reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne- robić czy nie?

Meow

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Grudzień 2020
Postów
25
Robicie? Uważacie to za konieczne? Tak szczerze to zastanawiam się czy robić. U mnie w rodzinie nikt nie robił, wszystkie dzieci zdrowe. U mojego partnera też nigdy nie było żadnych chorób. Myśle żeby zrobić dopiero w drugim lub trzecim trymestrze. Co myślicie?
 
reklama
Robicie? Uważacie to za konieczne? Tak szczerze to zastanawiam się czy robić. U mnie w rodzinie nikt nie robił, wszystkie dzieci zdrowe. U mojego partnera też nigdy nie było żadnych chorób. Myśle żeby zrobić dopiero w drugim lub trzecim trymestrze. Co myślicie?

ja zrobiłam w 12tc i wyszła mi pęcherz moczowy olbrzymi u synka. Gdybym nie zrobiła badań to bym nie wiedziała, a tak to odpowiednie skierowania, kontrole, dokładniejsze badania. To, że w rodzinie nie było innych chorób nic nie znaczy. U nas nie ma obciążenia w wywiadzie, w najbliższej rodzinie wszystkie dzieci zdrowe. Są schorzenia, które można leczyć jak dziecko jest jeszcze w brzuchu. Tylko trzeba to odpowiednio wcześnie rozpoznać.
U nas na szczęście przy USG do amniopunkcji w 16tc wyszło, że wada się wchłonęła. Teraz jesteśmy po połówkowych i rośnie zdrowy chłopak.
Na prawdę warto je robić.
 
Oczywiście, że robić. Jest wiele wad, które już w łonie matki można kontrolować i leczyć, albo wiedzieć na co trzeba przygotować się po porodzie. Brak chorób w rodzinie, to żadna gwarancja zdrowego dziecka.
 
Robicie? Uważacie to za konieczne? Tak szczerze to zastanawiam się czy robić. U mnie w rodzinie nikt nie robił, wszystkie dzieci zdrowe. U mojego partnera też nigdy nie było żadnych chorób. Myśle żeby zrobić dopiero w drugim lub trzecim trymestrze. Co myślicie?
Warto zrobić. Z reguły słyszy się ohy i ahy jaki bobas jest zdrowy i ładnie się rozwija, ale czasami trzeba coś przeleczyć bo jakaś komora serduszka się nie tak rozwinęła, a to coś nie tak z kielichem nerkowym, a to jakiś potworniak się przypałęta. Ludzki organizm też się myli.
A nóż przy okazji poznasz płeć bobolka. Także USG na 100%, co do Pappy i nifty to już jak uważasz.

Ja zrobiłam tylko dlatego, że gin mi zasugerował, a w poprzedniej ciąży podejrzewano u mnie dystrofie płodu po 35 tc. Wygląda na to że jednak jej nie było, ale żeby w tej ciąży nie słuchać teorii spiskowych mam na piśmie, że nie prawdopodobieństwo zatrzymania wzrostu płodu jest u mnie bardzo mało prawdopodobne.
 
Robicie? Uważacie to za konieczne? Tak szczerze to zastanawiam się czy robić. U mnie w rodzinie nikt nie robił, wszystkie dzieci zdrowe. U mojego partnera też nigdy nie było żadnych chorób. Myśle żeby zrobić dopiero w drugim lub trzecim trymestrze. Co myślicie?
I myślisz, że nie robiąc ich urodzisz zdrowe dziecko? Nie tak to działa. W większości wady, które się pojawiają nie są dziedziczone, tylko tworzą się spontanicznie. Ich prawdopodobieństwo wzrasta z wiekiem, ale też młode dziewczyny rodzą dzieci z zespołem downa np. Co da Ci wiedza, czy dziecko jest zdrowe czy chore? Zdrowe - wiadomo, bezcenny spokój w ciąży. Chore - w zależności od wady i światopoglądu Twojego: albo aborcja albo będziesz mogła przygotować się najlepiej na takie dzieciątko (diagnozować dalej w czasie ciąży, mieć opiekę specjalistów - czasami nawet operacje w łonie się wykonuje). Także, wg mnie badać, co się da, decyzja jak zawsze Twoja :)
 
reklama
Skoro medycyna na to pozwala to nie rozumiem po co odbierać sobie możliwość poznania ewentualnych wad dziecka i możliwości szybkiego jego wyleczenia. Chyba że bez względu czy dziecko zdrowe czy chore chcesz je urodzić i wychować to nie ma sensu robić.
 
Do góry