reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BADANIA GENETYCZNE MATERIAŁU Z PORONIENIA

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź tylko co to są te bloczki? w jakiś sposób zabezpieczony materiał? Jak długo on tam zostaje? Ja myślałam, że ten materiał poszedł do badania histopatologicznego, a potem został pochowany we wspólnym grobie...chyba tak to miało wyglądać...
Każdy materiał do badania przygotowuje się w ten sposób, że bardzo malutka część (odkrojona) zostaje zatopiona w bloczkach parafinowych.
Badanie hist-pat przeprowadza się pod mikroskopem, w związku z czym musi on być cieniutki. Takie bloczki wygodniej się kroi.
Laboratorium jest zobowiązane do przechowywania przez jakiś czas takich bloczków.

Reszta idzie do pochówku.
 
reklama
Każdy materiał do badania przygotowuje się w ten sposób, że bardzo malutka część (odkrojona) zostaje zatopiona w bloczkach parafinowych.
Badanie hist-pat przeprowadza się pod mikroskopem, w związku z czym musi on być cieniutki. Takie bloczki wygodniej się kroi.
Laboratorium jest zobowiązane do przechowywania przez jakiś czas takich bloczków.

Reszta idzie do pochówku.
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Mam nadzieję, że szpital jeszcze ten bloczek ma. Chciałabym w końcu wiedzieć dlaczego w 6 tygodniu zawsze zarodek umiera... Nie mam już siły. Dopiero dzisiaj tutaj trafiłam i chyba spędzę na tej stronie więcej czasu. Dzięki.
 
Każdy materiał do badania przygotowuje się w ten sposób, że bardzo malutka część (odkrojona) zostaje zatopiona w bloczkach parafinowych.
Badanie hist-pat przeprowadza się pod mikroskopem, w związku z czym musi on być cieniutki. Takie bloczki wygodniej się kroi.
Laboratorium jest zobowiązane do przechowywania przez jakiś czas takich bloczków.

Reszta idzie do pochówku.
Tak - przechowuje je 20 lat.
 
reklama
Do góry