reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne 1 trymestr

reklama
Nie no takiej informacji to raczej nie wypiszą bo to przecież jest podejrzenie j statystyka. To już trzeba sprawdzić do kogo się idzie na badania, jak wydajemy tyle pieniędzy na prenatalne to niech będą porządnie wykonane. Co do tych trzech trisomii to wiadomo nipt pewnie daje większą pewność
Myślę, że słowo "porządnie" jest tutaj bardzo nie na miejscu ;) Na pewno każdy lekarz posiadający aktualną akredytację FMF będzie wykonywał to badanie "porządnie" w rozumieniu zachowania pewnego standardu :) Kwestia decyzji co do rozszerzenia opcji programu jest też zależna od poglądów danego lekarza, moja na przykład twierdziła, że opcje porodu przedwczesnego dodaje tylko dlatego, że pacjentkom na tym zależy, ale jej zdaniem tutaj zbyt dużo zależy od wywiadu, który jako czynnik ludzki jest najmniej wiarygodnym ogniwem :D
Ale tak jak chcecie mieć wszystkie opcje poród przedwczesny i stan przedrzucawkowy to trzeba zapytać czy w danej klinicie robią badanie z tymi opcjami :)
 
Po to badają badanie stężenia białka A i ilość wolnego beta HCG aby oszacować jakie jest prawdopodobieństwo (ja wiem że to nadal prawdopodobieństwo ale jednak po coś to badanie wyprowadzono) żeby można było ocenić ryzyko.
Na wyniku powinny być informacje jakie jest ryzyko przedwczesnego porodu, wewnątrz macicznego zachamowania rozwoju płodu i coś jeszcze ale nie wiem dokładnie co bo zarówno test Pappa jak i USG będę miałam za dwa tygodnie wykonywane.
A ktoś wie czy ryzyko zachamowania rozwoju płodu jest szacowane na podstawie tylko krwi i wyników z Pappy czy jeszcze jakiegoś parametru z USG?
 
Ostatnia edycja:
Gdyby było z samego USG, to już po samym USG byłby wynik.

Szacowane jest na podstawie wyników krwi, wyników USG, jak i wywiadu z ciężarną. Wyniki wrzuca lekarz w system - i on je porównuje z wynikami innych kobiet, u których wyszedł zbliżony wynik - i jak się u nich to zakończyło. I na tej podstawie mówi, że u 1 na xxx kobiet wystąpiła hipotrofia płodu.
 
Do góry