reklama

Badania prenatalne źle przeprowadzone badanie a wynik ?

Dołączył(a)
30 Styczeń 2018
Postów
12
Rozwiązania
0
Witam serdecznie, pragnę zaczerpnąć informacji na ile źle przeprowadzone badanie genetyczne USG może zmienić normalną ciąże w ciążę zagrożoną np ZD.

A teraz wszystko od początku, wraz z moją wspaniałą partnerką oczekujemy dziecka jest właśnie w 12 tc w piątek byliśmy u naszego ginekologa który zrobił nam badania "prenatalne" prywatnie tak poglądowo i wyszło mu wszystko w jak najlepszym porządku przezierność karkowa wyszła 2,3 kość nosowa na miejscu żołądek trochę powiększony ale do obserwacji, długość ciała w normie, dodam jeszcze że badania free bhcg 38,6 a papp-a 481,3 nasz ginekolog stwierdził że jak dla niego wszystko jest w jak najlepszym porządku i nie mamy się czego obawiać, minęły dwa dni poszliśmy na badania prenatalne na NFZ w ramach jakiegoś programu dofinansowanego z UE, no i wyszliśmy ze łzami w oczach bo lekarz stwierdził że przezierność karkowa naglę wynosi 3,5 że nie ma żołądka a to co nasz lekarz określił mianem powiększonego żołądka to nie jest żołądek ale on nie wie co to jest może być jakaś przepuklina. i że on nie widzi kości nosowej coś jest ale on sobie ręki nie da uciąć, serducho bije jak dzwon z częstotliwością 156. i na podstawie interpretacji doktorka z NFZ wyliczył prawdopodobieństwo ZD na 1:14 i określił jako bardzo wysokie kierując jednocześnie na amniopunkcję. dodam jeszcze że nasz prowadzący ginekolog przeprowadzał usg zewnętrznie oraz wewnętrznie, natomiast na USG tylko zewnętrznie, jesteśmy załamani i ciężko nam w to wszytko uwierzyć, czy ktoś miał podobną sytuację ?? podzielcie się z nami swoją opinią na ten temat poradźcie coś, bardzo proszę o jakąś podpowiedź.

Pozdrawiam Zaniepokojony Tata
 
reklama

Marciątko

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Luty 2014
Postów
4 469
Rozwiązania
0
Ja osobiście nie miałam podobnej sytuacji, ale myślę, że warto wydruki skonsultować z obu badań, porównać itp.
Dużo może zależeć od sprzętu i doświadczenia lekarza.
A takie prawdopodobieństwo to jeszcze nie wyrok. Poczytaj na tym forum - nie takie cuda się dzieją.
 

murasaki

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Marzec 2017
Postów
366
Rozwiązania
3
Musicie chyba pójść na jeszcze jedno usg do jeszcze innego lekarza. Tak ekstremalnie różne diagnozy trzeba jeszcze zweryfikować. Wybierzcie jakiegoś specjalistę od badań penetralnych. Na pocieszenie dodam że znajomi mieli podobną sytuację choć w mniejszym stopniu i usg u innego lekarza wykazało że wszystko ok. Dziecko urodziło się zdrowe.
 

tanika

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Wrzesień 2016
Postów
402
Rozwiązania
0
Witaj Robert najlepsze rozwiązanie to pilne Usg w poradni genetycznej.Gdyż jest za bardzo rozbierznośc w 2 innych badaniach .
 

tanika

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Wrzesień 2016
Postów
402
Rozwiązania
0
Zgloście się do poradni gdzie macie skierowanie przed aminopunkcją jest zawsze usg
 
Dołączył(a)
30 Styczeń 2018
Postów
12
Rozwiązania
0
umówiliśmy się na jeszcze jedne badania w czwartek tym razem dolnośląskim centrum ginekologii na prywatne badania prenatalne, dodatkowo na wizytę u genetyka w piątek, trzymam kciuki aby badania u kolejnego lekarza potwierdziło że wszystko jest ok, ale amniopunkcją chyba jest nieunikniona w takim przypadku.
 
reklama
reklama

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Zbudujmy coś razem. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Test

Przetestuj kołdrę obciążeniową Senso-Rex™

Zgłoszenia przyjmujemy do 26/05/2019

Konkurs

Sport&Fun. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Konkurs

Zagrajmy w coś! Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Nowe pytania

Do góry