reklama

Badania genetyczne

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez mamanatanielka, 24 Marzec 2016.

1. mamanatanielka

mamanatanielka Zaangażowana w BB

Czy zastanawiacie się nad tym, żeby zrobić takie badania dzidziusiowi? Nie wiem jestem coraz starsza, jeśli zajdę w kolejna ciążę to chyba na własną rękę poszukam gdzie można takie badania zrobić? Badania prenatalne sa u nas refundowane po 35 r.ż matki chyba o ile dobrze się orientuję, ale czy dają pewność?czy są bezpieczne?

2. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Ja przy drugim dziecku (miałam wtedy 30 lat) miałam robione badania prenatalne nieinwazyjne i uważam to za dobry pomysł-zdecydowanie. Moja przyjaciółka miała również robione badania inwazyjne, ale dzięki temu okazało się, że wszystko jest ok. Poczytaj, czym są i jakiego rodzaju są badania prenatalne:)

3. reklama
  4. pipi123

pipi123 Fanka BB :)

moja siostra robiła sobie test iona z megenetix, możesz sobie poczytać, jest w 100% bezpieczny bo wykonywany na podstawie próbki krwi,

5. martula87

martula87 Początkująca w BB

Czesc dziewczyny...jestem tu nowa na forum..aktualnie stoję przed wyborem badan prenatalnych. Do lekarza chodze prywatnie i ma w swojej ofercie Harmony oraz IONA. Cenowo wypadają podobnie...nie wiem na który sie zdecydować czy wiecie cos na ich temat?Proszę o poradę...

6. Malaja

Malaja Fanka BB :)

Cenowo coś koło 2500 nie?
    A masz jakiekolwiek wskazania by te badania zrobić?
    Myślę, że bez względu na wybór testu oba są skuteczne i dobre i dają niemalże 100% pewności co do zdrowia dziecka. Na pewno warto jeżeli chce się mieć gwarancję a nie ma wskazań do badań inwazyjnych.

7. martula87

Dokładnie u mojego lekarza 2500zł kosztuje IONA. Cena wysoka ale uwazam ze warto. W mojej rodzinie były przy[adki rożnych chorób więc wolę się upewnić. Jutro mam wizytę więc o wiecej informacji wypytam lekarza...
    Malaja czy ty robiłaś testy?

8. Malaja

Malaja Fanka BB :)

Nie robiłam tego typu testów choć po tym jak dostałam zły wynik testu pappa chciałam robić NIFTY. Pieniądze nie grały roli, ale przemyślałam sprawę i doszłam do wniosku, że na tym etapie ciąży ja nie chce wiedzieć o ewentualnej chorobie.

W kolejnej ciąży albo całkowicie zaniecham badań prenatalnych- nawet usg nie zrobię, albo w pierwszym możliwym momencie zrobić NIFTY.
    Jeszcze kwestia do przemyślenia, ale wg mnie podstawowe pytanie brzmi- co się chce zrobić z wiedzą, którą się dostanie.

9. martula87

Ja chyba jednak wole wiedziec jezeli cos jest nie tak...moj lekarz poleca IONA ze wzgledu na to ze badanie wykonywane jest w Polsce i materiał genetyczny nie krazy po swiecie...a ma taka sama skutecznosc jak NIFTY. Wiadomo, ze kazdy robi to z czym bedzie czul sie najlepiej...

10. reklama
  11. martula87

Po zasięgnięciu różnych opini zdecyowałam się wykonać badanie IONA. W przyszłym tygodniu jadę pobrać próbkę krwi do badania.

Poleć forum