reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
Ja to badanie mam zrobić przed następną wizytą, a więc to będzie ok 24 tygodnia.
 
to ja nie wiem od czego zależy to, kiedy ma być robione to badanie, jak ja teraz pójdę do lekarza to będę właśnie w 24 tyg, czyli na kolejnej wizycie będę już w 27/28 - zależy kiedy powie żeby przyjść, to pewnie wtedy będę robić to badanie :baffled:
 
Glukazę mam zrobić za 2 tygodnie czyli 24/25 tydzień będzie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Krzywa podobno najlepiej robic miedzy 22 a 26 tygodniem. Mi lekarz kazal wczesniej, bo powiedzial, ze skoro mialam nadwage, zanim zaszlam w ciaze, to moze mam cukrzyce( taka zwykla, nie ciazowa). Nie pomagalo tlumaczenie,ze na czczo mam zawsze wynik kolo 70. Twierdzil,ze dopiero krzywa moze stwierdzic,czy tak naprawde mam cukrzyce. Zrobilam wiec krzywa w 17 tygodniu i poszlam do niego. Najpierw sie zdziwil,ze juz zrobilam( bo to przeciez troche pozniej sie robi). Jak mu powiedzialam,ze on mi kazal, to powiedzial,ze wyniki sa super i jesli nie bede nagle tyc i puchnac miedzy 20 a 30 tygodniem, to nie ma sensu tego badania powtrazac.
Badanie rzeczywiscie jest okropne. Wole juz tego nie powtarzac.
 
To powiedzcie kochane na tą glukazę idzie się rano na czczo, pije sie tam jakiś dziwnie smakujący płyn, (najlepiej wcisnąć do niego cytrynkę)?
A ja mam badanie glukozy zrobić po godzinie i po dwóch, czyli musze to pic 2 razy????
 
MArylion trzeba isc na czczo. Pobieraja Ci krew na czczo, potem w ciagu 10 minut od pobrania musisz wypic 50( lub 75)g glukozy rozpuszczonej w 300ml wody. Siedzisz po tym wypiciu godzine- drugi raz pobieraja Ci krew, potem ( po drugim pobraniu) siedzisz druga godzine i 3 raz pobieraja Ci krew. Glukoze pijesz tylko po pierwszym pobraniu krwi.
Tak duzo cukru w tak malej ilosci wody ma paskudny smak.To jest tak slodkie, ze az gorzkie. Niektorzy troche cutryny dodaja- podobno lepiej smakuje.
 
ja również dziękuję za piękne wytłumaczenie jak wygląda to badanie, bo też się nad tym zastanawiałam po Waszych opisach :-)
 
reklama
Hmm... mój ginekolog kazał mi przed pójściem na tą glukozę zjeść normalne śniadanie, a Celinka robiła je na czczo... To już sama nie wiem jak to ma być...

 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry