reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania nasienia

Dołączył(a)
13 Sierpień 2023
Postów
2
Cześć,
Sprawa wyglada tak, ze oboje mamy po 22 lata, nie będziemy się teraz starac o dziecko (jednak w przyszłości na pewno będziemy chcieli), ale chłopak musiał zrobić badania nasienia po wykryciu żylaka powrózka nasiennego.
Pierwsza sprawa- jeden lekarz powiedział żeby usunąć żylak, kolejny powiedział ze nie ma takiej konieczności bo jest mały, i po zabiegu może on nawrócić.
I druga kwestia- w styczniu byliśmy na badaniu nasienia, nie mam pojęcia jak interpretować wyniki, bo przestraszyłam się jednego odchylenia- plemników o prawidłowej i nieprawidłowej budowie.
Bardzo was proszę, dajcie znac co uważacie o wynikach oraz o sprawie z zylakiem, może któryś z waszych mężczyzn miał coś podobnego?
W zalaczeniu wyniki
9AB8EFB7-D4ED-4539-98CF-98B2E5330F47.jpeg
 
reklama
Przy takiej koncentracji plemników te 3 procent prawidłowych wydają się całkiem całkiem dobrym wynikiem ;) tak dobrych wyników dawno nie widziałam ☺️ ale jestem osobą bardzo długo starająca się o dziecko więc wyniki które widziałam są zazwyczaj średnie/złe, więc może źle myślę ;) jeśli chodzi o żylaki miał je mój mąż. Pytanie czy partnerowi one przeszkadzają? Jest taka opcja usunięcia/zamknięcia jak embolizacja żylaków powrózka nasiennego. To jest mało inwazyjny zabieg z pobytem jednodniowym w szpitalu. Proszę sobie poczytać :) u nas w poprawie nasienia nie pomógł, ale u męża zniknęły wszelkie dolegliwości związane z żylakami :)
 
A moim zdaniem problem jest nie w samej ilości, ale w związku z występującą aglutynacją (której być nie powinno).
Nie wiem natomiast jaki jest wpływ podwyższonych elementów spermatogenezy.
 
Ja również przyczepilabym się do tej aglutynacji i lepkości. Plemniki przyczepiają się do siebie i utrudnia im to poruszanie się. Bo morfologia nie jest tutaj problemem. Ph również jest podwyższone co może sugerować choroby prostaty. Nasienie powinno mieć odczyn zasadowy by przetrwać w kwaśnym środowisku pochwy.
 
Przy takiej koncentracji plemników te 3 procent prawidłowych wydają się całkiem całkiem dobrym wynikiem ;) tak dobrych wyników dawno nie widziałam ☺️ ale jestem osobą bardzo długo starająca się o dziecko więc wyniki które widziałam są zazwyczaj średnie/złe, więc może źle myślę ;) jeśli chodzi o żylaki miał je mój mąż. Pytanie czy partnerowi one przeszkadzają? Jest taka opcja usunięcia/zamknięcia jak embolizacja żylaków powrózka nasiennego. To jest mało inwazyjny zabieg z pobytem jednodniowym w szpitalu. Proszę sobie poczytać :) u nas w poprawie nasienia nie pomógł, ale u męża zniknęły wszelkie dolegliwości związane z żylakami :)
Bolały, ale już wszystko ustało
 
Do góry