reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania hormonalne podczas karmienia piersią

Babyboomka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Czerwiec 2019
Postów
139
Jakie badania mogę zrobić starajac się o malucha? Odkad pamietam to zawsze mialam kilkudniowe plamienia brazowe przed okresem, ale zawsze mi mowiono ze taki moj urok, a czytam ze moze to byc niedomoga lutealna, a mam 1 dziecko z in vitro (6 lat staran, powod nieznany, troche tez malo plemnikow, mialam wszystkie mozlowe badania chyba) i staramy sie o drugie, ale karmię piersia.Dziecko czesto pije, w nocy tez, jestem ponad rok po porodzie. Co mogę zrobic, co zbadac, zeby wyniki byly wiarygodne podczas karmienia piersia? Za 3 do 5 dni powinien byc okres. Oby nie przyszedl ♡
 
reklama
Odnośnie badań nie pomogę, myślę, że najlepiej porozmawiać o tym z lekarzem. Jeżeli chodzi o zajście w ciążę, to jest ono w czasie kp często trudniejsze, a czasami nawet niemożliwe ponieważ przy kp jest podwyższony poziom prolaktyny. A ta hamuje wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za owulację.
Ja zaszłam w ciążę dwukrotnie będąc kp, więc nie jest to niemożliwe. Jednak myślę, że w dużej mierze jest to sprawa indywidualna zależna i od gospodarki hormonalnej danej kobiety oraz od ilości karmień w ciągu doby. U mnie menstruacja wróciła ok 8 tyg po obu porodach, a owulacja dopiero ok 8-9 miesiąca.
 
Ja też mam pierwsze dziecko z ivf, a teraz jestem w 35 tc naturalnej. Zaszłam w drugą ciążę karmiąc piersią pierwsze dziecko, w tym czasie było ok 5-6 nocnych karmień i 3 dzienne. To był mój trzeci cykl po powrocie okresu.
Też często miałam plamienia przed okresem, mimo że wyniki progesteronu były dobre. Do dzisiaj nie wiem z czego to wynikało.
 
Plamienie przed okresem może być oprócz niedomogi lutealnej także wynikiem polipa w macicy, co można sprawdzić na usg w pierwszej fazie cyklu, pod koniec miesiączki lub po samym zakończeniu jak jeszcze nie narośnie endometrium.
 
reklama
reklama
Do góry