reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania Po Poronieniu

reklama
nie chodzi mi o normy laboratoryjne bo wg moiwch norm podanych na wynikach to sie miesci tylko chodzi mi o to z tego co wyczytalam w intermecie to na faze lutealna mam ciut za malo tzn ze przez to moga byc klopoty z donoszeniem ciazy? zbyt wysoka czy niska prolaktyna ma wplyw tylko na zajscie tzn problem z zajsciem czy jesli chodzi o donoszenie ciazy tez? kobieta w lab mi powiedziala ze te normy co sa podawane to nie trzeba im slepo ufac ,wg niej nie mam najlepszych wynikow buuuuu.nie moge sie doczekac az pojde do lek ehh.
 
witajcie
ja poroniłam w 23 tc i podobno przez zakażenie wewnatrzmaciczne. Posiew z pochwy robiony w szpitalu wykazał florę fizjologiczną. Szpital ani lekarz prowadzący nie zlecili !!!żadnych !!! badań.
Czy tak też było u was, czy wasi lekarze kierują was na te wszystkie badania czy robicie je na własną rękę.
ja dziś zrobiłam boreliozę (miałam kleszcza 2,5 mca temu), toxo, cytomegalie i hbs i hcv
i tyle. powinnam chyba zmienić lekarza. Nie chce przeżywać po raz drugi tego samego i miec drugiego grobu...
 
czesc Diana,po pierwsze to mi bardzo przykro,ze i Ciebie spotkalo to nieszczescie.Jesli chodzi o mnie to lekarz nie kazal mi zadnego badania robic,robie je na wlasna reke. Podstawa moim zdaniem to morfologia i OB i tak wyjdzie co i jak ogolnie masz z organizmem,jesli jest jakis stan zapalny to OB bedzie podwyzszone.
 
Dzięki Ona, niestety wydawalo mi sie po pierwszej bezproblemowej ciąży że nas nic zlego spotkać nie może...
Spróbuję znaleźć lekarza który mną pokieruje, bo ja to nawet pomysłów nie mam co robić kiedy i jak. OB mówisz>? robiłam morfologię i CRP jak wyszłam ze szpitala i mor była w normie i CRP w sumie też. o OB nikt mi nie powiedział a to w sumie jedno z podstawowych badań...
nie szukam odpowiedzi dlaczego...
szukam odpowiedzi jak zapobiec
 
Diana przykro mi że i CIebie to spotkało, co do badań to większość z nas robi je na własną rękę albo szukają pomocy u innego lekarza, który zleca badania aby poznać przyczyne
Jak będziesz mieć ochotę porozmawiać to zapraszam na wątek główny ciąża po poronieniu, razem zawsze raźniej
Pozdrawiam i tulę Cię mocno
 
Diana ja urodzilam w 24 tyg, w sumie to w 23 i 4 dniu...
tez nie kazali nic robic... kolejni lekarze do których chodzilam równiez nie kazali, dopiero jak trafilam na obecną ginke, to znalazla sie przyczyna, zlecila przede wszystkim posiew z kanału szyjki, posiew z nasienia, tarczyca i inne...no i znalazla sie infekcja.... cytomegalia,
 
Syla cytomegalia mowisz?w jaki sposob wykrylas zakazenie tym wiruchem,przez krew? jakie Ci wyszly wyniki w liczbach?
 
ja zrobiłam badania morfologia i CRP i serologiczne w kierunku przeciwciał igG i igM:
toxoplazmoza- oba ujemne,
cytomegalia- czekam na wynik
borelioza-jw

Zap watroby typ B -ujemne typ C czekam na wynik
koszt badań 300 zł.......

podobno b. częstym zakażeniem w ciązy powodującym poronienie jest cytomegalia, ale jeszcze nie wiem co to za franca, spróbuję poczytać
 
reklama
Witam Was wszystkie jeszcze raz!

ja zrobiłam ostatnio badania na tocznia, ale na szczęście nic nie wykryto.
Problem polega na tym, że po ostatniej stracie, która była w czerwcu do tej pory miałam tylko jedną miesiączkę. Robiłam jeszcze raz 17-OH-progesteron, prolaktynę i testosteron. Niby osobno wyniki były ok, ale lekarz stwierdził że stosunek jednych hormonów do drugich jest nie zbyt dobry i stwierdził u mnie zespół policystycznych jajników. W to mi się natomiast nie chce wierzyc, bo ja nie miałam problemów z zajściem w ciążę.
Jedyne co zrobił lekarz to mi przpisał tabletki antykoncepcyjne, ale nie jestem aż tak głupia aby je odrazu brac.
w listopadzie mam wizytę u bardzo chwalonego lekarza. Mam nadzieje, że pomoże, bo już nie chce byc mama samych aniołków.
 
Do góry