reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne - I trymest

Wykonujesz badania prenatalne I trymestru?


  • Wszystkich głosujących
    40
@paulina_90 z innej beczki, a nie miałaś może robionych badań prenatalnych w BCM? Ewentualnie we Wrocławiu, bo ten lekarz też do Wrocławia jeździ? A pytam, bo widzę, że taki sam "styl" wyników jak u mnie. A ja robiłam w BCM jak coś :) 2 sierpnia.


20180802_090412-jpg.884010

20180801_221603-800x459-jpg.884011

A co to jest BCM? Ja jestem z Gdańska ;-)
 
reklama
Ja robiłam usg i pappa, nawet się nie zastanawiałam czy robić, było to dla mnie oczywiste. Po fakcie zaczęłam jednak trochę tego żałować.
Na samym usg było wszystko ok, nt spory, bo 2.4, Ale lekarz mówił, że norma jest do 3.0, więc wyszliśmy spokojni. Kiedy dostałam pełen wynik z krwią to ryzyko zd było 1:370. Mam 34lata, wiem że wiek ma na to wpływ, Ale widziałam wyniki kobiet w wieku 38-40 i ryzyka miały w tysiącach. Oczywiście od razu dopadły mnie nerwy i panika. Nasz lekarz prowadzący uspokoił nas trochę, że to statystyka i nic nie mówi o stanie naszego dziecka i powiedział, żebyśmy rozwazyli test nifty, jeżeli możemy sobie pozwolić na taki wydatek (2400.00). Badanie ma czułość 99.95% i da nam wiedzę i spokój. Zdecydowaliśmy się szybko, bo ja nie spałam po nocach z nerwów. Wynik wyszedł prawidłowy, odetchnelismy z ulga po 2 tygodniach nerwów.
Z perspektywy tego doświadczenia nie wiem czy w kolejnej ciąży robiłabym pappa czy od razu nifty? Ten czas, te nerwy to było coś okropnego.
Teraz czekam na usg polowkowe, po nim odetchnę, mam nadzieję że wszystko będzie ok!
Pozdrawiam Was
 
Paulina_90 a to na pewno nie, ja jestem z drugiego końca Polski - opolskie.

Kasia_C super, że ostatecznie wynik wyszedł dobrze. Ostatnio na wizycie rozmawiałam z babeczką co jej w pappa też wyszło coś nie tak (lekarz z nfz jeszcze chamsko żeby nie czekała tylko dziecko usunęła... cham), a nifty już dobrze. Babeczka 40lat, 3 ciąża, odstępstwo ok 10 lat.
 
Kochane A jak to jest u Was z wynikami na cytomegalowirusa? Spędza mi on sen z powiek. Wizytę Mam dopiero za tydzień. Mam igg powyżej 500 a igm 0,173 . Jest się czym martwic?
 
Kochane A jak to jest u Was z wynikami na cytomegalowirusa? Spędza mi on sen z powiek. Wizytę Mam dopiero za tydzień. Mam igg powyżej 500 a igm 0,173 . Jest się czym martwic?

Nie ma [emoji846] miałam praktycznie identyczne wyniki. Gin dla pewności kazał zrobić awidność i różyczki również, która wyszła wysoka w jednym j drugim wypadku. Taka moja uroda, ze mam dużo przeciwciał i różyczki i toxoplazmy u cytomegalii. Na wszytsko robiłam awidność. Koszt samej awidnosci na różyczkę to ponad 100zl. Pewnie masz tak samo, ale jak się niepokoisz zrob awidność i będziesz miała wszystko jasne...
 
Kochane !
Jestem tu pierwszy raz. We wrześniu skończę 42. 12tydź ciąży po usg genetycznym.Jestem załamana, NT 5,70 i obrzęki
Doktor zalecił aminopunkcje jako wyrok do terminacji.....
Dziś potwierdził mój ginekolog tylko to najgorsze...
Nie zrobię Nify bo jest trochę kosztowna...
Czy ktoś miał podobny przypadek?
Czy jest jeszcze ratunek
Zrobiłaś amniopunkcję? Jestem po terminacji ciąży...
 
Witam, nie wiem czy pisze to w dobrym wątku , ale chciałbym podzielić się z Wami swoją historia. Moja żona była w drugiej ciąży. Ja sam pracuje w branży medycznej o mam pokrewne wykształcenie. Wiem jak ważne są takie badania i dlatego robiliśmy zawsze wszystkie badania. Termin porodu mieliśmy na koniec grudnia. Był wrzesień a ja byłem w delegacji. Wtedy otrzymałem telefon od żony , która była i gina na USG tego dnia.... Zaznaczam, ze wszystkie badania do tej pory wypadały wręcz wzorowo. Okazało się ze na USG widać jakieś zwapnienia w główce . Leukomalacje o wielkości ponad 15 mm , ale sam lekarz powiedział ze widzi po raz pierwszy coś takiego i skierował nas na konsultacje do lokalnego GURU w kwestii USG i badań prematalnych . Czas oczekiwania 2 tyg. W związku z tym , ze wiem co oznacza tak dużo leukomalacja stres i bezsilność na maksa , ale... do końca wiara , ze to nie może być coś tak złego skoro WSZYSTKIE BADANIA PRENATALNE wyszły tak dobrze. Do tego dużo wiary i modlitwy.... na drugim badaniu BRAK potwierdzenia pierwszego podejrzenie a jako uzasadnienie , widoczne zwapnienie to poprostu ARTEFAKT :). Duża radość ale już do końca ciąży niepewność pozostała . Teraz mała skończyła 2 latka jest super zdrowym i świetnie rozwijającym się maluchem:) obiecałem sobie i Komuś ważnemu na górze , ze napisze to jak wszystko będzie ok plus zarejestruje się do DKMSu:) wiem, że życie pisze różne scenariusze , ale niech ta historia będzie tez podpora dla wszystkich i pokaże jak WAŻNE SĄ WCZESNE BADANIA PRENATALNE. Pozdrawiam serdecznie , tata z warmińsko-mazurskiego :)
 
reklama
Część ;) ... Jestem w 13 tygodniu ciąży i w piątek 03.04 mam ustalony termin na badania prenatalne..jak mieliście dziewczyny warto jechac na nie ? Jeszcze w obecnej sytuacji? Dodam jeszcze że nie mam wskazan, po prostu zawsze myślałam żeby zrobić te badania....ale coraz więcej osób mi odradza ...i już zaczynam mieć wątpliwości...
 
Do góry