reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania IGE

noelia

basieńka
Dołączył(a)
14 Grudzień 2005
Postów
4 104
Miasto
Belfast
Chcialabym wiedziec czy ktos robił te badania ,czy sa one wiarygodne,w internecie znajduje tylko sprzeczne informacje :dry:

Moja córka ma zlecone te badania ,IGE - tzw.panel pediatryczny ,czyli na najczesciej wystepujace alergie u dzieci,i zastanawiam sie nad ich zrobieniem.
 
reklama
moja córa miał robione badania z krwi.Panel obejmował 20 najczęstszych alergenów. Wyszło jajka,mleko,mąka.pszenica,orzeszki ziemne,pies.Trudno mi powiedzieć czy rzeczywiście na to jest uczulona. Na razie wydałam tylko kasę /180 zł/. Pediatra twierdzi, że takie testy nic nie dają, a alergolog, że na przykładzie mojej córki widać sens robienia testu .Teraz nie wiadomo czy alergolog wyciąga kasę czy pomaga.
 
my mielismy robione IGE z krwi na potwierdzenie testow skornych - tylko te alergeny, ktore wyszly pozytywnie na tescie skornym - potwierdzily sie.
co do wyciagania kasy to.... rozni sa lekarze, rozni ludzie, a najgorszy system ;-(
idac do lekarza w ramach kontarktu z NFZ nic nie placimy ale za nasza wizyte placi NFZ. pediatra tracac pacjenta na rzecz alergologa traci jednoczesnie pieniadze... jesli chcemy upatrywac sie spiskowej teorii dziejow to na roznych zasadach - pediatra nie polse dzicka do alergologa, bo traci kase, alergolog bedzie wmawial alergie zeny nie stracic kasy ;-(
noelia - testy pomagaja - takie jest moje zdanie - jesli wychodza pozytywne to eliminujesz alergen i obserwujesz czy bedzie poprawa - jak bedzie to znaczy ze testy nie klamia ;-)
do interpretacji wynikow potrzebny jest jednak DOBRY specjalista!!!

pozodzenia ;-)
 
Emi (2lata) miala badane IGE wyszlo bardzo wysokie czyli ma alergie,jaka nie wiem bo testy skorne wyszly ujemne.Profilaktycznie jest na diecie bezmlecznej ubogoantygenowej.Chetnie dowiedzalabym sie co wlasciwie ja uczula .
 
a w jakim wieku można zrobić ten panel? Mój syynek ma dopiero 1,5 roku. Wiem że na skórne jest za mały, ale moze ige specyficzne? Jest uczulony na sporo żeczy, ale tak naprawde nie mamy pewności na co. Alergolog kazała odstawić bardzo wiele produktów, a wydaje mi sie, ze sporo niepotrzebnie. Wolałabym się upewnić żeby móc w miarę normalnie zacząć go karmić.
 
kilolek ;-)
u nas testy skorne potwierdzily obserwacje i eliminacje - jasiek nie mial jeszcze 2 lat jak je robilismy. potem zrobilismy testy z krwi na potwierdzenie/wykluczenie alergii na poszczegolne alergeny - wyniki potwierdzily sie ;-)
 
to ja też spróbuję. A te testy skórne to polegają na tym, że na skórze się robi nakłucia? tzn te alergeny są miejscowo wstrzykiwane?
 
tak. normalnie robi sie te naklucia na przedramieniu ale u maluchow na pleckach zeby nie drapaly i nie "przemiescily" probek.
nie jest to zbyt przyjemne - to zalezy ile alergenow trzeba sprawdzic... no i trzeba sie liczyc z tym ze dziecko musi przez jakis czas biegac na pol nago bo ubranka na te probki nie mozna zalozyc - lepiej wiec wybrac jakis cieply dzien na te testy ;-)

powodzenia ;-)
 
Wiec my po badaniach ...wyszło ze ma uczulenie na grzyby te na ścianach z wilgoci ..i tylko na to :-) w sumie powinnam sie cieszyc ...ale nie wiem do konca czy wierzyc w to gdyz moja córcia zawsze po zjedzeniu czegos mlecznego drapie sie pod kolanami ...kiedys było gorzej bo i rece i buzia i głowa nawet była w strupach ...a uczulenia na mleko w testach nie wyszło :no:
A od jakiego wieku robią testy IGE:confused: nie wiem ...jedynie te skórne to dzieci które dadza sobie zrobic sa wykonywane ...moja nawet buzi nie chciał otworzyc wiec polecono badanie z krwi
 
reklama
Moja Nina miała robione testy IGE jak miała 1,5 roku. Nasz lekarz twierdził że jest za mała na testy skórne. Robiliśmy badanie, ponieważ starszy syn miał skazę białkową i liczyłam się z tym że mała też może mieć. W badaniu wyszło małe uczulenie na soję, kukurydzę, cytrusy i orzeszki ziemne.
 
Do góry