reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne w Bielsku

Nika

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Luty 2012
Postów
17
Hej. Może się przyda wam gdzie robią badania prenatalne. Otóż na kasę chorych Galena oraz Euromedica. USG+ Test Pappa + potrójny. I nie ważne że chodzisz prywatnie do gina. To na razie tyle. Pozdrawiam
 
reklama
ale z tego co wiem to na kasę chorych jeżeli ciąża jest zagrożona czyli wady genetyczne w rodzinie i jeżeli wiek jest powyżej 35roku życia.kurcze jeżeli się mylę to przepraszam:-)
 
Hej Konwalia. Masz rację z badaniami ale ja jestem właśnie mamusią 35+ i myślę że jakby komuś były takie badania potrzebne np. takim mamusiom jak ja albo z innych powodów to dobrze wiedzieć gdzie je robią na NFZ a nie jest to łatwe wierz mi. Wszędzie tylko prywatnie albo Katowice w końcu panienka z NFZ Bielsko podała mi namiary. Przecież i tak wystarczająco płacimy za wizyty, badania, wyprawki to zawsze trochę człowiek przyoszczędzi np. test PAPPA prywatnie 120, Test potrójny 100., a USG Prenatalne od 250-280 a te wszystkie badania musisz mieć 3 razy. Pozdrowionka
 
Witaj Nika:-)I tak wydaje mi się ze wszystkie te badania powinny być refundowane ale znając nas rząd to nigdy do tego nie dojdzie.Byłam na planetarnych w Katowicach i zapłaciłam 280 także tanio nie jest a na nfz znalazłam stronę gdzie są gabinety gdzie można te badania zrobić na Nfz: Programy profilaktyczne - NFZ Katowice mam nadzieje ze się komuś jeszcze przyda :-)Pozdrawiam
 
Witaj Nika:-)I tak wydaje mi się ze wszystkie te badania powinny być refundowane ale znając nas rząd to nigdy do tego nie dojdzie.Byłam na planetarnych w Katowicach i zapłaciłam 280 także tanio nie jest a na nfz znalazłam stronę gdzie są gabinety gdzie można te badania zrobić na Nfz: Programy profilaktyczne - NFZ Katowice mam nadzieje ze się komuś jeszcze przyda :-)Pozdrawiam
Dzięki :-). Ale nie rozumiem czemu płaciłaś za badania. Nie dałaś rady na NFZ czy nie za bardzo im ufasz, że jak za państwowe to może mniej wiarygodne. To nie jest tak że ja nie mam kasy ale tu 200 tam 300 to mam za to wanienkę przewijak i łóżeczko. A płacę do jasnej.... ciężką kaskę na całe NFZ więc postanowiłam że jeśli jest taka możliwość to skorzystam.
 
Dzięki :-). Ale nie rozumiem czemu płaciłaś za badania. Nie dałaś rady na NFZ czy nie za bardzo im ufasz, że jak za państwowe to może mniej wiarygodne. To nie jest tak że ja nie mam kasy ale tu 200 tam 300 to mam za to wanienkę przewijak i łóżeczko. A płacę do jasnej.... ciężką kaskę na całe NFZ więc postanowiłam że jeśli jest taka możliwość to skorzystam.

Witaj niby nie puszcza mnie wiek mam 27 latek i pierwsza ciąża więc te badania robiłam dla siebie,ale w sumie troszkę się wkurzyłam ponieważ ja mam genetyczną niską krzepliwość krwi i w sumie to Gin powinien mi wystawić skierowanie na bezpłatne badanie, mam nadzieje ze dziecina nie odziedziczy po mnie tego paskudztwa,na prenatalnym tez mówiłam ze mam to schorzenie a nie wysłali mnie na żadne dodatkowe badania,żałuje ze sobie tego nie dopilnowałam ale wtedy miałam wile dolegliwości i nie myślałam jak teraz.A myślę ze na NFZ to badania są takie same i tak same wiarygodne .
 
Witaj niby nie puszcza mnie wiek mam 27 latek i pierwsza ciąża więc te badania robiłam dla siebie,ale w sumie troszkę się wkurzyłam ponieważ ja mam genetyczną niską krzepliwość krwi i w sumie to Gin powinien mi wystawić skierowanie na bezpłatne badanie, mam nadzieje ze dziecina nie odziedziczy po mnie tego paskudztwa,na prenatalnym tez mówiłam ze mam to schorzenie a nie wysłali mnie na żadne dodatkowe badania,żałuje ze sobie tego nie dopilnowałam ale wtedy miałam wile dolegliwości i nie myślałam jak teraz.A myślę ze na NFZ to badania są takie same i tak same wiarygodne .

Napewno wszystko się ułoży i dzieciątko będzie zdrowe, no a z ginem to nie fair, ale wiem jak jest więcej jakiś dolegliwości to czasem po prostu nie masz już siły się pytać bo wystarczy jego jakieś słowo, gest, wyraz twarzy a potem cały czas o tym myślisz a w domu zła jesteś sama na siebie że nic nie powiedziałaś. Ale życzę powodzenia. Na razie .:tak:
 
Hej :) postanowiłam odświeżyć temat, bo może komuś przydadzą się te informacje. Aktualnie jestem na etapie umawiania się na badania prenatalne I trymestru. Moja Gin mówiła mi o możliwości na NFZ (mam 27 lat) przy ul. Żywieckiej oczywiście w BB. Jednak zaznaczyła, że dziwnym zbiegiem okoliczności aż 4 jej pacjentki otrzymały od nich telefon, że coś jest nie tak i wysyłają je na dodatkowe badania (oczywiście już płatne skierowanie!). Nie jest przekonana co do uczciwości. Mi poleca Provite lub Femine w Katowicach. Oczywiście jest to płatne. Decyzja należy do mnie. Mogę iść na Żywiecką, ale gdy zadzwonią to mam być ostrożna. Ja jednak wybiorę się do Feminy. Nie chcę niepotrzebnie się denerwować. :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej. Może się przyda wam gdzie robią badania prenatalne. Otóż na kasę chorych Galena oraz Euromedica. USG+ Test Pappa + potrójny. I nie ważne że chodzisz prywatnie do gina. To na razie tyle. Pozdrawiam
Ja chodziłam akurat prywatnie do dr Wioletty Rozmus Warcholińskiej - najlepsza specjalistka, więc polecam się dowiedzieć czy gdzieś przyjmuje na NFZ. Jak nie to polecam jednak się do niej wybrać, bo ceny ma konkurencyjne. Np. za usg genetyczne na bardzo dobrym sprzęcie płaciłam 250 zł
 
reklama
Do góry