reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Babcine przesądy.....dotyczące ciąży ....

Norge

Mamy październikowe 2007
Dołączył(a)
15 Luty 2007
Postów
1 690
Miasto
Bydgoszcz
Ten wątek potraktujcie z przymróżeniem oka ......na wesoło :-D.....
Pośmiejmy się trochę ....a może potraktujmy poważnie ????:szok:


moja Babcia mówi : ,że jak ktoś nie spełni zachcianki kobiety w ciąży to go myszy zjedzą :-)(ciekawe dlaczego akurat myszy ?? babcia nie wie :-D)

a drugie powszechnie znane : kobiety jedzące słodycze w ciąży urodzą- dziewczynkę ....a ogórki i inne konkretne rarytasy -chłopca

jak sobie jeszcze coś przypomnę dopiszę :-D:-D...
 
reklama
hmm ja sie nasluchalam dosc sporo ...

1. nie wolno nic smazyc w ciazy bo tam gdzie tluszcz kapnie to dziecko bedzie mialo znamie
2. nie wolno nosic korali ani przechodzic pod kablami bo sie pepowina owinie.
3. Jak matka nie miala dolegliwosci a corka ma ( i na odwrot) to bedzie chlopiec - generalnie przeciwna plec
4. jak zgaga piecze to bedzie dziewczynka lub jezeli chlopiec to z wlosami.
5. nie wolno obcinac wlosow bo dziecko bedzie glupie
6. nie wolno patrzec na krwawe rzeczy lub jakies kalectwo bo sie mozna zapatrzec
7. Nie jesc kiszonych ogorkow bo mleko zkwasnieje.
8. Nie chodzic po sloncu bo sie zsiadzi
9. Nie wolno współżyć 2 miesiące przed rozwiązaniem,bo dziecku będą ropiały
oczka

...i jeszcze milion innych hahahahah
 
niezłe Rudson skąd to się bierze ??:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D



ja mam następne :

Jeżeli kobieta w ciąży się czegoś przestraszy i dotknie w tym momencie swojego brzucha to dzidzia będzie miała "myszkę " (znamię ):-):-)
 
dołożę się: nie wolno podnosić rąk do góry, bo się pępowina owinie dookoła szyi ;-)
 
TO JA WAM DOPIESZĘ COŚ CO TEŻ USLYSZALAM W CĄZY I PRZYZNAM ZE MNIE POWALIŁO....BZDURA TOTALNA:

NIE WOLNO PRZECHODZIĆ W CIĄŻY PRZEZ KAŁUŻE BO DZIECKO BĘDZIE MIAŁO WODOGŁOWIE:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
 
To ja dopiszę kilka kolejnych przesądów (moim zdaniem bzdur)

1. Nie można siedzieć z założoną nogą na nogę, bo zmiażdżysz dziecku główkę.
2. Nie patrz na księżyc, bo dziecko będzie łyse.
3. Nie patrz na słońce, bo dziecko będzie się zanosiło płaczem.
4. Nie patrz przez wizjer w drzwiach lub przez inną dziurkę, bo dziecko będzie zezowate (moja teściowa stale mnie tym nęka).
5. Nie patrz na nikogo brzydkiego, bo dziecko bedzie podobne.
6. Nie noś nic na szyji, bo dziecko okręci się pępowiną.
7. Nie depiluj sie (nie gol), bo dziecko urodzi się łyse.

I to tyle jak mi sie coś przypomni jeszcze to pozwolę sobie dopisać...
 
Wróżby:) - Forum 28dni

Moim hiciorem jest punkt 16:
Przyszła Matka nie może się zbyt mocno malować, zwłaszcza ust, aby, jeśli dziecko okaże się dziewczynką, nie zeszło na złą drogę.:laugh2:

I jeszcze 10:
Podczas zmywania naczyń lub prania Przyszła Matka nie może sobie zachlapać brzucha, bo dziecko będzie pijakiem.:-D
 
Dobre te przepowiednie :-D:-D:-D ciekawe skąd one się biorą :confused:
Wierzycie w takie cuda?
 
reklama
:laugh2:To na to wychodzi,że najlepiej się zamknąć w domu na 9 miesięcy i nie wychodzić z pokoju na krok :-) i jeszcze,żeby było w nim ciemno jak nie wiem gdzie hehe:-D
Mnie najbardziej denerwują przesądy,które mówią,że nie wolno dziecku kupować ciuszków,wózka i łóżeczka przed urodzeniem,bo może się urodzić martwe lub chore:wściekła/y:To działa na mnie jak czerwona płachta na byka:wściekła/y:Nie wierzę w to,bo znam wiele mam,które miały już te wszystkie rzeczy przed urodzeniem dziecka i ich pociechy są całe,zdrowe i radosne:tak:I ja też już mam większość wyprawki dla mojej córeczki no i teraz czekam z niecierpliwością aż przyjdzie na świat:-)
 
Do góry