reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Badania prenatalne - I trymest

Wykonujesz badania prenatalne I trymestru?

• Wszystkich głosujących
    21

paulina_90

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
@paulina_90 z innej beczki, a nie miałaś może robionych badań prenatalnych w BCM? Ewentualnie we Wrocławiu, bo ten lekarz też do Wrocławia jeździ? A pytam, bo widzę, że taki sam "styl" wyników jak u mnie. A ja robiłam w BCM jak coś :) 2 sierpnia.

A co to jest BCM? Ja jestem z Gdańska ;-)

reklama

Kasia_C

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Ja robiłam usg i pappa, nawet się nie zastanawiałam czy robić, było to dla mnie oczywiste. Po fakcie zaczęłam jednak trochę tego żałować.
Na samym usg było wszystko ok, nt spory, bo 2.4, Ale lekarz mówił, że norma jest do 3.0, więc wyszliśmy spokojni. Kiedy dostałam pełen wynik z krwią to ryzyko zd było 1:370. Mam 34lata, wiem że wiek ma na to wpływ, Ale widziałam wyniki kobiet w wieku 38-40 i ryzyka miały w tysiącach. Oczywiście od razu dopadły mnie nerwy i panika. Nasz lekarz prowadzący uspokoił nas trochę, że to statystyka i nic nie mówi o stanie naszego dziecka i powiedział, żebyśmy rozwazyli test nifty, jeżeli możemy sobie pozwolić na taki wydatek (2400.00). Badanie ma czułość 99.95% i da nam wiedzę i spokój. Zdecydowaliśmy się szybko, bo ja nie spałam po nocach z nerwów. Wynik wyszedł prawidłowy, odetchnelismy z ulga po 2 tygodniach nerwów.
Z perspektywy tego doświadczenia nie wiem czy w kolejnej ciąży robiłabym pappa czy od razu nifty? Ten czas, te nerwy to było coś okropnego.
Teraz czekam na usg polowkowe, po nim odetchnę, mam nadzieję że wszystko będzie ok!
Pozdrawiam Was

Caitlyn

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Paulina_90 a to na pewno nie, ja jestem z drugiego końca Polski - opolskie.

Kasia_C super, że ostatecznie wynik wyszedł dobrze. Ostatnio na wizycie rozmawiałam z babeczką co jej w pappa też wyszło coś nie tak (lekarz z nfz jeszcze chamsko żeby nie czekała tylko dziecko usunęła... cham), a nifty już dobrze. Babeczka 40lat, 3 ciąża, odstępstwo ok 10 lat.

Rozwiązania
0
Kochane A jak to jest u Was z wynikami na cytomegalowirusa? Spędza mi on sen z powiek. Wizytę Mam dopiero za tydzień. Mam igg powyżej 500 a igm 0,173 . Jest się czym martwic?

ForgetMeeNot

Fanka BB :)
Miasto
Lublin
Rozwiązania
0
Kochane A jak to jest u Was z wynikami na cytomegalowirusa? Spędza mi on sen z powiek. Wizytę Mam dopiero za tydzień. Mam igg powyżej 500 a igm 0,173 . Jest się czym martwic?
Nie ma miałam praktycznie identyczne wyniki. Gin dla pewności kazał zrobić awidność i różyczki również, która wyszła wysoka w jednym j drugim wypadku. Taka moja uroda, ze mam dużo przeciwciał i różyczki i toxoplazmy u cytomegalii. Na wszytsko robiłam awidność. Koszt samej awidnosci na różyczkę to ponad 100zl. Pewnie masz tak samo, ale jak się niepokoisz zrob awidność i będziesz miała wszystko jasne...

Asiakelly

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Kochane !
Jestem tu pierwszy raz. We wrześniu skończę 42. 12tydź ciąży po usg genetycznym.Jestem załamana, NT 5,70 i obrzęki
Doktor zalecił aminopunkcje jako wyrok do terminacji.....
Dziś potwierdził mój ginekolog tylko to najgorsze...
Nie zrobię Nify bo jest trochę kosztowna...
Czy ktoś miał podobny przypadek?
Czy jest jeszcze ratunek
Zrobiłaś amniopunkcję? Jestem po terminacji ciąży...

Rozwiązania
0
oczywiście że robię dostałam skierowanie w środę a już w piątek jestem zapisana te badania

reklama
Rozwiązania
0
Badania prenatalne zleca się wszystkim kobietom które spełniają poniższe rzeczy:
  • ukończony 35. rok życia -- ryzyko urodzenia dziecka z wadą chromosomalną wzrasta wraz z wiekiem,
  • wystąpienie w poprzedniej ciąży aberracji chromosomowej,
  • występujące u ciężarnej lub ojca dziecka strukturalnych aberracji chromosomowych,
  • zwiększone ryzyko urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenetycznie lub wieloczynnikową,
  • nieprawidłowy wynik badania USG i/lub badań biochemicznych, wskazujących na zwiększone ryzyko aberracji chromosomowej lub wady płodu.

Ale moim zdaniem tak naprawdę każda powinna się zastanowić nad wykonaniem badań tak dla pewności czy wszystko jest z maluszkiem ok.

reklama

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry