reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne. Co o tym myślicie ?

Bobo25

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2017
Postów
99
witam
Dziewczyny ci sąsiedzie o tym badaniu. Lekarz mi zaproponował. Początkowo byłam przeciwna. Ale później pomyślałam ze jeżeli nie daj Boże wyszło by coś to można już wcześniej zapobiegać. I poznamy płeć maleństwa
Chce wiedzieć co Wy o tym sądzicie.
 
reklama
Rozwiązanie
Ja robiłam i polecam. Nie wyobrażam sobie inaczej. to najbardziej miarodajne badania. A co do lekarza to polecam dr Warcholińską z Żelaznej w Katowicach

witam
Dziewczyny ci sąsiedzie o tym badaniu. Lekarz mi zaproponował. Początkowo byłam przeciwna. Ale później pomyślałam ze jeżeli nie daj Boże wyszło by coś to można już wcześniej zapobiegać. I poznamy płeć maleństwa
Chce wiedzieć co Wy o tym sądzicie.
Jak najbardziej wybieram się na badania prenatalne, już listopada kiedy będę w połowie 12tc. Dla mnie oczywiste jest to , że chcę sprawdzić u profesjonalnego lekarza czy z dzidzią wszytko w porządku.
 
Nie wiem jak można być przeciwnym badaniom prenatalnym..
Ja bym spać nie mogła gdybym nie zrobiła..
Przecież to bardzo ważne badania jak nie najważniejsze
Nie rób NIFT ani pappy bo to statystyki tylko ale 3 usg oprócz tych które masz co miesiąc na wizycie.
W 12 tyg genetyczne usg w 20 połowkowe
I po 30 tyg badanie 3 trymestru
Od tych badań często zależy życie dziecka bo albo operuja jeszcze w brzuchu albo obrazu po porodzie wiedzą na czym stoisz .
A płeć poznasz na zwykłym usg.
Dobry lekarz każe zrobić te badania.
 
Ostatnia edycja:
Zgoda- Pappa to czysta statystyka, ale NIFTY jest robione z wolnego płodowego DNA. W mojej krwi było 7,7% DNA mojego dziecka. Wyodrębnione DNA przebadano pod kątem wystąpienia trisomii chrimosomów 13,18,21, aneuploidii chromosomów płci oraz kilkunastu zespołów wad wrodzonych, spowodowanych innymi nieprawidłowościami chromosomowymi , oraz określono płeć, która zgodziła się z USG Wiem co mowię - sama robiłam 3 tyg temu, po niezbyt ciekawych wynikach pappa. Nifty daje w tej chwili ponad 99,5% pewności. Przeczytałam o tym chyba wszystko co dostępne i rozmawiałam z 3 genetykami. Większa pewność dają tylko nadania inwazyjne takie jak amniopunkcja. Wtedy mamy 99,9%. Te brakujące procenty to bardzo rzadkie przypadki mozaicyzmu - mozaiką może być zarówno matka, łożysko jak i dziecko.
 
reklama
reklama
Usg prenatalne tylko kilku specjalistow potrafi dobrze zrobic u wiekszosci ultrasonograf w gabinecie stanowi mebel. Teraz juz nawet certyfikat fmf o niczym nie swiadczy ale chociaz stanowi jakis wyznacznik. Ale jak najbardziej na tak. Trzeba robic zeby wiedziec czy mozna rodzic w mniej wyspecjalizowanym/wyposazonym kameralnym szpitalu czy trzeba sie zakotwiczyc w szpitalu o wyzszym stopniu referencyjnosci.
 
Do góry