reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Badania na toksoplazme i rozyczke

Dołączył(a)
19 Listopad 2019
Postów
8
Rozwiązania
0
igm ujemne, igg jest więc kiedyś tam chorowałaś. Teraz nie chorujesz. Więc ok.

Jeśli nie chorowałaś na różyczkę to warto zbadać, tak samo cytomegalię bo bezobjawowa bywa. Niestety lekarze zlecają wg dziwnych swoich widzimisię. A mogą zlecić bez problemu.
No niestety :( a o różyczce mu przypomniałam i chyba zapomniał. A w 3 trymestrze stwierdził że nie ma.senu robić bo nawet jak się zarazę to ryzyko jest bardzo malutkie że coś się zadzieje. Tylko co jeśli przeszłam ja w pierwszym trymestrze nawet nie wiedząc o tym :(
 
reklama
Dołączył(a)
19 Listopad 2019
Postów
8
Rozwiązania
0
Witaj.Powinny być obowiązkowe te dwa badania i to bez względu czy byłaś czy nie byłaś szczepiona.Ja byłam szczepiona i przechodziłam różyczkę a i tak musiałam zrobić już na samym początku ciąży.
Ehh :( mało śmieszne przeoczenie lekarza :(
 
Dołączył(a)
19 Listopad 2019
Postów
8
Rozwiązania
0
Ja miałam na początku multum badań, w tym na różyczkę i toksoplazmozę. Na różyczkę wyszła mi odporność (byłam szczepiona/albo przechodziłam) a na toksoplazmozę obie wartości miałam ujemnie. Miesiąc temu dostałam skierowanie na powtórzenie toksoplazmozy, więc wczoraj byłam na pobraniu. Jeżeli wyjdą znowu ujemne wartości, to na pewno będę miała jeszcze raz powtórkę przed rozwiązaniem :)
Ale bierzesz Clay czas lekarstwa?
 
reklama
Do góry