiał. Czyli w sumie najlepiej jest proste produkty w których nie ma dodatków.
Ze starsza miałam natomiast problem na wiosnę, kiedy zaczęły sie zwierze warzywa i owoce. Poprószy reagowała na nawozy.
 
reklama
Hej, moja miała czerwona szyje i drapała do krwi.
Naszym najgroźniejszym wrogiem okazała sie kukurydza, co za tym idzie musiałam sprawdzać czy w słoiczkach nie ma np skrobi kukurydzianej lub syropu glukozowo- fruktozowego. Nie mogłam pic soków i juz całkiem sie połamałam gdy odkryłam ze nawet w boczku sa substancje pochodne kukurydzy lub w popularnym syropuie na gorączkę. Dla alergika nic nie jest pewne.
Jesli eliminujemy mleko to i serwatkę w proszku, masło, bułki często i soję czyli lecytynę sojowa. Jesli jajka to i nabiał. Czyli w sumie najlepiej jest proste produkty w których nie ma dodatków.
Ze starsza miałam natomiast problem na wiosnę, kiedy zaczęły sie zwierze warzywa i owoce. Poprószy reagowała na nawozy.
Tak w boczku i parówkach jest nawet mleko.
Czym pielęgnowałas szyję? I czy problemy ustąpiły?
 
Tak w boczku i parówkach jest nawet mleko.
Czym pielęgnowałas szyję? I czy problemy ustąpiły?
Na szyje emolium krem specjalny po nim znikały zaczerwienienia, na buzie lipikar baum ap, oba maja substancje łagodząca swędzenie.
Przeszłam na bardzo ostra dietę, jadłam tylko 5 składników i dopiero jak wyszła ta kukurydza mogłam rozszerzyć dietę bo wiedziałam co unikać.
Obecnie ma 3,5 roku, mamy problem na wiosnę gdy cos pyli, czerwone policzki, kaszel i ropiejące oczka. Musimy ograniczać jajka a tak to juz je wszystko i sporadycznie wyskakują jakies drobne zmiany
 
Na szyje emolium krem specjalny po nim znikały zaczerwienienia, na buzie lipikar baum ap, oba maja substancje łagodząca swędzenie.
Przeszłam na bardzo ostra dietę, jadłam tylko 5 składników i dopiero jak wyszła ta kukurydza mogłam rozszerzyć dietę bo wiedziałam co unikać.
Obecnie ma 3,5 roku, mamy problem na wiosnę gdy cos pyli, czerwone policzki, kaszel i ropiejące oczka. Musimy ograniczać jajka a tak to juz je wszystko i sporadycznie wyskakują jakies drobne zmiany
Hmn. To ja jestem na eliminacji dopiero. Policzki zeszły jak odstawilam jabłko, rybę i marchewkę, ale wczoraj pokazała się szyja od nowa czyli jeszcze coś zostało.

Dziękuję za odpowiedź.
Czy miałaś problem z rozszerzeniem diety?
 
Moja bardzo mało jadła na poczatku po 7 g zupek czy owoców. Wiec miałam pomrozone zupki w kostkach na lód, same podstawowe rzeczy i cieszyłam sie ze chociaż to i tyle zjada. I jadła troche w całości np fasolkę szparagowa czy marchewkę. Najtrudniej było przy rodzinie
 
A czy zmiany pojawiają się zaraz po zjedzeniu czegoś czy dopiero następnego dnia jak to jest z tymi alergiami pokarmowymi u was?
 
reklama
Teraz jestem na etapie wypróbowywania nowego leczenia u córki (10miesiecy), próbowałam smarować ja olejem z wiesiołka zachwalany na internecie ale po tym tylko się pogorszyło, najpierw jeden raz zmiany wysmarowalam lekiem przepisanym od dermatologa (protopic 0,03) na następny dzień użyłam rano i wieczorem balsamu z biodermy i kremu mediderm na zmiany, do kąpieli używam emolientu emolium a do mycia płyn Nivea zamieniłam na Onlybio hipoalergiczny. Na kran zamontowałem filtr do zmiękczania wody zobaczymy może coś pomoże. Czekam jeszcze aż przyjdą mi zioła do kapieli (nazywa się to uczep) też będę używać ale nie codziennie. I zobaczymy co będzie, jak nie pomoże będę szukać dalej. Na razie zmiany trochę zbladły możliwe że to po użyciu protopicu. Ja niestety nie zauważyłam u córki zmian po zjedzeniu czegoś choć wszystko zapisuje dokładnie. W każdym razie jak coś pomoże konkretnie to zapisze tutaj może komuś też się przyda 😊
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry