reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania Po Poronieniu

Czesc. Czy jezeli mialam dwie ciaze biochemiczne pod rzad, zakończone na etapie 4 tygodnia i kilku dni to czy mogę dalej się starac czy powinnam odczekać i zrobić jakieś badania?

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja nie czekałam po biochemicznych i nie robiłam badań, bo np badania genetyczne nie przysługują w takich ciążach, bo wg lekarzy ciąża jest wtedy kiedy jest chociaż pęcherzyk ciążowy.... Pogadaj ze swoim ginekologiem, na pewno coś tobie poradzi. Nie poddawaj się i walcz o swoje szczęście. Ja tak zrobiłam i dziś jestem w 21 tygodniu, a straciłam 5 ciąż. Będzie dobrze ;-)
 
reklama
Witajcie :) Chciałabym dopytac o definicje ciąży biochemicznej. Poroniłam moją pierwszą ciąże bardzo wcześnie, wg lekarzy był to 4 tydzień, wg moich obliczeń góra 3. Oczywiście zarówno beta jak i testy wskazywały na ciążę, na usg nie było nic widać, dopiero dzień przed łyżeczkowaniem ginekolog zauważył, cytuję, "jakieś resztki" (lekarz z najgorszego koszmaru). Czy można w tym przypadku mówić o ciąży biochemicznej? Dodam, że to stwierdzenie nie padło ani razu z ust lekarzy w szpitalu, do którego trafiłam z lekkim plamieniem.
 
Hej dziewczyny czy jest tu ktoś z Kielc która posiada mutacje MTHFR ?
jeśli tak proszę napisz e-mail aga.parkita@onet.pl
potrzebuj ę namiar na lekarz z kielc który poprowadzi mnie fachowo i w końcu uda mi się donosić ciąże.
pozdrawiam
 
Hej dziewczyny czy jest tu ktoś z Kielc która posiada mutacje MTHFR ?
jeśli tak proszę napisz e-mail aga.parkita@onet.pl
potrzebuj ę namiar na lekarz z kielc który poprowadzi mnie fachowo i w końcu uda mi się donosić ciąże.
pozdrawiam
Dodaj się do grupy na fejsie MTHFR Polska tam dziewczyny ci poleca jakiegoś ogarniętego lekarza
 
Hej mogłabym bym was prosić o listę badań jakie powinno się zrobić po poronieniu? Bez opisów tylko ogólnie. Będę wdzięczna
 
Hej dziewczyny.
Jakie badania wykonywałyście ze zostałyście zakwalifikowane do szczepionek z limfocytów męża?
Czy chodzi o wynik allo-mlr? Czy coś innego
 
reklama
witajcie!!

ja robiłam różne badania...czasami myślę, że aż za dużo, ale w moim przypadku na szczęście zrobione badania, wydane pieniądze i zmarnowane nerwy dały wynik.

w moim przypadku były to:
1. morfologia krwi z tzw. profilem witaminowym
2. badanie moczu - ogólne i posiew
3. profil hormonalny całego cyklu- w tym w każdym cyklu po poronieniu w 2 dc prolaktyna, 7 dni po owulacji progesteron i estadriol
4. badanie tarczycy-z hormonami
5. toxoplazmoza - igg i igm
6. borelioza
7. badania wykluczające zespół antyfosfolipidowy-przeciwciała antyfosfolipinowe, i przeciwciała przeciw beta 2 glikoproteinowe
8. cytomegalowirus
9. chlamydia
10. cytologia
11. Bhcg-żeby wykluczyć ewentualne powikłania po zabiegu
12. badania genetyczne-kariotyp
13. autoimmunologiczne
14. krzywą cukrową i insulinową, po obciążeniu glukozą 75 gr


tak jak wspominałam, w moim przypadku badania dały odpowiedź na pytanie dlaczego straciłam trzy ciąże....niestety dopiero teraz bo bezmyślność lekarzy i systemy, który wysyła na badania dopiero po trzecim poronieniu to głupota!
Hey naprawdę strasznie dużo tych badan, ja jestem po dwóch poronieniach, oczywiście lekarz zalecił badanie kariotypu i zrobił test na zespół antyfoso. Ja sama jestem już po badaniu na trombofilie, insukiniooornisc, teraz będę robić wymazy z pochwy, jestem ciekaw co nie grało u Ciebie bo ja nadal nie mam odpowiedzi, niby są jakieś przesłanki do stosowania heparyny ale tu nie ma 100 pro pewności że o to chodziło już sama nie wiem gdzie szukać i co robić myślę jeszcze nad wykonaniem ANA
 
Do góry