reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BADANIA GENETYCZNE MATERIAŁU Z PORONIENIA

Belzaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Luty 2023
Postów
298
Miasto
Gdańsk
Witajcie ♥️
Czy któraś z Was wykonywała badania płodu po poronieniu ? Czy faktycznie jest to badanie, które wyjaśni przyczynę? Ja po trzech poronieniach nie zdecydowałam się, ponieważ poronienie nastąpiło we wczesnych fazach ciąży i nic by nie wykazało, chociaż lekarze twierdzili, że nie wierzę w medycynę, a kasy by mi później nie oddali, cwaniaki 🙂 Co sądzicie ?
 
reklama
Jeśli przyczyna leży w genetyce, to jak najbardziej wyjaśni przyczynę,
Jeśli przyczyna nie leży w genetyce, to potwierdzi, że nie w niej leży problem.

Jeśli miałaś robiony hist.pat. to możesz wypożyczyć bloczki i z nich zrobić badanie genetyczne.

A robiłaś jakiekolwiek inne badania by wykluczyć inne przyczyny strat?
 
Tak robiłam badania, jestem zdrowa, przyjmuje heparynę i acard, jestem teraz w 16 tygodniu i wszystko wskazuje na to, że się uda 😉. Badania nie wykazały, że mam zakrzepicę, a jednak zakrzepy były przyczyną poronień. O badania płodu zapytałam z ciekawości, czy ktoś robił i czy pomogły w diagnozie.
 
Badania genetyczne poronionego płodu to genialne narzędzie diagnostyczne.
 
@Belzaa A skąd przypuszczenie, że to zakrzepy były przyczyną poronień? Bo jeśli tylko na podstawie tego, że w trzeciej ciąży przyjmując heparynę i acard dotrwałaś do 16tc, to nie jest żaden wyznacznik.
 
To są tylko przypuszczenia, zrobiłam wszystkie możliwe badania pod kątem poronień, krew i genetyka, z których nic nie wyszło, mój mąż również się badał. Mój tata ma zakrzepicę. Moje ciąże kończyły się 6TC, 8 TC i 12 TC, biorąc heparynę zaszłam dalej. Tak naprawdę dopiero, gdy uda mi się donosić całą ciążę będę miała 100% pewności 🙂
 

Załączniki

  • IMG20230205161338.jpg
    IMG20230205161338.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 74
  • IMG20230205161320.jpg
    IMG20230205161320.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 58
My wykonywaliśmy takie badanie po drugim poronieniu, tak zasugerował ginekolog. Koszt niemały, ale myślę, że warto, jest to bardzo dokładne badanie, które daje wiele informacji. Przeprowadzona byla analiza aberracji i mikroaberracji chromosomowych; dostaliśmy dokładny raport. Badanie przeprowadzono w Genesis. Mogę podesłać więcej informacji, jeśli będziesz chciała:)
U nas wyszła akurat triploidia, co było mimo wszystko dobra informacją - bo jest to raczej wada losowa (u nas połączona z zasniadem). Z tego co wiem triploidii chyba Nifty nie wykrywa.
 
My wykonywaliśmy takie badanie po drugim poronieniu, tak zasugerował ginekolog. Koszt niemały, ale myślę, że warto, jest to bardzo dokładne badanie, które daje wiele informacji. Przeprowadzona byla analiza aberracji i mikroaberracji chromosomowych; dostaliśmy dokładny raport. Badanie przeprowadzono w Genesis. Mogę podesłać więcej informacji, jeśli będziesz chciała:)
U nas wyszła akurat triploidia, co było mimo wszystko dobra informacją - bo jest to raczej wada losowa (u nas połączona z zasniadem). Z tego co wiem triploidii chyba Nifty nie wykrywa.
Poronienie nastąpiło w którym tygodniu ?
 
Witajcie ♥️
Czy któraś z Was wykonywała badania płodu po poronieniu ? Czy faktycznie jest to badanie, które wyjaśni przyczynę? Ja po trzech poronieniach nie zdecydowałam się, ponieważ poronienie nastąpiło we wczesnych fazach ciąży i nic by nie wykazało, chociaż lekarze twierdzili, że nie wierzę w medycynę, a kasy by mi później nie oddali, cwaniaki 🙂 Co sądzicie ?
A w którym tygodniu było za wcześnie, zeby badanie genetyczne wykonać?
 
reklama
To są tylko przypuszczenia, zrobiłam wszystkie możliwe badania pod kątem poronień, krew i genetyka, z których nic nie wyszło, mój mąż również się badał. Mój tata ma zakrzepicę. Moje ciąże kończyły się 6TC, 8 TC i 12 TC, biorąc heparynę zaszłam dalej. Tak naprawdę dopiero, gdy uda mi się donosić całą ciążę będę miała 100% pewności 🙂

Badań na krzepliwość jest znacznie więcej. Te zaznaczone to nie są wszystkie możliwe. Zresztą przy mutacjach, wyniki podstawowych badań na krzepnięcie moga być prawidłowe. Robiłaś badania genetyczne na trombofilie? Są dość tanie i wystarczy wymaz z policzka. Pisałaś, że straty były w 6, 8 i 12 tc, to etapy, które umożliwiają zbadanie materiału genetycznego. Przy stratach na początkowych etapach, czasem nie udaje się złapać materiału dziecka (zarodka), bo jest bardzo mały i łatwo pomylić ze skrzepem. Tak, czy inaczej badania genetyczne materiału z poronienia są bardzo dokładne i ja osobiście zdecydowanie bym je wykonała. A i dodam, że trafiłaś raczej na spoko lekarzy skoro Ci je proponowali.
 
Do góry