reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania do znieczulenia

klauduśka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
11 Luty 2009
Postów
115
Miasto
Kraków
Dziewczyny, orientujecie się może jakie badania należy wykonać do znieczulenia zewnątrz-oponowego? Mój lekarz nie chce mi tej informacji udzielić, bo twierdzi, że jest jeszcze czas. Tymczasem ja jestem już w 36 tygodniu i nie chcę trafić na porodówkę bez kompletu badań....
 
reklama
U nas we Wrocławiu wogóle jest straszny problem jeżeli chodzi o to znieczulenie.Ale kobiety którym bardzo na tym zależy jezdzą do Wałbrzycha i wiem że tam wymagana jest ukończona szkoło rodzenia. Ale pewnie co szpital to inaczej :-).Pozdrawiam
 
Dziewczyny, orientujecie się może jakie badania należy wykonać do znieczulenia zewnątrz-oponowego? Mój lekarz nie chce mi tej informacji udzielić, bo twierdzi, że jest jeszcze czas. Tymczasem ja jestem już w 36 tygodniu i nie chcę trafić na porodówkę bez kompletu badań....

Komplet badań i tak musisz mieć. Ja dostałam znieczulenie zewnatrzoponowe, bez żadnych dodatkowych badań :tak: Był tylko wywiad przeprowadzony przez anestezjologa. Ale o co pytał, tego nie pamiętam :rofl2:
 
Mama Helenki ciężko powiedzieć czemu szkoła rodzenia jest wymagana. Ale mamy dziewczynę w grupie która chce rodzić w Wałbrzychu i skierowano ją do szkoły:-). Pozdrawiam
 
Ja mialam planowana cesarke i co za tym idzie znieczulenie:tak:
Ale zadnych badan mi nie robili:no:Musialam miec ze soba ostatnie wyniki badania krwi i moczu i to wszystko:tak:
Anestezjolog przeprowadzal ze mna wywiad przed znieczuleniem pytajac sie tylko m.in. o to czy jestem uczulona na jakies leki
 
Z tego co widzę, wszędzie jest inaczej. W Krakowie, gdzie mieszkam, żaden szpital nie wymaga ukończonej szkoły rodzenia, ale wiem, że potrzebne są jakieś badania. Do porodu robi się HBS, OWA i grupę krwi, ale znajoma, która miała te badania usłyszała, że to nie wszystko i nie może dostać znieczulenia. Robiono jej te badania pomiędzy skurczami, na ostatnią chwilę...
Ja wolałabym takiej sytuacji uniknąć, wiadomo, przezorny zawsze ubezpieczony. Może któraś z dziewczyn po porodzie wie coś więcej na ten temat?
 
reklama
Klauduśka, nie słyszałam o jakichś dodatkowych badaniach do znieczulenia.
U mnie wyglądało to następująco: badania z książeczki ciąży i ostatnie te, które robiłam. Na miejscu mierzą ciśnienie, ktg i przeprowadzają wywiad np. czy jest się uczulonym na jakieś leki, czy wyraża się zgodę na ewentualne znieczulenie i podpisuje się to wszystko.
Nic poza tym nie robiłam.

Grupę krwi to trzeba znać na początku ciąży, więc chyba przez całą ciążę ci się nie zmienia. HBS wykonuje się powtórnie ok. 36 tyg. i to starcza, a co to jest OWA?(nic mi ten skrót nie mówi)
 
Do góry