reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Baby K - witamina K dla niemowlaków

Jak moj Franio sie urodzil to chyba jeszcze nie bylo tych kropli. Stosowalismy zwykłą Witaminę K. Chyba dlatego mały miał takie straszne kolki, całymi dniami płakał od 2 tygodnia życia do 3 miesiąca!! Pozniej mi kolezanka mówila, że ona miała to samo, bo ta Witamina K zawiera soję, a niektore dzieci sa na nią uczulone. Moj maly jest faktycznie alergikiem. Karmilam go roczek prawie piersią, a potem jak przyszło zmienic na mleko modyfikowane to sie pojawil problem - okazalo sie ze jest uczulony na bialko mleka krowiego i sojowego! I sie przekonalam, ze mozna bylo przyjemniej spedzic te pierwsze 3 miesiace z Frankim, gdyby nie te krople z olejem sojowym. Ale nikt mi nie powiedzial wtedy ze są inne krople z witaminą K. Na stronce www.babyk.pl przeczytałam, że te krople nie zawierają soi i są bezpieczne dla alergików.
 
reklama
sprawdziłam skład obu preparatów na stronach producentów i okazało się że kapsułki zawierają substancje przeciwulteniajace, roztwór oleju sojowego na które masa dzieciaków jest uczulona, i jeszcze jakieś inne substancje konserwujące. natomiast te krople Baby k tylko olej mct i witaminę. wychodzi na to że są bezpieczne nawet dla alergików przy nizszej cenie. a tak z drugiej strony to się zastanawiam czy ktoś kontroluje te leki skoro uczulają i powodują kolkę (mam na myśli kapsuły)
pozdrawiam
 
Jak moj Franio sie urodzil to chyba jeszcze nie bylo tych kropli. Stosowalismy zwykłą Witaminę K. Chyba dlatego mały miał takie straszne kolki, całymi dniami płakał od 2 tygodnia życia do 3 miesiąca!! Pozniej mi kolezanka mówila, że ona miała to samo, bo ta Witamina K zawiera soję, a niektore dzieci sa na nią uczulone. Moj maly jest faktycznie alergikiem. Karmilam go roczek prawie piersią, a potem jak przyszło zmienic na mleko modyfikowane to sie pojawil problem - okazalo sie ze jest uczulony na bialko mleka krowiego i sojowego! I sie przekonalam, ze mozna bylo przyjemniej spedzic te pierwsze 3 miesiace z Frankim, gdyby nie te krople z olejem sojowym. Ale nikt mi nie powiedzial wtedy ze są inne krople z witaminą K. Na stronce www.babyk.pl przeczytałam, że te krople nie zawierają soi i są bezpieczne dla alergików.
wydaje mi się że powinny być ostrzejsze warunki dopuszczania preparatów do użytku. szczególnie dla niemowlaków. nie może być tak że lekarz poleca kapsułki do profilaktyki przeciwkrwotocznej a one zawieraja soje, uczulają i powoduja kolki. paranoja!
 
Witam, dzisiaj wysłałam swojego męża do apteki po witaminkę K dla niemowlaków i ku mojemu zaskoczeniu farmaceutka powiedziała mu że może kupić witaminkę K o nazwie BABY K w świetnej cenie bo o jakieś 10 zł tańszą niż Vita K?A jak u was wygląda ta sytuacja?Pozdrawiam:happy:
 
Witam.
Ja podaje juz mojej corce drugie opakowanie Witaminy K.
Na oddziale dostalam zalecenie i recepte na VitaK wiec poszlam do apteki i wykupilam.
Po skonczeniu opakowania poszlam do apteki po kolejne i farmaceutka polecila mi wlasnie Baby K jako tansze i to samo.
Wiadomo jak to jest kiedy chodzi o dziecko - mialam troche obaw ale zaryzykowalm i jestem bardzo zadowolona.
Baby K okazalo sie nie tylko tansze ale przede wszystkim latwiejsze i bardziej przyjazne w podawaniu. Latwiej jest odmierzyc dawke z kloplomierza niz wyciskac z tych sliskich kapsulek.
Ja jestem bardzo zadowolona z tego wyboru a i moja Martynka czuje sie dobrze.
Takze goraco polecma!!!!:-):-)
 
Witam Wszystkich, moja coreczka dostaje juz Baby K od okolo 1 m-ca, polecila mi Baby K położna .Nastka miała tendencje do czestego ulewania i te krpole sa o tyle dobre ze mogę je dzielic 2 razy dziennie po 5 kropel. A co najwazniejsze moja teściowa już nie boi sie ich podawac, bo raz kapsułka z witamina D wpadła Nastce do buzki .Powiem szczerze ze nawet nie wiedziałam ze jest inna Witamina K. Zaplaciłam za Baby K okolo 24 zl na osiedlowej aptece to drogo?
 
Dokładnie ja także kupuje za około 24 zł myśle że cena jest rewelacyjna jeśli chodzi o wit K no i chyba najłatwiejszy sposób podania z możliwych, nawet mój mąż się nie boji a to duuży sukces.
Nie wiem jak wy ale w mojej aptece wykupionych opakowań Baby K, dostałam świetne materiały dodatkowe np. teczkę na dokumenty mojego Wojtusia i taki woreczek na jego pierwszy ząbek. Świetna pamiątka!!Polecam BABY K
 
Dziewczyny załamałam się Waszymi radami!!! Kupiłam dla swojej Ani tą polecaną przez Was Baby K - za 30 zł niestety. Szczerze powiedziawszy nie jestem zadowolona z tej postaci, bo to aż 10 kropli dziennie, zbyt łatwo się ich nie dawkuje. Po miesiącu kupiłam kapsułki w takiej samej cenie co krople. Nie wiem czy miałyście okazję podawać te kapsułki - dla mnie rewelacja, naprawdę spróbujcie. Kapsułkę wyciskasz i nie musisz liczyć kropelek. Za Waszym przykładem weszłam też na strony producentów i nie ma żadnej informacji, że kapsułki zawierają substancje przeciwulteniające i że jest to roztwór oleju sojowego. Coś Ci się enzo pomyliło raczej, sprzedajesz mało rzetelne informacje. Według producenta Vita K zawiera tylko wit. K i olej MCT.
 
Z tej samej serii jest również wit. D3. Wygodna w użyciu, ale chyba niezbyt rewelacyjna. Podawałam do niedawna mojemu synkowi, ale na ostatniej wizycie u pediatry okazało się że synek ma początek krzywicy:-( Dodam, że podawałam synkowi codziennie tą witaminę i nie ma mowy abym przez kila dni zapomniała. Czy któraś z mam używa tej witaminki (Vita D) dla swojego Maluszka?
 
reklama
my używamy :tak: na początku codziennie podawaliśmy, ale lekarka kazała teraz podawać co drugi dzień, ze względu na małe ciemiączko - żeby za szybko nie zarosło - u nas po witamince jest wszystko ok.
a w jaki sposób objawia się ta krzywica u Twojego synka :confused:
 
Do góry