reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne 13tydzien

Dołączył(a)
10 Maj 2023
Postów
7
Witam mialam robione USG prenatalne dzisiaj 13tdzien,krew zostala pobrana tez wyniki za okolo dwa tygodnie,lekarz powiedzial ze dziecko rozwija sie prawidlowo,czy NT jest w normie waszym zdaniem?
Wiek 32 lata,pierwsza ciaza
CRL-67mm
NT-2.5mm
 
reklama
Jeśli lekarz powiedział, że się rozwija prawidłowo to słuchałabym się lekarza. NT jest na styk. Za zwiększone uznaje się powyżej 2,9 ale norma jest do 2,5. Ty się łapiesz. poza tym jeśli nie ufasz temu lekarzowi to udałabym się do innego przy następnym badaniu :)
 
Mi wyszło 2,6 mm reszta badan i wyniki krwi super, dostałam skierowanie na echo serca z powodu tej przeziernosci
 
Mnie lekarz mówił, że NT powyżej 3 mm jest niepokojąca. U mnie było maksymalnie 2.1mm przy CRL 65mm, ale i tak robiłam NIFTY i echo serduszka w 26tc. Trochę dziwne, że musisz czekać na biochemię 2 tygodnie..u mnie wynik był tego samego dnia a następnego miałam usg i od razu wyliczone ryzyka.
 
A w którym tc robione badanie? Bo im później tym większa przezierność
12+3 jakoś tak, ale moja lekarz prowadząca mówi że dziecko wygląda na starsze, mam już córkę, z nią nie mam jak porównać bo ciąże prowadziłam w UK, u mnie w rodzinie same duże dzieci się rodzą.. ogólnie myślę że i tym razem tak bedzie
 
12+3 jakoś tak, ale moja lekarz prowadząca mówi że dziecko wygląda na starsze, mam już córkę, z nią nie mam jak porównać bo ciąże prowadziłam w UK, u mnie w rodzinie same duże dzieci się rodzą.. ogólnie myślę że i tym razem tak bedzie
Zapytałam, bo u mnie w 13+5 wyszło 2.1 i nie było mowy o dodatkowych badaniach :)
 
reklama
Do góry