reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania hormonalne

Wyniki poniżej robione w 5 dniu cyklu:

FSH Wynik 7,14 mIU/ml (norma faza folikularna 3,03 - 8,08 mIU/ml)

LH Wynik 3,94 mIU/ml
(norma faza folikularna 1,80 - 11,78 mIU/ml)

Prolaktyna Wynik
17,05 ng/ml
(norma faza folikularna 5,18 – 26,53 ng/ml)

Testosteron Wynik 39,72 ng/dl
(norma faza folikularna 10,83 – 56,94 ng/dI)

TSH Wynik 5,120 µIU/ml
(norma faza folikularna 0,27 – 4,2 µIU/ml)

Estradiol Wynik
33,00 pg/ml
(norma faza folikularna 21 - 251 pg/ml)

Niżej Progesteron robiony 6 dni po owulacji

Wynik
4,90 ng/ml ( norma faza lutealna poniżej 1,2 - 15,9 ng/ml)


Miałam przed chwilą wizytę u endokrynologa i nic mi nie dał na te hormony tylko TSH kazał brać 75 zamiast 50 i za dwa tygodnie skontrolować i jak tarczyca będzie okej to dopiero mi da inne leki na przykład na podwyższenie progesteronu. No zobaczymy jak to będzie....
 
reklama
Wyniki poniżej robione w 5 dniu cyklu:

FSH Wynik 7,14 mIU/ml (norma faza folikularna 3,03 - 8,08 mIU/ml)

LH Wynik 3,94 mIU/ml
(norma faza folikularna 1,80 - 11,78 mIU/ml)

Prolaktyna Wynik
17,05 ng/ml
(norma faza folikularna 5,18 – 26,53 ng/ml)

Testosteron Wynik 39,72 ng/dl
(norma faza folikularna 10,83 – 56,94 ng/dI)

TSH Wynik 5,120 µIU/ml
(norma faza folikularna 0,27 – 4,2 µIU/ml)

Estradiol Wynik
33,00 pg/ml
(norma faza folikularna 21 - 251 pg/ml)

Niżej Progesteron robiony 6 dni po owulacji

Wynik
4,90 ng/ml ( norma faza lutealna poniżej 1,2 - 15,9 ng/ml)


Miałam przed chwilą wizytę u endokrynologa i nic mi nie dał na te hormony tylko TSH kazał brać 75 zamiast 50 i za dwa tygodnie skontrolować i jak tarczyca będzie okej to dopiero mi da inne leki na przykład na podwyższenie progesteronu. No zobaczymy jak to będzie....
Hej,
Trochę niepokojący jest stosunek LH do FSH - powinien być zbliżony do 1, Ty masz ok 0,55.

Jeśli chodzi o progesteron, to mógł być za wcześnie zrobiony i dlatego ma niższą wartość (najlepiej badać go 7-8 dpo, wtedy jest najwyższy). Skąd wiesz kiedy dokładnie była owulacja? Może się przesunęła.

Czy partner robił badanie nasienia?
 
Hej,
Trochę niepokojący jest stosunek LH do FSH - powinien być zbliżony do 1, Ty masz ok 0,55.

Jeśli chodzi o progesteron, to mógł być za wcześnie zrobiony i dlatego ma niższą wartość (najlepiej badać go 7-8 dpo, wtedy jest najwyższy). Skąd wiesz kiedy dokładnie była owulacja? Może się przesunęła.

Czy partner robił badanie nasienia?
Nie robił.
Wczoraj endokrynolog mówił, że teraz to się już tego stosunku lh do FSH nie mierzy. Nie wiem czy on ma rację, bo sporo o tym czytałam na necie i niektórzy dalej mierzą.
 
Do góry