reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania nasienia

edytab933

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Lipiec 2019
Postów
52
Cześć dziewczyny, my po badaniach nasienia.
Czy ktoś by mógł mi powiedzieć o czym świadczą te wyniki?
Dodam że staramy się od okołu roku a poprzednie wyniki szału nie robiły.
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2020-10-28 o 11.59.08.png
    Zrzut ekranu 2020-10-28 o 11.59.08.png
    32,5 KB · Wyświetleń: 149
  • Zrzut ekranu 2020-10-28 o 11.59.20.png
    Zrzut ekranu 2020-10-28 o 11.59.20.png
    5,8 KB · Wyświetleń: 193
reklama
Ogólnie dobra liczba plemnikow, powyżej normy.

Ale ruchliwość słabsza. Wychodzi 22%, a norma to 32 %. Moim zdaniem wielkie obniżenie to nie jest.

Jednak należałoby to skonsultować z urologiem, obniżona ruchliwość może wynikać z problemow ze spermatogeneza. Należy wykluczyć również żylaki powrózka nasiennego i zrobić Panel hormonalny.

No i przede wszystkim nie przegrzewac jajek, zdrowa dieta, sport, zero alko i papierosów.
 
Niestety nie widzę morfologii, a jest bardzo ważna.
Ilość OK.
Słaby ruch więc tutaj zdecydowanie trzeba włączać L-karnitynę.
No i upłynnienie na granicy.
 
To jest badanie z tamtego roku. 05.06.2019
Wg mnie ze wyniki są bardzo dobre!!!
Ruchliwość na granicy normy 31 % (nie wiem czy wiesz, ale teraz nie ma podziału na ruch A i B tylko dodaje się te dwa i ma być około 32%).
Morfologia super!
Nie wiem co z tą lepkością. Co znaczy nieprawidłowa? Ejakulat jest za lepki czy za płynny?

EDIT: norma morfologii wg who do >4%, a nie 12%. Więc morfo super.
 
A więc podsumowując i biorąc pod uwagę oba wyniki....

Są w porządku!!! [emoji4]

Minimalnie obniżona ruchliwość zwalilabym na tą nieprawidłowa lepkość. Niestety na wynikach nie ma napisane, jaka ta lepkość, za duża, za mała...?
Jeśli za duża może pomóc.... zwykła woda! Może chłop za mało pije [emoji4]
Do tego skonsultowałabym z urologiem, jak pisałam wcześniej [emoji4]
 
reklama
Do góry