reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania i leczenia w czasie ciąży

Ja w pierwszej ciąży miałam na plusie 16kg, a teraz jakieś 5. Wydaje mi się, że jeśli "przybywa" Ci równomiernie, a nie jakoś skokowo, to wszystko jest w porządku. Jeśli jesz normalnie, niewiele więcej niż przed ciążą, to po prostu tak ma być. Ja bym się specjalnie nie przejmowała.

U mnie okazało się, że Mania jest po prostu duża, miała 4,100 :-)
 
reklama
dziękuję dziewczyny za wasze odpowiedzi, dodały mi otuchy;-)
wygląda na to że moje tempo przybierania na wadze nie jest anormalne:-) całe szczęście
 
wiecie może dziewczyny gdzie w przypadku jakiegoś nniebezpieczeństwa tzn. brak ruchów dziecka można w łodzi zrobić KTG? moja gin wymieniła 3 miejsca ale pamietam tylko szparagową pozostałych już nie a chciałabym wiedzieć, chetnie też bym zadzwoniła zapytać o cene itd. Wiem że jak pójdzie się przed terminem na ktg na izbę do szpitala to najprawdopodobniej położą a jeśli badanie wyszłoby ok to nie widze sensu leżenia. wiecie coś na ten temat?
 
Ostatnia edycja:
Chciałam się was poradzić w sprawie ginekologa, który jest z Kopernika. Od stycznia przenoszę się do Łodzi i muszę tam wybrać jakiegoś lekarza prowadzącego, mam zamiar rodzić w Koperniku, a wiadomo, że szybciej przyjmą na porodówkę kobietę, która chodziła do lekarza z ich szpitala. Znacie może jakiegoś ginekologa z tego szpitala, który przyjmuje państwowo lub prywatnie (i ewentualnie jaki jest koszt wizyt).
 
Cze,
moge pomoc jesli chodzi o szparagowa, cena ktg tam to 40zl-robia je w gabinecie zabiegowym, po ktg jest konsultacja z lekarzem oczywiscie :tak:
 
dziękuję dziewczyny za wasze odpowiedzi, dodały mi otuchy;-)
wygląda na to że moje tempo przybierania na wadze nie jest anormalne:-) całe szczęście
Doskonale Cię rozumiem, bo dostałam nawet opitol od lekarza, że za dużo przytyłam i że powinnam poczytać o diecie cukrzycowej.. W 23 tyg. byłam 8 kg na plusie, wszystkie wyniki w normie. Postanowiłam się tym tak bardzo nie przejmować, chociaż wchodzenie na wagę też jest dla mnie dużym stresem. Nie mam sobie nic do zarzucenia, unikam słodyczy, jem owoce, warzywa, ryby, nabiał itd, wszystko w małych ilościach. Trzymaj się cieplutko!:-)
 
Martyna33-daj spokoj z przejmowaniem sie waga bo kazdy organizm jest inny a lekarze niech spadaja ze swoimi madrosciami-ja jestem tego najlepszym przykladem a mianowicie mam 170 cm wzrostu i przed ciaza wazylam 65 kg i moja lekarka idiotka( zreszta za raz po tym ja zmienialam) powiedzial mi ze w ciazy nie wolno mi przytyc wiecej niz 7 kg!!!! no i owszem ja nie pilam nic gazowanego,zadnych slodyczy na pocztku wogole nie mialam apetytu i w ciazy przytylam 44 kg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! niezle co,wszystko poza waga bylo calkowicie super i normalnie,zadnych jakis zatruc ciazowych,kompletnie zadnych problemow,a porod trwal 10 minut -tak wiec gadanie lekarzy o tej wadze ze to same problemy to troche przesada!!! aha moj synek ma 10 miesiecy a ja waze tyle samo co przed ciaza :)
 
reklama
Czesc dziewczyny miło Was poznac :tak:mam pytanie czy któraś z Was miała okazjie robić sobie badania genetyczne usg w pierwszym trymestrze?.Jesli tak to gdzie?Ja ide na takie badanie w środę na Sterlinga,no i oczywiscie mam obawy.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry