reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania nasienia

Dołączył(a)
9 Czerwiec 2020
Postów
4
Cześć.
Od ponad roku staramy się z partnerka o dziecko.
Wczoraj odebrałem wyniki nasienia i niestety nie bardzo wiem jak je czytać i czy wszystko jest ok. Może ktoś pomoc mi przeanalizowac mój wynik ?

Uplynnienie 10 min
Objętość 4.8 mł
PH 8.5
Aglutynacja I
Koncentracja 62 mln/mł
Całkowita ilość plemników 298 mln
Ruch postępowy 28%
Ruch całkowity 46℅
Plemniki o budowie prawidłowej 31℅
Leukocyty 3 6 4 wpw
Nablonki 0 0 1 wpw
Erytocyty 1 1 0 wpw

Z góry dziekuje.
 
reklama
Rozwiązanie
IMG_20200609_123123.jpg
Cześć.
Od ponad roku staramy się z partnerka o dziecko.
Wczoraj odebrałem wyniki nasienia i niestety nie bardzo wiem jak je czytać i czy wszystko jest ok. Może ktoś pomoc mi przeanalizowac mój wynik ?

Uplynnienie 10 min
Objętość 4.8 mł
PH 8.5
Aglutynacja I
Koncentracja 62 mln/mł
Całkowita ilość plemników 298 mln
Ruch postępowy 28%
Ruch całkowity 46℅
Plemniki o budowie prawidłowej 31℅
Leukocyty 3 6 4 wpw
Nablonki 0 0 1 wpw
Erytocyty 1 1 0 wpw

Z góry dziekuje.
Witaj

Robiłeś rozszerzone badanie nasienia ? Gdzie je wykonywałeś ? Tzn klinika leczenia bezpłodność bo masz dużo plemników o prawidłowej budowie 31% norma who to 4% dlatego pytam gdzie robione wyniki
Wyniki raczej dobre ale masz podwyższone ph co może a nie musi świadczyć o stanie zapalnym .
Możesz wkleić wyniki bez danych osobowych bo nie są to chyba wszystkie parametry wyników i niema norm a każde laboratorium ma inne
 
Witaj

Robiłeś rozszerzone badanie nasienia ? Gdzie je wykonywałeś ? Tzn klinika leczenia bezpłodność bo masz dużo plemników o prawidłowej budowie 31% norma who to 4% dlatego pytam gdzie robione wyniki
Wyniki raczej dobre ale masz podwyższone ph co może a nie musi świadczyć o stanie zapalnym .
Możesz wkleić wyniki bez danych osobowych bo nie są to chyba wszystkie parametry wyników i niema norm a każde laboratorium ma inne

Proszę tutaj zdjęcie wyników
IMG_20200609_123015.jpg
 
Do góry