reklama
  1. Czy są tu jakieś listopadowe maleństwa? A czy mamusiu zrobiłaś już pamiątkową kartkę i wygraj jeden ze 100 zestawów od Baby Dove! Do 10.12 czekamy na listopadowe maluszki!

Zamknij powiadomienie

Badania PAPP-a

Temat na forum 'Majowe mamy 2019' rozpoczęty przez KyRaA, 21 Październik 2018.

1. KyRaA

KyRaA Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziewczyny, temat przewija się już od jakiegoś czasu. Jak to jest u Was? Płatne, refundowane, kiedy, jak i za ile?
    Znalazłam taki cennik i nie daje mi spokoju dlaczego jest tak tanio? Są jakieś jeszcze inne PAPPy? pappa.jpg

2. wisna

wisna Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    6
    Tam gdzie ja robiłam - cała procedura kosztuje 490 zł . Jest to BADANIE PRENATALNE ZINTEGROWANE WG FMF (The Fetal Medicine Foundation)
    - USG genetyczne
    - Test podwójny
    • PAPPA - białko związane z ciążą,
    • β-HCG - gonadotropina kosmówkowa.
    Interpretuje wyniki i robi usg lekarz z certyfikatem. Badanie jest na NFZ dla kobiet ze skierowaniem ze względu na wiek 35 + i wcześniejsze problemy genetyczne u dzieci. Myślę, że same wyniki badania krwi nic nie dadzą bo lekarz na podstawie danych z USG genetycznego wylicza tzw. ryzyko skorygowane wystąpienia wad. Lepiej szukać placówki, która w tym się specjalizuje.

• Lubię to Lubię to x 1
    • Dziękuję! Dziękuję! x 1
    • Lista
  3. reklama
  4. wisna

wisna Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    6
  5. made

made Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U mnie platne, natomiast nie wiem czy na ten test podwojny sie zdecyduje, w pierwszej ciazy robilam tylko usg genetyczne

6. patula86

patula86 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja tez jutro mam prenatalne i ciagle sie waham czy robic ten pappa, boje sie ze zrobie, ze wyjdzie jakies wieksze prawdopodobienstwo i sie bede zamartwiac.

7. KyRaA

KyRaA Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    W końcu tych PAPPa nie zrobiłam, tylko w NL zapisałam się na badanie z krwi NIPT. Wyniki gdzieś za dwa tyg - trzymajcie kciuki :D Pierwszy raz patrzałam jak się moja krew leje do buteleczek ... nawet nie wiedziałam, że tak szybko ona płynie ;) Kosztowna ta impreza, bo 175 euro, ale chyba i tak taniej niż w PL? (jest tutaj częściowo refundowane)

8. Gosik880

Gosik880 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Ja mojemu lekarzowi od razu powiedziałam, że nie mam zamiaru robić testu pappa ze względu na ogromną ilość wyników fałszywie dodatnich. Wolałam sobie zaoszczędzić tych nerwów i zrobić dokładniejsze badanie płodowego DNA (sanco plus). Niestety jest ono drogie (zapłaciłam 2600zł). Za tą cenę można już kupić fajny wózek, jednak są rzeczy ważne i ważniejsze, dlatego nie żałuję. Na wynik czekałam 2 tygodnie, wszystko wyszło prawidłowo i mam w tej kwestii spokojną głowę do końca ciąży ☺️

9. Ann_

Ann_ Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U mnie w de kosztuje 300€ ale tu nie refunduja.

10. reklama

Poleć forum