reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne - I trymest

Wykonujesz badania prenatalne I trymestru?


  • Wszystkich głosujących
    40
Część ;) ... Jestem w 13 tygodniu ciąży i w piątek 03.04 mam ustalony termin na badania prenatalne..jak mieliście dziewczyny warto jechac na nie ? Jeszcze w obecnej sytuacji? Dodam jeszcze że nie mam wskazan, po prostu zawsze myślałam żeby zrobić te badania....ale coraz więcej osób mi odradza ...i już zaczynam mieć wątpliwości...
To zalezy gdzie bedziesz jechac. Jesli to mala klinika, a lekarz ma certyfikat FMF to owszem warto pojechac, jednak zachowaj srodki ostroznosci.
Ja bym na Twoim miejscu pojechala, bo bad. prenatalne sa wazne, chociazby samo USG w tym czasie :) Spr. jednak czy lekarz ma FMF. Link do: The Fetal Medicine Foundation Kliknij na PL i spr lekarza.
 
reklama
To zalezy gdzie bedziesz jechac. Jesli to mala klinika, a lekarz ma certyfikat FMF to owszem warto pojechac, jednak zachowaj srodki ostroznosci.
Ja bym na Twoim miejscu pojechala, bo bad. prenatalne sa wazne, chociazby samo USG w tym czasie :) Spr. jednak czy lekarz ma FMF. Link do: The Fetal Medicine Foundation Kliknij na PL i spr lekarza.
Dziękuję za odpowiedź i za wskazówkę, to jest Centrum medyczne semedica w Krakowie...zobaczę na stronie zatem ...:) Ale nie wiem.jaki lekarz tam na miejscu będzie ..
 
Dziękuję za odpowiedź i za wskazówkę, to jest Centrum medyczne semedica w Krakowie...zobaczę na stronie zatem ...:) Ale nie wiem.jaki lekarz tam na miejscu będzie ..
Trzymam za Was mocno kciuki :) Bedzie dobrze :) Zrob USG i test PAPP-A :) Daj znac koniecznie jak po badaniu.
 
Badania prenatalne genetyczne aminopunkcja są jak dla mnie niezbędne, dzięki nim możemy sprawdzić dokładnie i rozpoznać wady wrodzone. Sama byłam na trzech takich badaniach w świetnej klinice jaką jest *spam* . Tutaj badania wykonywane są przez najnowocześniejszy sprzęt, więc wyniki są jak najbardziej wiarygodne.
 
Ja miałam dwa razy robione badania prenatalne raz u swojej doktorki a drugi raz w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.
Napisze jeszcze ze my z mężem zdecydowaliśmy się świadomie jedynie na usg. Nie robiliśmy żadnych innych testów.
Dla nas najważniejsze było usg.
Na połówkowe wybierzemy się chyba tylko do naszej doktorki bo jednak do Warszawy mamy kawal drogi i obawy są a jak ma nam zrobić nasza doktorka to też nie widzimy sensu jeżdżenia taki kawal drogi.

Wiek 33. Moja czwarta ciąża. Trzy poronienia.
Nieprawidłowy kartiotyp u mnie to były wskazania do badań.
 
Wykonywanie badań prenatalnych jest bardzo ważne, wtedy będziemy mieć pewność, że z naszym dzieckiem jest wszystko w porządku. Na badania prenatalne chodziłam właśnie do Olmedical, wykonywane one były za pomocą aparatu ultrasonograficznego najnowszej generacji z obrazowaniem 4D Live diagnostyka, więc jak dla mnie diagnostyka tutaj jest najlepsza, do tego sprzęt mają porządny
a co będzie jak okaże się że dziecko chore? w Polsce nie można ciąży przerwać. Ja wolę nie wiedzieć.
 
też racja, mimo wszystko- wolę niewiedzę. znam historię gdzie dziecko zmarło mimo wiedzy o jego chorobie jeszcze w brzuchu. to ogromy stres żyć z taką informacją- dlatego ja nie wyrażę zgody na badania
 
Ostatnia edycja:
Niezbyt mądre bo nie można mieć własnego zdania? W Polsce badania prenatalne nie są obowiązkowe i refundowane też nie są- tylko we wskazań lub wieku.
 
reklama
Do góry