reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Badania prenatalne ryzyko preeklampsji

Malinka30

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Lipiec 2021
Postów
26
Dziewczyny, wracam właśnie z badań prenatalnych, jestem w 12 tygodniu ciąży i wszystko było by Ok, gdyby nie fakt, że ryzyko preeklampsji u mnie to 1:108. Dajcie proszę znać, czy byłyście w podobnej sytuacji i jak to się potoczyło. Czekam jeszcze na wyniki Pappa z krwi i mój lekarz prowadzący będzie podejmował jakieś dalsze kroki.
 
reklama

Kaacha1987

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Lipiec 2021
Postów
459
Dostaniesz pewnie Aspirynę/Acard 150mg na noc profilaktycznie do 36tc. Przy wdrożeniu jej przed 16tc jest szansa o 80% (wg badań) zredukować ryzyko. No i koniecznie kontroluj ciśnienie w drugiej połowie ciąży i białko w moczu. Ważne jest aby się prześlizgnąć bez problemów do jakiegoś 34tc.

Ja miałam podobne ryzyko, teraz jestem w 37tc, mam trochę podwyższone ciśnienie, ale jak do tej pory nie rozwinęło się w niebezpiecznym kierunku.
 

Eveline.eve

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
2 Styczeń 2021
Postów
122
Żałuję że nie zrobiłam prenatalnych- u mnie nadciśnienie od ok 20 tyg. Dopegyt na nadciśnienie poczatkowo 2x1 skonczone na 4x2 dziennie. Ciśnienie 170/110.Acard do 36 tc. Cukrzyca ciążowa. Obrzęki że japonek nie moglam nawet założyć. Obrzęki twarzy. Duży białkomocz. Poród w 36 tc przez CC decyzją lekarza bo już dalej bym nie dała rady. Córka zdrowa ale malutka, waga urodzeniowa 2340 g przy wypisie 2100 g. Jeszcze 2 tyg po utrzymywało się nadciśnienie, nadal mam mierzyć co jakiś czas i sprawdzać czy nie rozwinie się nadciśnienie.
 

Anee_tka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Październik 2021
Postów
67
U mnie także wyszlo takie ryzyko. Bodaj 1:84. Zalecenie- acard 150 na noc. Mierze ciśnienie 3x dziennie ze względu na to, że u lekarza zawsze mam podwyższone. Ale jestem dobrej myśli ;)
 
Do góry