reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne - I trymest

Wykonujesz badania prenatalne I trymestru?


  • Wszystkich głosujących
    40

anaa26

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Lipiec 2018
Postów
65
Kochane,
wykonujecie? Czy nie? Jakie badania planujecie? Ile płacicie? Gdzie je wykonujecie? Czy lekarz sam Wam je proponował czy prosiliście go o skierowanie? Jaki jest czas oczekiwania? Na którym etapie wieku ciąży wykonujecie dane badanie?
Niech to będzie nasza skarbnica wiedzy w tym temacie
 
reklama
Smutne jest to co napiszę w dalszej rodzinie urodziło się dziecko chore mimo robionych badań prenatalnych u młodych ludzi (z wadą genetyczną, chorobą serca).. Czy dziecko będzie zdrowe dowiadujemy się po urodzeniu. Ja mam dwójkę dzieci i nie robiłam dodatkowych badań- ale jestem jeszcze przed 35 rokiem życia po to już konieczność.
 
No właśnie ale co rozumiemy przez słowa badania prenatalne. Bo jak byłam w pierwszej ciazy to było to właśnie to usg ok 12tc teraz jak czytam to nazywa się to badania genetyczne. W każdym bądź razie ja będę robiła tak jak w poprzedniej ciazy tylko te usg które stwierdza obecność kości nosowej i NT.
 
Ja właśnie dzisiaj miałam badania prenatalne wszystko w porządku dziecko jak to lekarz powiedział okaz zdrowia wg usg poród koniec stycznia ;) podsyłam zdjęcie 3 d
IMG_0937.JPG
 

Załączniki

  • IMG_0937.JPG
    IMG_0937.JPG
    159,9 KB · Wyświetleń: 20 656
Ja też robię , raz ,że mój gin sam mi robi a dwa z racji wieku. W poprz.ciąży też miałam. Samo badanie u mnie około 45 min. dokładnie zbadał młodego, rączki, paluszki, organy ,wymiary no dosłownie wszystko. Dostałam pełen opis, zdjęcia, płytę.Już wtedy w 12 tyg,poznałam płec.
 
reklama
Ja mam skierowanie na NFZ Z racji wieku (powyzej 35 ). Moja pani gin poleciła mi Premedicare, drugie miejsce to szpital na Polnej (ale ponoć zdarzają się im wpadki pt. Za późno wysłane wyniki itp.)
 
Do góry