reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne. Wysokie ryzyko zespołu Downa. Czy komuś wyszły złe badania a urodziło mu się zdrowe dziecko?

Cześć, ja miałam bardzo wysoką wolna betę, bo powyżej 3Mom, usg prawidłowe, choć NT 2.1, według wyliczeń wyszło ryzyko zd 1:2500. Niby niskie ryzyko, ale i tak wysokie biorąc pod uwagę wiek (27lat) I prawidłowe pomiary usg. Lekarz mówił, że można zrobić nipt, ale nie jest konieczne. Po miesiącu od prenatalnych na usg wyszły torbielki w mozgu i ognisko hyperogenne w serduszku. Lekarz stwierdził, że ryzyko zd wzrosło, ale nie był w stanie określić jak bardzo. Miałam zrobić test nipt I gdyby wyszło wysokie ryzyko to wtedy myslalabym o amniopunkcji. Wynik nifty pro był po 5 dniach, bardzo niskie ryzyka, plec żeńska. Na badaniach połówkowych nie było już torbielek w mozgu, wchlonely się i nie poszerzyły komór mózgu. W sercu z kolei pojawiły się kolejne ogniska hyperogenne. Byłam na echo serca I wykryto dodatkową strunę w lewej komorze. Urodziłam zdrową dużą córeczkę, serduszko też jest zdrowe. Niewiadomo dlaczego ta wolna beta była tak wysoka. Czytałam różne fora i niektórzy piszą, że to ze względu na: płeć żeńską, krwiaki i krwawienia na początku ciąży (miałam), przyjmowanie duphastonu (przyjmowałam do końca pierwszego trymestru).
Ja również mam mieć córkę i od 5 tygodnia aż do teraz biorę duphaston.
 
reklama
Ja również mam mieć córkę i od 5 tygodnia aż do teraz biorę duphaston.
Nie zwalałabym winy na duphaston, ja brałam, a ryzyka miałam bardzo niskie.

Biochemia to biochemia. Amniopunkcja obecnie nie jest znowu jakoś bardzo ryzykowna. Twoj wybor, możesz zdać sie na USG, możesz zrobić platne NIPT albo amnio.
 
Cześć, ja miałam bardzo wysoką wolna betę, bo powyżej 3Mom, usg prawidłowe, choć NT 2.1, według wyliczeń wyszło ryzyko zd 1:2500. Niby niskie ryzyko, ale i tak wysokie biorąc pod uwagę wiek (27lat) I prawidłowe pomiary usg. Lekarz mówił, że można zrobić nipt, ale nie jest konieczne. Po miesiącu od prenatalnych na usg wyszły torbielki w mozgu i ognisko hyperogenne w serduszku. Lekarz stwierdził, że ryzyko zd wzrosło, ale nie był w stanie określić jak bardzo. Miałam zrobić test nipt I gdyby wyszło wysokie ryzyko to wtedy myslalabym o amniopunkcji. Wynik nifty pro był po 5 dniach, bardzo niskie ryzyka, plec żeńska. Na badaniach połówkowych nie było już torbielek w mozgu, wchlonely się i nie poszerzyły komór mózgu. W sercu z kolei pojawiły się kolejne ogniska hyperogenne. Byłam na echo serca I wykryto dodatkową strunę w lewej komorze. Urodziłam zdrową dużą córeczkę, serduszko też jest zdrowe. Niewiadomo dlaczego ta wolna beta była tak wysoka. Czytałam różne fora i niektórzy piszą, że to ze względu na: płeć żeńską, krwiaki i krwawienia na początku ciąży (miałam), przyjmowanie duphastonu (przyjmowałam do końca pierwszego trymestru).
U mojego dzieciątka też wykryto torbiele w mózgu w 16 tyg. Jestem przerażona i bardzo boję się badań połówkowych :(
A tak cieszyłam się z dobrego wyniku badań prenatalnych i Harmony.
 
Ja również mam mieć córkę i od 5 tygodnia aż do teraz biorę dupduphaston
Ja też od 5tc do 12tc w dawce najpierw co 6 a potem co 8h.
U mojego dzieciątka też wykryto torbiele w mózgu w 16 tyg. Jestem przerażona i bardzo boję się badań połówkowych :(
A tak cieszyłam się z dobrego wyniku badań prenatalnych i Harmony.
U nas też było to w 16tc. W 20tc już nic nie było. W moim otoczeniu u kilku dzieci w połowie ciąży wykryto torbielki, które się wchlonely i dzieci sa zdrowe. Podobno to taki etap przejsciowy rozwoju mozgu, akurat wtedy mieliśmy usg i lekarz je zobaczył. Jako zmiany izolowane nie stanowią żadnych zagrożeń-to jedna z najczęściej odkrywanych anomalii w badaniach połówkowych.
 
Ja też od 5tc do 12tc w dawce najpierw co 6 a potem co 8h.

U nas też było to w 16tc. W 20tc już nic nie było. W moim otoczeniu u kilku dzieci w połowie ciąży wykryto torbielki, które się wchlonely i dzieci sa zdrowe. Podobno to taki etap przejsciowy rozwoju mozgu, akurat wtedy mieliśmy usg i lekarz je zobaczył. Jako zmiany izolowane nie stanowią żadnych zagrożeń-to jedna z najczęściej odkrywanych anomalii w badaniach połówkowych.
To daje nadzieję. Dziękuję.
 
Mogę zapytać czy ty zdecydowałaś się na amniopunkcję? Boje się ryzyka związanego z tym badaniem. Teraz poczytałam, że wiele osób to odradza. Pozdrawiam.
Tak, miałam amniopunkcję z mikromacierzami i uważam, że to była bardzo słuszna decyzja. Ryzyko moim zdaniem jest naprawdę niskie a badanie jest bezbolesne. Większym ryzykiem byłoby zamartwianie się do porodu, stres przy moim ryzyku był okropny. Jestem team amniopunkcja i osobom wahającym się zawsze będę ją polecać.
 
Mogę zapytać czy ty zdecydowałaś się na amniopunkcję? Boje się ryzyka związanego z tym badaniem. Teraz poczytałam, że wiele osób to odradza. Pozdrawiam.
Ale co to za osoby co odradzają amniopunkcję? Te co ją miały czy te co się naczytały różności w internetach?
Jestem mamą dziecka gdzie robiłam amnio - podejrzenie zd. Zd nie wyszło ale inna wada.
 
reklama
Do góry