reklama

B e c i k o w e !!!

Temat na forum 'Dzieci urodzone we wrześniu 2006' rozpoczęty przez mycha12, 11 Maj 2006.

1. mycha12

mycha12 Wrześniowe mamy'06

Chciałam też Was zapytać dziewczyny czy wiecie jak to jest z tym becikowym? tzn
    - kiedy i gdzie i czy to my same musimy zgłaszać że spodziewamy się dziecka?
    - kiedy i kto i w jaki sposób będzie to becikowe wypłacał?
    - jak szybko po porodzie otrzymamy pieniążki?

Jeżeli macie jakieś informacje jak to wszstko wygląda to dajcie znać bo ja jestem z tego zielona ;)

2. mamaoska

mamaoska Wrześniowe mamy'06

3. reklama
  4. kanga_aga

kanga_aga Fanka BB :)

generalnie przysługuje dopiero po porodzie każdemu rodzicowi dziecka. - wypłaca je gmina, a o ile się nie mylę ma na to 3 miesiące .. poprawcie mnie jak się mylę..

5. mycha12

Aga to nie do końca tak! już wyczytałam ze to my jako rodzice mamy czas do 3 msc od narodzin dziecka aby złożyć wniosek. Jeżeli wniosek zostanie złożony po tym terminie nie będzie rozpatrywany. Teraz kwestia pozostaje taka kto i gdzie w naszym mieście je wypłaca.

6. Margolis

Margolis Wrześniowe mamy'06

Mycha, chyba PCPRy - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Ale najlepiej w Urządzie <iasta się zapytać. A na złożenie wniosku jest 3 miesiące od porodu a potem rozpatrują wniosek i chyba za miesiąc wypłacają. Z tego co wiem to lepiej podać nr konta żeby przelali bo przy kasach różnie bywa.

7. megusek

megusek Fanka BB :)

witam z listopadowek :)

a te becikowe 1000 zl to jest opodatkowane?

8. mycha12

Megusek witaj! nie ma pojęcia ale wydaje mi sie że nie - tego by jeszcze brakowało! :p

9. kanga_aga

kanga_aga Fanka BB :)

miało być opodatkowane, ale stwierdzili, że nie bedzie.. jest to czystka kwota zapomogi i tyle..

10. reklama
  11. agutkaZG

agutkaZG <3 Zuzia <3 Kubuś <3

A wiec ja pracuje w Urzedzie Skarbowym :D i zadnego podatku odciagac nie beda. ;) Wiec bez obaw. :D

12. mycha12

Agutko to dobrze wiedzieć!! he he ;)

Poleć forum