reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne w drugiej ciąży po wysokim ryzyku w pierwszej ciąży

Lenia9516

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Październik 2019
Postów
15
Hej 😃

Jestem 10tc ciąży, mam 25 lat i zaczyna mnie łapać stres odnośnie badań prenatalnych. W pierwszej ciąży po pierwszych badaniach prenatalnych miałam wysokie ryzyko trisomii 21 po usg i teście Pappa ryzyko wyniosło 1:196. Synek urodził się zdrowy 10/10 i teraz zaczynam się zamartwiać, ponieważ w pierwszej ciąży to kosztowało mnie bardzo dużo stresu i nie chce powtórki również w tej ciąży. Czy jest może ktoś kto miał podobnie, że w pierwszej ciąży wystąpiło wysokie ryzyko, dzidzia urodziła się zdrowa i w kolejnej ciąży już było wszystko bez zarzutów na badaniach prenatalnych?
Dziękuje i pozdrawiam ❤️
 
reklama
Widzę, że szukasz pocieszenia, ale to ze ktoś będzie miał podobną sytuację, nie znaczy ze u Ciebie tak sie stanie.
Nie ma co sie nakręcać póki nic nie wiadomo.
Juz raz to przeżyłaś, zamartwiałaś się a dziecko urodzilo się zdrowe. Co byś poradziła sobie samej z tamtego okresu? Czy z perspektywy czasu uważasz, że te ciągle zamartwianie się było dobre?

Stań przed lustem zrob głęboki wdech i wydech i uśmiechnij się szeroko do siebie :)
Życzę Ci spokoju ducha :)
 
Zrób dodatkowe testy. Będziesz spokojna.nikt Cię nie pocieszy, ani nie zapewni, że będzie dobrze.
 
Ryzyko to nie wszystko. Wiadomo ze stres bedzie towarzyszyl, czy zrobisz dalsze badania czy nie, ale pamietaj ze sam wynik pappa moze zawyzyc ryzyko co nie daje gwarancji na zdrowe ani chore dziecko, ale jednoczesnie wyniki moga podpowiedziec jak organizm radzi sobie z ciaza, co moze sie zdarzyc, typu nadcisnienie, cukrzyca, stan przedrzucawkowy, porod przedwczesny. To wszystko prawdopodobienstwa ale dobry kompetentny lekarz odpowiednio wyjasni Ci dlaczego np niska pappa zawyzyla trisomie zd a nie musi miec z nią nic wspolnego tylko nakieruje na problemy z lozyskiem czy cisnieniem czemu bedzie mozna na czas zapobiec badz zmniejszyc chociaz skutki.
Warto przemyslec sytuacje, pamietaj ze po pappie sa jeszcze nifty i amniopunkcja, mozesz wybrac co bardziej Cie uspokoi i pozwoli przejsc ciaze bez dodatkowego stresu, choc z tym nie rozstajemy sie juz niestety na dlugo po zdecydowaniu sie na dziecko ;)
 
Do góry