reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Baby K - witamina K dla niemowlaków

No właśnie, Evitka, oświeciłaś mnie! A ja zastanawiałam się, dlaczego moja mała płacze i pręży się. Od kilku dni nie mogę dosłownie odłożyć jej do łóżeczka, bo tylko na rękach jakoś się uspokaja. i tak mam od kiedy podaję wit. K. Muszę ją odstawić, zobaczymy...
 
reklama
Też mam dylemat w związku z tą witaminą.:baffled: Podaję ją ale w dawce 4 kropli na dzień (ok 0,4 ml) i jak na razie nie zauważyłam żeby mała miała jakieś nieprzyjemności w związku z tym. Też próbowałam wymieszać z mlekiem, ale to awykonalne. Więc podaję jej bezpośrednio do pyszczka w trakcie karmienia - krzywi się, ale połyka :-p Tylko że my bierzemy bo jesteśmy po porodzie z użyciem prużnociągu i mała ma krwiaka na główce. Ale nie wiem czy będę jej dawała przez 3 miesiące.
 
zadnej ale to ZADNEJ witaminy nie wolno łączyć z mlekiem wit. powinno sie podawac co najmiej godz. po jedzeniu lub godz przed jedzeniem ja malemu nie podaje wit K tylko D3
 
Nam lekarka nic nie wspominała o dawaniu witaminy K, za to w książeczce zdrowia Małej mam wpisane że dostała w szpitalu po urodzeniu.
 
Witajcie!
Ja jestem mamą starszego malucha, ale ze względów zawodowych też interesowałam się tym tematem, jakoże na codzień wydaję wspomnianą wit K w aptece. ;-)
Mój pediatra wyjaśnił mi, że Polskie Towarzystwo Pediatryczne wydało takie zalecenie ( a nie rozporządzenie - w sensie prawnym to coś zupełnie innego) aby dzieciom KARMIONYM PIERSIĄ podawać do trzeciego miesiąca życia WITAMINE K jako środek zapobiegający krwawieniom śroódczaskowym. Oparli się oni na serii badań w których istotnie udowodniono, że odsetek krwawien u takich dzieci jetz mniejszy. U dzieci karmionych mieszankami takiej potrzeby nie ma bo mleko modyfikowane jest wzbogacane witaminami.
Faktem jest, że producent wykorzystał lukę na rynku bardzo sprytnie, ale myślę, ze wkrótce to się zmieni. Co do problemów jelitkowych to równie dobrze może być to po każdym innym preparacie. Trudno to określić u takiego maleństwa. Co do dylematu - podawać czy nie to:
po pierwsze - nikt nie nakłada na Was takiego obowiązku, to tylko zalecenie a nie prawne zarządzenie, czy prawo. To standard, którego polscy pediatrzy chcą się trzymać - pododbnie z wit D. Nie ma takiego obowiązku, ale podajecie, bo zapobiegacie krzywicy, tak? A jak nie podacie to nikt was do więzienia nie pośle. :blink:
po drugie - to Wy decydujecie co jest dla malca najlepsze w danym momencie, znając wszystkie za i przeciw,
po trzecie - podawanie wit K jest tylko czasowe, potem bakterie probityczne same podejmą produkcję,
Mam nadzieję, ze trochę rozjaśniłam sytuację. W razie pytań piszcie. Pozdrawiam!
 
Witam
Moja córcia urodziła się o dwa miesiące za szybko i też jej przepisano witaminę K.Powiedzieli że pomaga ona także na szysze pozbycie się zażółcenia po żółtacz
ce i zapobiega krwawieniom wewnętrznym.ponadto jest wskazana przy karmieniu piersią,
 
witam. wysłałam męża do apteki po witaminę k dla mojego bobasa.miał dostać kapsułki ale pani w aptece poleciła mu krople. ku mojemu zdziwieniu dostałam witaminę K pod nazwą Baby K. wczesniej przegladając różne fora nie spotkałam się z tą nazwą. nie wiedziałam również że jest witamina K w normalnej buteleczce z kroplomierzem. na początku byłam zła na męza, ale jak sobie przypomniałam że często nie mogłam ukręcic łebka w tych kapsułach to szybko przestawiłam sie na krople. wygodniej mi sie stosuje i co też chyba ważne te "Baby K" są sporo tańsze. czy ktoś jeszcze oprócz mnie je stosuje?bo nie spotkałam sie tu na forach z ta nazwą...
 
Witam na rynek weszla od niedawna vit k w gtt. pod nazwa baby k,kiedys vita k byla w gtt.ale producent przestawil sie na kaps.poniewaz lepiej niby jest dozowac ale jak sama zauwazylas kaps.nie zawsze da sie dobrze otworzyc,dawki sa takie same z tym ze baby k podajemy 2 razy dziennie po 5 kropli,a vita k 1 raz dziennie kaps. najwazniejsze aby podawac to z mlekiem bo vit k rozpuszczalna jest w tluszczach...wiec to najwazniejsze... wydaje mi sie ze to kwestia wygody w podaniu i oczywiscie ceny (połowa),i jeszcze jedno vita k jest to olejowy roztw.vitaminy k,a baby k nie wiem,mozliwe ze lepiej wchlanialna bedzie vita k trzeba porownac ...pozdrawiam
 
reklama
Witam was serdecznie
mialam dokladnie taka sama sytuacje, gdy maz pokazal mi BabyK odrazu usiadlam do komputera i zaczelam szukac jakis informacji o tej witamince, i znalazlam specjalna strone o BabyK
ponizej podaje link
http://www.babyk.pl/
strona bardzo przyjemna i profesjonalna, duzo sie dowiedzialam o profilaktyce i o dzialaniu witaminy k
pozdrawiam goraco i buziole dla wszystkich rodzicow i ich pociech )D
 
Do góry