reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

badania prenatalne przed invitro

Dołączył(a)
29 Październik 2020
Postów
1
Witam wszystkich serdecznie

Jest sporo tematów podobnych lecz nie znalazłem odpowiedzi.
Wraz z narzeczoną chcemy przystąpić do procedury invitro,M 38lat,K35 lat,po wstępnych badaniach w pewnej warszawskiej klinice,lekarz stwierdził ze ciąża może być zagrożona,lub dziecko może urodzić się chore.Problemy zdrowotne od strony kobiety.Lecz dalej nas nie pokierował,mamy tylko zdecydować czy przystępujemy do invitro.

Zdecydowaliśmy się ze poszukamy informacji i zrobimy badania prenatalne.Wiadomo takie badania do tanich nie nalezą.I czy znalazła by się dobra duszyczka i nam pomogła wyjaśniła.co warto zrobić a co nie.
Myśleliśmy o badaniach :
-test STID który jest przesiewowym testem na nosicielstwo 301 najczęstszych chorób genetycznych
- Kariotyp
-Czynnik V LEIDEN
-Badanie mutacji w genie protobiny
a może wystarczy tylko
- PGS (Preimplantation Genetic Screening)
Często się słyszy ze dzięki badaniom prenatnalnym ,kobiety które poroniły,mogły ponownie zajść w ciąże i urodzić zdrowe dziecko.

Czy te badania pomogą nam podjąć decyzję ,czy może idziemy złą drogą ,i należy wykonać inne badania?.

Pozdrawiam wszystkich
 
Ostatnia edycja:
reklama
Myślę że to są zupełnie inne badania. Pierwsza grupa to badania waszego kariotypów i czy nie ma w nich wad do przekazania. I my akurat przy azoospermii męża mieliśmy wskazania do ich zrobienia przez lekarza z kliniki F. Ale poza wadami genetycznymi są jeszcze mutacje spontanicznie.
PGA da Wam odpowiedź czy dany zarodek ma prawidłowy kariotyp. Ale to długa droga...
U nas historia wygląda tak: badania kariotypów i paru mutacji ok, z IVF zdrowe dziecko, potem naturalne dwa poronienia z wadami genetycznymi i teraz czwarta ciąża najprawdopodobniej ok po Nifty
 
Rób rób, badania prenatalne faktycznie może i nie są najtańsze, ale będziesz miała spokojniejszą głowę. Ja sama robiłam takie badania w klinice niepłodności ze względu na trudności z zajściem w ciążę, ale dzięki nim byłam zdecydowanie pewniejsza co do swojego stanu zdrowia. Nie żałuję ani złotówki wydanej w invicta, każde badanie, jakie mi zlecił lekarz wykonanałam i teraz jestem już gotowa na ivf. Jesli mogę Ci polecić, myślę, że warto zrobić takie badania w klinikach, gdzie doktor dokładnie powie Ci co powinnaś zrobić, żeby czuć się najbezpieczniej. Zwłaszcza w obecnych czasach strajków kobiet i wielu utrudnień.
 
A nie myśleliście o zmianie lekarza lub w ogóle o zmianie kliniki niepłodności? Skoro Was w ogóle nie pokierowali, jakie badania, to to niezbyt dobrze o nich świadczy i nie wzbudza zaufania. Idźcie do kogoś, kto podejście do sprawy na poważnie i Was pokieruje, będzie wszystko tłumaczyć i poprowadzi Was przez całą drogę aż do narodzin Waszego malucha.
 
Do góry