reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Baby shower

nimitii

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Lipiec 2012
Postów
4 243
Miasto
Śląsk
Cześć mamusie :)
mam pytanie. Czy będziecie organizować baby shower? wiem, że w PL to mało popularny zwyczaj, bardziej praktykuje się pępkowe, ale jak wiadomo pępkowe jest bardziej dla ojców niż matek. Stąd moje pytanie. Będziecie organizować?
Ja mam koleżankę która mi pomoże w tym przyjęciu, jest w takich sprawach świetna. Osobiście bardzo podoba mi sie ten zwyczaj i myślę że jest to super impreza dla mam żeby sie odprężyć i zrelaksować no i troche pobawić przed wielkim dniem.
A jak z wami?
 
reklama
"Jest to przyjęcie, na którym gromadzą się wszystkie bliskie dla przyszłej mamy osoby – a więc jej przyjaciółki, rodzina i znajomi. Na tradycyjnie organizowanym przyjęciu zjawiają się zwykle jedynie panie, ale ostatnio popularne staje się zapraszanie również bliskich znajomych panów oraz przede wszystkim, przyszłego taty. Całe towarzystwo spotyka się w jednym, wyznaczonym przez organizatorkę dniu (zwykle jest to dzień weekendowy, wolny od pracy) na kilka godzin. Przyjęcie może odbyć się w dowolnym miejscu – zarówno w parku, jak i restauracji, zwykle jednak, ze względu na stan przyszłej mamy, organizuje się je w domu. Głównym założeniem przyjęcia jest świętowanie przyszłych narodzin maleństwa w towarzystwie bliskich osób. Przyszła mama i jej goście rozmawiają o dziecku, przeglądają zdjęcia z USG, oglądają niemowlęce ciuszki i wyobrażają sobie wspólnie mające przyjść na świat maleństwo.Ważnym elementem przyjęcia są prezenty, którymi goście powinni obdarować przyszłą mamę. Upominki dosłownie powinny ją zalewać (stąd nazwa shower – prysznic), tak by po przyjęciu zostało jej wiele pamiątek, które wkrótce będą służyć narodzonemu maleństwu. Rodzaj prezentu jest dowolny – mile widziane są zarówno te kupione, jak i wykonane własnoręcznie – istotna jest tu jedynie wola obdarowującego. Przyszła mama może także wykonać listę, na której zawiera potrzebne jej do wyprawki rzeczy dla dziecka – powinna to jedynak wcześniej uzgodnić z gośćmi.Przyjęciu towarzyszą różne zabawy i rytuały – ich rodzaj i różnorodność zależna jest od inwencji twórczej gości. Jeśli jednak przyszła mama woli spędzić ten dzień spokojniej, do świętowania wystarczy poczęstunek i długie rozmowy z gośćmi."

przepraszam, że cytuje ale tak mi prościej :) generalnie własnie tak to wygląda. W moim przypadku zapraszam przyjaciólki, babcie będziemy organizować konkurys typu: rozpoznawanie kupy ( zgniecione batoniki mars, snikers itp na pieluszkach), karmienie niemowlaka (masz pudełka które przedstawia dziecko - chłopca lub dziewczynkę w zależności od tego kogo sie nosi w brzuszku, pudełko te ma wycięty otwór na buskę i zadaniem twoim jak i koleżanek jest w najkrótszym czasie "nakarmić dziecko" małymi wacikami). Generalnie powinny zorganizować to przyjecie przyjaciółki ale z racji tego, że nie jest to dość popularne w PL to organizacją zajmuje sie mama. Ja zapraszam, a moja koleżanka prowadzi przyjęcie.

Mam nadzieje, że pomogłam w wytłumaczeniu :)
 
Ja w sumie nie wiem czy to fajne czy nie. Moze jak ktos to fajnie zorganizuje. Coraz wiecej osob w kazdym badz razie to organizuje. Ja sie zastanawiam. Chociaż zamiast imprezek wole święty spokój czasami :)
 
Moja siostra miala baby shower, bylo milo ale bez zabaw. Duzo rozmawialysmy, doswiadczone mamusie niezle ja nastraszyly :tak: ja przygotowalam 3 pietrowy tort pieluszkowy, byl piekny i byl to najbardziej udany prezent jaki dostala jej zdaniem.
 
generalnie dla mnie to jest super okazja żeby skrzyknąć dziewczyny i mieć fajny ubaw :) bardzo mnie cieszy ta impreza, razem będziemy świętować tak ważny dla mnie czas :) a co do tortu jest super :) sama taki będę mieć :)
 
ale z baby shower jest tak, że to jest organizowane przez przyjaciółki dla przyszłej mamy a nie przez nią samą:-D
U mnie niestety nie ma chętnych na taką imprezkę;-)
 
reklama
niestety, nie jest to popularny zwyczaj dlatego myślę, że nie ma chętnych. W moim przypadku ja udostępniam lokum a koleżanka mi organizuje zabawe :)
 
Do góry