reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania laboratoryjne wystawione prywatnie

BieniekAlicja07

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Maj 2022
Postów
36
Hej dziewczyny wczoraj lekarka dała mi skierowanie na: hiv, wr,hcv,hbsag,morfologia krwi,ogólne badanie moczu,glukoza na czczo , tsh,toksoplazmoza igG igM, cytomegalia igG igM,różyczka igG , badanie krwi,czynnik rh.

Czy jeśli byłam prywatnie to nawet robiąc badanie w placówce NFZ będę musiała płacić ? Czy te badania raczej można zrobić w każdym laboratorium? Co zrobić w takiej sytuacja?
 
reklama
Tak jeśli byłaś prywatnie u lekarza to bedziesz musiala zapłacić za badania. Możesz umówić się do lekarza na nfz i dostaniesz skierowanie na takie badania na nfz.
 
Jeżeli lekarz pracuje też w placówce medycznej NFZ to czasami robią tak jakbys była u nich na wizycie na NFZ i nie trzeba wtedy płacić. Ale w innym wypadku badania są płatne. Możesz też poprosić lekarza rodzinnego, żeby wystawił Ci skierowanie na te same badania.
 
Morfologia czy mocz to wystawi, ale reszta nie bardzo. U mnie lekarz rodzinny odmówił kiedys, mówił, że tylko i wyłącznie to co wyżej, reszta niestety prywatnie. A jak wiadomo Morfologia to raptem 8 zl u mnie
 
Możesz zrobić w każdym lab prywatnie. Najlepiej kupić przez internet, wtedy badania wyjdą nawet taniej :-)
 
reklama
Do góry