reklama

Badania genetyczne

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez mamanatanielka, 24 Marzec 2016.

 1. mamanatanielka

  mamanatanielka Zaangażowana w BB

  Czy zastanawiacie się nad tym, żeby zrobić takie badania dzidziusiowi? Nie wiem jestem coraz starsza, jeśli zajdę w kolejna ciążę to chyba na własną rękę poszukam gdzie można takie badania zrobić? Badania prenatalne sa u nas refundowane po 35 r.ż matki chyba o ile dobrze się orientuję, ale czy dają pewność?czy są bezpieczne?
   
 2. aniaslu

  aniaslu Administrator

  Ja przy drugim dziecku (miałam wtedy 30 lat) miałam robione badania prenatalne nieinwazyjne i uważam to za dobry pomysł-zdecydowanie. Moja przyjaciółka miała również robione badania inwazyjne, ale dzięki temu okazało się, że wszystko jest ok. Poczytaj, czym są i jakiego rodzaju są badania prenatalne:)
   
 3. reklama
 4. pipi123

  pipi123 Fanka BB :)

  moja siostra robiła sobie test iona z megenetix, możesz sobie poczytać, jest w 100% bezpieczny bo wykonywany na podstawie próbki krwi,
   
 5. Malaja

  Malaja Fanka BB :)

  Cenowo coś koło 2500 nie?
  A masz jakiekolwiek wskazania by te badania zrobić?
  Myślę, że bez względu na wybór testu oba są skuteczne i dobre i dają niemalże 100% pewności co do zdrowia dziecka. Na pewno warto jeżeli chce się mieć gwarancję a nie ma wskazań do badań inwazyjnych.
   
 6. Malaja

  Malaja Fanka BB :)

  Nie robiłam tego typu testów choć po tym jak dostałam zły wynik testu pappa chciałam robić NIFTY. Pieniądze nie grały roli, ale przemyślałam sprawę i doszłam do wniosku, że na tym etapie ciąży ja nie chce wiedzieć o ewentualnej chorobie.

  W kolejnej ciąży albo całkowicie zaniecham badań prenatalnych- nawet usg nie zrobię, albo w pierwszym możliwym momencie zrobić NIFTY.
  Jeszcze kwestia do przemyślenia, ale wg mnie podstawowe pytanie brzmi- co się chce zrobić z wiedzą, którą się dostanie.
   

Poleć forum