reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne źle przeprowadzone badanie a wynik ?

Dołączył(a)
30 Styczeń 2018
Postów
12
Witam serdecznie, pragnę zaczerpnąć informacji na ile źle przeprowadzone badanie genetyczne USG może zmienić normalną ciąże w ciążę zagrożoną np ZD.

A teraz wszystko od początku, wraz z moją wspaniałą partnerką oczekujemy dziecka jest właśnie w 12 tc w piątek byliśmy u naszego ginekologa który zrobił nam badania "prenatalne" prywatnie tak poglądowo i wyszło mu wszystko w jak najlepszym porządku przezierność karkowa wyszła 2,3 kość nosowa na miejscu żołądek trochę powiększony ale do obserwacji, długość ciała w normie, dodam jeszcze że badania free bhcg 38,6 a papp-a 481,3 nasz ginekolog stwierdził że jak dla niego wszystko jest w jak najlepszym porządku i nie mamy się czego obawiać, minęły dwa dni poszliśmy na badania prenatalne na NFZ w ramach jakiegoś programu dofinansowanego z UE, no i wyszliśmy ze łzami w oczach bo lekarz stwierdził że przezierność karkowa naglę wynosi 3,5 że nie ma żołądka a to co nasz lekarz określił mianem powiększonego żołądka to nie jest żołądek ale on nie wie co to jest może być jakaś przepuklina. i że on nie widzi kości nosowej coś jest ale on sobie ręki nie da uciąć, serducho bije jak dzwon z częstotliwością 156. i na podstawie interpretacji doktorka z NFZ wyliczył prawdopodobieństwo ZD na 1:14 i określił jako bardzo wysokie kierując jednocześnie na amniopunkcję. dodam jeszcze że nasz prowadzący ginekolog przeprowadzał usg zewnętrznie oraz wewnętrznie, natomiast na USG tylko zewnętrznie, jesteśmy załamani i ciężko nam w to wszytko uwierzyć, czy ktoś miał podobną sytuację ?? podzielcie się z nami swoją opinią na ten temat poradźcie coś, bardzo proszę o jakąś podpowiedź.

Pozdrawiam Zaniepokojony Tata
 
reklama
Witajcie :) dla wszystkich zainteresowanych jesteśmy dzisiaj bo kolejnym badaniu teraz prywatnym i w załączeniu chce pokazać wam wyniki aby uspokoić wszystkich którzy będą mieli podobną sytuację, i szczerze odradzam wszelkie badania na NFZ naprawdę warto wydać 250 zł i oszczędzić sobie sporo nerwów.
 
reklama
Witajcie :) dla wszystkich zainteresowanych jesteśmy dzisiaj bo kolejnym badaniu teraz prywatnym i w załączeniu chce pokazać wam wyniki aby uspokoić wszystkich którzy będą mieli podobną sytuację, i szczerze odradzam wszelkie badania na NFZ naprawdę warto wydać 250 zł i oszczędzić sobie sporo nerwów.
Super. Gratulacje.
Tu niestety nie chodzi o to czy na nfz czy prywatnie, chodzi o lekarza, który robi badanie. Musi mieć ten certyfikat. Niestety za grubą kasę można to badanie zrobić prywatnie u kogoś, kto nie powinien go robić.
Ja w pierwszej ciąży robiłam prywatnie, a teraz że wskazań na nfz- ten sam lekarz, z certyfikatem
 
Super. Gratulacje.
Tu niestety nie chodzi o to czy na nfz czy prywatnie, chodzi o lekarza, który robi badanie. Musi mieć ten certyfikat. Niestety za grubą kasę można to badanie zrobić prywatnie u kogoś, kto nie powinien go robić.
Ja w pierwszej ciąży robiłam prywatnie, a teraz że wskazań na nfz- ten sam lekarz, z certyfikatem

Zarówno jeden jak i drugi lekarz posiadają certyfikat...
 
Robert gratuluje!
Ale nie ma co pisac ze na nfz to zlo bo tak jak juz wyzej napisano to zalezy od lekarza...

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Su
Witajcie :) dla wszystkich zainteresowanych jesteśmy dzisiaj bo kolejnym badaniu teraz prywatnym i w załączeniu chce pokazać wam wyniki aby uspokoić wszystkich którzy będą mieli podobną sytuację, i szczerze odradzam wszelkie badania na NFZ naprawdę warto wydać 250 zł i oszczędzić sobie sporo nerwów.

Super wiadomość! :)
Generalnie powiem, że to, że prywatnie, nie zawsze znaczy, że lepszy lekarz...
Tylko, że ten co wam się na NFZ trafił to chyba jakiś mało kompetentny... Okej, sprzęt sprzętem, ale dajcie spokój. Chodzę do p. ginekolog na nfz i ona w gabinecie swoim ma słaby sprzęt, ale wiedziałam o tym od początku i mi nie wciska żadnych wałków. Sama mówi, że ma do d.... sprzęt.
Dlatego na prenatalne i teraz niedawno połówkowe wysyłała mnie ze skierowaniem do szpitala z dobrym sprzętem, też na NFZ, a nie wciskała bajeczki.
 
Wszystkim którzy śledzą temat to mogę dodać że dziś zrobiliśmy dla potwierdzenia test Nifty, jak tylko przyjdzie wynik podzielimy się z wami. Dodam jeszcze że po wizycie u Genetyka też jesteśmy podbudowani widząc dwa wyniki stwierdził że on na naszym miejscu by się w ogóle nie przejmował, a o lekarzu robiącym badanie na nfz ( tak wiem nie jest to wykładnik) to może tak o lekarzu robiącym pierwotne (złe) badanie też dał nam do zrozumienia oczywiście nie bezpośrednio że ma pewne zastrzeżenia do jego pracy, a tak na marginesie nasz lekarz prowadzący powiedział nam że ma pacjentkę która też była u tego lekarza i jeszcze większe prawdopodobieństwo trisomi jej wyszło niż nam gdzie nasz lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości w jej ciąży, czyli pewnie kolejnej osobie zapewnił kilkanaście bezsennych nocy... jeśli test Nifty wyjdzie pozytywnie to przysięgam że suchej nitki na tym lekarzu nie zostawię.
 
Wszystkim którzy śledzą temat to mogę dodać że dziś zrobiliśmy dla potwierdzenia test Nifty, jak tylko przyjdzie wynik podzielimy się z wami. Dodam jeszcze że po wizycie u Genetyka też jesteśmy podbudowani widząc dwa wyniki stwierdził że on na naszym miejscu by się w ogóle nie przejmował, a o lekarzu robiącym badanie na nfz ( tak wiem nie jest to wykładnik) to może tak o lekarzu robiącym pierwotne (złe) badanie też dał nam do zrozumienia oczywiście nie bezpośrednio że ma pewne zastrzeżenia do jego pracy, a tak na marginesie nasz lekarz prowadzący powiedział nam że ma pacjentkę która też była u tego lekarza i jeszcze większe prawdopodobieństwo trisomi jej wyszło niż nam gdzie nasz lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości w jej ciąży, czyli pewnie kolejnej osobie zapewnił kilkanaście bezsennych nocy... jeśli test Nifty wyjdzie pozytywnie to przysięgam że suchej nitki na tym lekarzu nie zostawię.
I dobrze :)

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry