reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania genetyczne po poronieniu ( MUTACJE)

jolajola88

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
29 Kwiecień 2019
Postów
111
Kochane po poronieniu zdecydowalam sie na badania genetyczne po ktorych wyszlo ze mam mutacje genetyczne ( trombofilie)
Czy ktoras z Was sie z tym spotkala? Ma? Jak leczycie sie?
Ja jestem zalamana bo chcielismy starac sie o dziecko od nastepnwgo miesiaca :(
IMG_20190614_145804.jpeg
 
reklama
@jolajola88 przy mutacji Leiden potrzebna jest heparyna w ciąży i przy dłuższych podróżach też. Najlepiej skonsultuj to z lekarzem. Przy mutacji mthfr wszystkie witaminy z grupy B w formie metylowej w tym kwas foliowy. Nie masz się czym martwić. Ja mam mutacje PAI i mthfr też heparyna w ciąży i Wit metylowe. @coco07 Ty chyba masz tą mutacje Leiden dobrze kojarzę? :)
 
@jolajola88 przy mutacji Leiden potrzebna jest heparyna w ciąży i przy dłuższych podróżach też. Najlepiej skonsultuj to z lekarzem. Przy mutacji mthfr wszystkie witaminy z grupy B w formie metylowej w tym kwas foliowy. Nie masz się czym martwić. Ja mam mutacje PAI i mthfr też heparyna w ciąży i Wit metylowe. @coco07 Ty chyba masz tą mutacje Leiden dobrze kojarzę? :)
Boze zastrzyki codziennie? Przed 9 miesiecy? ( przeraza mnie to, zastrzyki ma przepisac rodzinny czy gin bo moja rodzinna jest tak cholernie wredna i przepisuje mi tylko mocz i glukoze a jestem po poronieniu)
Obecnie chcemy sie starac o dziecko ale boje sie takiej ilosci lekow....
Acard kw filiowy metylowy zastrzyki letrox na tarczyce dieta cukrzycowa eh :(
Nie wiem do kogo najpierw uderzyc
 
@jolajola88 ja z wynikami poszłam do mojego ginekologa i wszystko mi wyjaśnił. Możesz spróbować pierwsze do gina, a jak nie powie nic konkretnego to możesz pójść do genetyka. U mnie wygląda to tak, że chodzę prywatnie do gina i wszystkie recepty i skierowania mam na 100% ale wystawił mi zaświadczenie do rodzinnego na heparyne jak będę w ciąży i wtedy na NFZ. Rodzinny bez problemu przyjął i będzie wypilsywal wtedy. Niestety zastrzyki przez 9 miesięcy. Ale nie jest to straszne. A te witaminy w formie metylowej są lepiej przyswajalne przez organizm
 
Ja tez chodze do gina prywatnie wiec wszystkie badania itp platne a malo za nie nie place :/ masz racje za 2 dni mam konsultacje u dr genetyka a po okresie bo obecnie mam pojde do gina z dokumentami porobie wyniki i zobacze co mi powie
( a poki zaczynam tylko starania sadzisz ze moge tylko przyjmowac kw foliowy ten metylowy tylko nie wiem gdzie go dostane i acard?)
@jolajola88 ja z wynikami poszłam do mojego ginekologa i wszystko mi wyjaśnił. Możesz spróbować pierwsze do gina, a jak nie powie nic konkretnego to możesz pójść do genetyka. U mnie wygląda to tak, że chodzę prywatnie do gina i wszystkie recepty i skierowania mam na 100% ale wystawił mi zaświadczenie do rodzinnego na heparyne jak będę w ciąży i wtedy na NFZ. Rodzinny bez problemu przyjął i będzie wypilsywal wtedy. Niestety zastrzyki przez 9 miesięcy. Ale nie jest to straszne. A te witaminy w formie metylowej są lepiej przyswajalne przez organizm
 
@jolajola88 w aptece jest activfolin lub swanson na internecie lub w jakimś zielarski możesz kupić. Jeśli idziesz do genetyka to pokaż mu te wyniki napewno wszystko Ci wyjasni
 
@jolajola88 w aptece jest activfolin lub swanson na internecie lub w jakimś zielarski możesz kupić. Jeśli idziesz do genetyka to pokaż mu te wyniki napewno wszystko Ci wyjasni
Mam jedynie konsultacje telefoniczną w cenie badań z lekarzem genetykiem
Jak tylko skonczy mi sie okres pędze do gina na konsultacje bo jestem juz 2 x po okresie i dano mi zielone swiatlo ale chyba se poki co odpiszcze se starania
 
Kochane po poronieniu zdecydowalam sie na badania genetyczne po ktorych wyszlo ze mam mutacje genetyczne ( trombofilie)
Czy ktoras z Was sie z tym spotkala? Ma? Jak leczycie sie?
Ja jestem zalamana bo chcielismy starac sie o dziecko od nastepnwgo miesiaca :(Zobacz załącznik 986038
Hej :* nie martw się ze nie będziesz mieć dzidziusia...
Ja miałam zabieg po poronieniu w grudniu, w marcu zdecydowaliśmy się na badania genetyczne na trombofilie i wyszła mi mutacja Leiden i mthfr. Byłam z tym na wizycie u genetyka i hematologa, jest kilka wskazać i przeciwwskazań. M.in. nie można przejmować tabletek antykoncepcyjnych ani wkładek wewnątrzmacicznych, bo to hormony. Co pół roku badać poziom homocysteiny (nie może być wysoka) ja miałam coś koło 7 i było Ok. Obecnie jestem w 7 tyg ciąży i od pozytywnego testu ciążowego bije codziennie zastrzyki clexane 0.4 przepisuje mi je gin na podstawie tych właśnie badać z testdna. Jeśli znajdzie się jakiś lekarz który ci nie będzie chciał przepisać heparyny, to najlepiej zmień go od razu. A jeśli nie będziesz mieć takiej możliwości to umów się z tymi wynikami do genetyka, on ci da na takiej kartce zalecania z pieczątka i podpisem i na tej podstawie już powinien ci przepisywać na pewno.
Niestety nie powiem, ze jest to przyjemne, ale da się ogarnąć z tymi zastrzykami ;)
Podczas długiej podróży samochodem, robić co jakiś czas przerwy żeby pochodzić i rozruszać ciało, a przed lataniem samolotem tez najlepiej zrobić sobie zastrzyk...
Noi chyba tyle ;) mamy podobno jakieś większe ryzyko choroby zakrzepowo zatorowej, dlatego tak ważne jest kontrolowanie poziomu tej homocysteiny, a do utrzymania jej w normach bardzo pomagają witaminy z grupy B, ja biorę metylowane b6 i b12...
Skąd jesteś? Jeśli ze śląska to mogę ci polecić przychodnie w których ja byłam ;)
Głowa do góry i uda się na pewno :)
Aaa jeszcze ci nie napisałam, ze od tych wyników przez cały okres starań to jest 4 cykle brałam acard 75. To ma pomoc rozrzedzić krew... później jak test wyszedł pozytywny to gin kazał odstawić acard i robić zastrzyki z heparyna
 
reklama
Hej :* nie martw się ze nie będziesz mieć dzidziusia...
Ja miałam zabieg po poronieniu w grudniu, w marcu zdecydowaliśmy się na badania genetyczne na trombofilie i wyszła mi mutacja Leiden i mthfr. Byłam z tym na wizycie u genetyka i hematologa, jest kilka wskazać i przeciwwskazań. M.in. nie można przejmować tabletek antykoncepcyjnych ani wkładek wewnątrzmacicznych, bo to hormony. Co pół roku badać poziom homocysteiny (nie może być wysoka) ja miałam coś koło 7 i było Ok. Obecnie jestem w 7 tyg ciąży i od pozytywnego testu ciążowego bije codziennie zastrzyki clexane 0.4 przepisuje mi je gin na podstawie tych właśnie badać z testdna. Jeśli znajdzie się jakiś lekarz który ci nie będzie chciał przepisać heparyny, to najlepiej zmień go od razu. A jeśli nie będziesz mieć takiej możliwości to umów się z tymi wynikami do genetyka, on ci da na takiej kartce zalecania z pieczątka i podpisem i na tej podstawie już powinien ci przepisywać na pewno.
Niestety nie powiem, ze jest to przyjemne, ale da się ogarnąć z tymi zastrzykami ;)
Podczas długiej podróży samochodem, robić co jakiś czas przerwy żeby pochodzić i rozruszać ciało, a przed lataniem samolotem tez najlepiej zrobić sobie zastrzyk...
Noi chyba tyle ;) mamy podobno jakieś większe ryzyko choroby zakrzepowo zatorowej, dlatego tak ważne jest kontrolowanie poziomu tej homocysteiny, a do utrzymania jej w normach bardzo pomagają witaminy z grupy B, ja biorę metylowane b6 i b12...
Skąd jesteś? Jeśli ze śląska to mogę ci polecić przychodnie w których ja byłam ;)
Głowa do góry i uda się na pewno :)
Aaa jeszcze ci nie napisałam, ze od tych wyników przez cały okres starań to jest 4 cykle brałam acard 75. To ma pomoc rozrzedzić krew... później jak test wyszedł pozytywny to gin kazał odstawić acard i robić zastrzyki z heparyna
Dziekuje Ci Kochana za odzew,
Ja jestem z podlasia - Mazury niestety.
Mam juz jedno dzieciatko i nie bylo tu absolutnie problemow a latalam samolotami dlugie spacery itp
Hormonalnych tabl nigdy nie bralam i raczej brac nie bede :)
Jak skonczy mi sie okres pędze do gina tylko chce porobic kilka badan w tym tyg bo mialam wysokie tsh i cukier wszystko juz normuje, ba nawet ząbki poleczylam perfekt a tu ta trombofilia do pakietu :(
To chyba za duzo juz
Podpowiedz mi jakie badania wykonac przed wizyta ( bo biore zwykly folik ale on z tego co czytam niewskazany :/ itp)
Tak mocno chcemy jeszcze z 2 dzieciaczkow ale mam strach z tylu glowy ze znow niedonosze ( w tym roku poronilam +lyzeczkowanie)
PS. podobno powinno sie brac acard juz podczas staran i te nieszczesne zastrzyki one sa refundowane a jak nie to drogie?
 
Do góry