reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Baby K - witamina K dla niemowlaków

reklama
No właśnie kupiłam teraz devicap i jet ok, tylko butelkę trzymałam pionowo w dół.
Kapsułki fatal, już pisałam na forum.
uzywam Devikap i VitaK i nie narzekam- w Devikapie trzeba odpowiednio ustawic butelke i leci kropelka jak trzeba a i z witamina K w kapsułkach z podawaniem nie mam problemu
 
Witam,
moja córcia 9 maja kończy 3 miesiące. Od 2 tygodnia życia podaję jej codziennie witaminę K oraz D. Karmię piersią i podczas porannego karmienia wkraplam jej do buzi obie. Polecam VitaK i VitaD. Są to 1 ml kapsułki, łatwe do podania. Nie zaobserwowałam problemów z brzuszkiem i córki. Nie miała też nigdy kolki.
Skoro zalecają to nie rozumiem waszych obaw, napewno nie zaszkodzą.
 
niom, posłucham pediatry. a jesli chodzi o tą vita D to czy ona jest lepsza od D w kropelkach?
 
niom, posłucham pediatry. a jesli chodzi o tą vita D to czy ona jest lepsza od D w kropelkach?

Między Vita D, a witaminą D w kropelkach nie ma żadnej różnicy poza sposobem podawania (jedna kapsułka Vita D odpowiada jednej kropli witaminy D w kropelkach) i ceną.
 
Ostatnia edycja:
Od początku stosujemy devikap. powiem szczerze, że nie słyszałam o witaminie D w kapsułkach. Na pewno wygodniej się podaje. Ale niunia moja pije witaminy z łyżeczki i nie ma problemu.
A co do dawkowania, Maja szybko rosła i też brałyśmy dwie krople, teraz jednak lekarka kazała dawać jedną. (za 1o dni roczek)
 
Jest Vita D i Devikap, tak samo jest Vita K i witamina K w butelce. Tylko że witamina k z butelki jest podawana 5 kropli rano i wieczorem (najprawdopodobniej) a cena porównywalna z Vita K. lepiej się opłaca kapsułke raz i po krzyku. A co do D to od początku kupuje devikap. Devikap jest tak tani że jak mamy już 1/4 butelki to ide po świerze opakowanie żeby lepiej kropelke wydobyć z opakowania lub wyciągam plastikowy zawór i bez problemu dozuje na palcu.
 
Witam! Mój synek nie dostał witaminy K więc nie jestem jakoby obyta w tym temacie! Ale moja szwagierka urodziła w marcu i Jej lekarz przepisał wit.K! Mała zaczęła miec wzdęty brzuszek i kolki! Też zaczeła wyc i nie mieli pojęcia od czego to! Po przeczytaniu Twojego posta zaczęłam się zastanawiac czy to nie właśnie wit. K jest tego powodem! Pozdrawiam
 
reklama
Dziewczyny załamałam się Waszymi radami!!! Kupiłam dla swojej Ani tą polecaną przez Was Baby K - za 30 zł niestety. Szczerze powiedziawszy nie jestem zadowolona z tej postaci, bo to aż 10 kropli dziennie, zbyt łatwo się ich nie dawkuje. Po miesiącu kupiłam kapsułki w takiej samej cenie co krople. Nie wiem czy miałyście okazję podawać te kapsułki - dla mnie rewelacja, naprawdę spróbujcie. Kapsułkę wyciskasz i nie musisz liczyć kropelek. Za Waszym przykładem weszłam też na strony producentów i nie ma żadnej informacji, że kapsułki zawierają substancje przeciwulteniające i że jest to roztwór oleju sojowego. Coś Ci się enzo pomyliło raczej, sprzedajesz mało rzetelne informacje. Według producenta Vita K zawiera tylko wit. K i olej MCT.
Kurczę, chyba zacznę agitować na rzecz producenta Baby K:)
Wiecie co kupowałam tę witaminę za 21 zł. Ostatnio z ciekawości pytałam w aptece i czego się dowiedziałam:
na poznańskim osiedlu w dwóch aptekach z logo świat zdrowia (taki zielony krzyżyk) w jednej cena baby k 23 zł, vita K 32zł, w drugiej cena baby K 32 z, vita K 33 zł.
Chyba jednak problem tkwi w aptece.
Ja zamawiam leki w aptekach internetowych, czasem cefarm 24 - (polecam przy większych zamówieniach szczególnie oilatum 500 ml cena ok. 48 zł. czy bephanten) czasem doz.pl z odbiorem osobistym.
Zawsze taniej niż w zwyczajnej aptece.
Co do Vitaminy D to już się wypowiedziałam albo vigantol albo tez polecany devicap bo po co płacić tyle kasy za kapsułki.
Może to nie wina producentów ale aptek, które narzucają sobie jakies marże z kapelusza.
Czy nie ma czegoś takiego jak suerowana cena???
Gdyby była na opakowaniu to apteki tez by inaczej śpiewały!!!
Pozdrawiam Was:-)
 
Do góry