reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne brak kości nosowej

Dołączył(a)
17 Grudzień 2018
Postów
2
Witam czy któraś z mam miła robione usg prenatalne gdzie wyszedł brak kości nosowej? Pozostałe parametry w normie lekarz przeprowadził badanie skrupulatnie. Najpierw zrobił jedno usg i powiedział i że ejednego parametru nie może zweryfikować poprosił nas abyśmy weszli ponownie po następnej parze. Zrobił kilka zdjęć główki i niestety na żadnym nie było widać kości nosowej:( powiedział, że zwiększa to znacząco ryzyko ZD , ale ze musimy jeszcze poczekać na badanie krwi.. Za wizytę nie wziol pieniążków mimo że byliśmy prywatnie. Powiedział że on już załatwi zwrot za badania z NFZ. Zaproponował abyśmy poczytali o badaniach sanco. Na wyniki trzeba czekać tydzień... Chyba najgorszy w moim życiu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
W ktorym tygodniu ciazy robilas to usg? Moja kuzynka miala taka sytuacje ale lekarz kazal jej przyjsc za jakies 3-4 dni ponownie na usg i na tym kolejnym usg kosc nosowa znalazl.
 
Bardzo ci wspolczuje tych nerwow,nie mialam takiej sytuacji,ale jakbym byla w ciazy (mam prawie 35 lat) to bym zrobila badania krwi po takiej wizycie,powodzenia daj znac
 
Rocielle, w którym tygodniu była twoja siostra? Ja jestem w 13 Tc, czekam na wyniki testu pappa, ale z tego co czytam nie są zbyt wiarygodne... Zobaczę jak wyjdą. Jeśli źle zrobię test sanco jest nieinwazyjny i bezpieczny co prawda kosztuje ponad 2 tys ale to nie ma znaczenia. Najgorsza jest niepewność :( raz poronilam dlatego zrobiłam przed ciąża wszystkie badania jakie zalecił ginekolog. Rzuciłam palenie ograniczyła kawę. Jak już się udało to obawiałem się, że sytuacja się powtorzy, uważałam na wszystko nawet mąż mówił, że przesadzam. Jak już zaczęłam się w pełni cieszyć to ta wiadimosc zwalila mnie z nóg . Mam 29 lat nie byłam w grupie ryzyka... Zrobiłam to badanie aby się upewnić:(
 
Byla jakos w 11 tygodniu. Trzymam kciuki by wyniki wyszly dobre. Czytalam kiedys pare histori o tym ze mimo niepewnych usg genetycznych dzieci rodzily sie zdrowe.
 
Hej, ja miałam podobną sytuację, robiłam usg prenatalne w 11 i 13 tygodniu i za każdym razem był brak kości nosowych. U mnie wszystko skończyło się dobrze, nie było żadnej wady. Mam nadzieję, że moja historia doda Ci otuchy i troszkę uspokoi. Z tego co czytałam brak kości nosowych podnosi ryzyko 11-krotnie tak więc nawet jeśli badanie z krwi wyjdzie super to możesz mieć wysokie ryzyko.
 
Cześć, brak kości nosowej jest markerem i ryzyko wad wzrasta wiec dobrze jest wykonać dodatkowe badania ale nie jest równoznaczny z chorobą dziecka. Dopóki nie ma potwierdzenia w badaniach genetycznych nie zakładajcie najgorszego. Moje dziecko nie miało kości nosowej w usg połówkowym (wykonywanym dla pewności wielokrotnie) czyli już bardzo późno. Mimo to amniopunkcja nie wykazała wad i jest zdrowe. Urodziło się i nosek niczym się nie wyróżnia.
 
reklama
Witam czy któraś z mam miła robione usg prenatalne gdzie wyszedł brak kości nosowej? Pozostałe parametry w normie lekarz przeprowadził badanie skrupulatnie. Najpierw zrobił jedno usg i powiedział i że ejednego parametru nie może zweryfikować poprosił nas abyśmy weszli ponownie po następnej parze. Zrobił kilka zdjęć główki i niestety na żadnym nie było widać kości nosowej:( powiedział, że zwiększa to znacząco ryzyko ZD , ale ze musimy jeszcze poczekać na badanie krwi.. Za wizytę nie wziol pieniążków mimo że byliśmy prywatnie. Powiedział że on już załatwi zwrot za badania z NFZ. Zaproponował abyśmy poczytali o badaniach sanco. Na wyniki trzeba czekać tydzień... Chyba najgorszy w moim życiu.
Witam jaki wyszedł u pani wynik po wykonaniu testu sanco ja jestem w takiej samej sytuacji
 
reklama
Do góry